Weronika Książkiewicz, Krzysztof Latek
Fot. Kurnikowski/AKPA
pożegnanie

Tragiczne wieści z domu Weroniki Książkiewicz. Nie żyje jej były partner i ojciec 14-letniego syna

Krzysztof Latek zmarł nagle w wieku 59 lat

Marcjanna Maryszewska 11 czerwca 2024 10:10
Weronika Książkiewicz, Krzysztof Latek
Fot. Kurnikowski/AKPA

Dotarły do nas dramatyczne wieści. Nie żyje Krzysztof Latek, były partner Weroniki Książkiewicz i ojciec jej nastoletniego syna Borysa. Z informacji przekazanych przez jej koleżankę wynika, że mężczyzna zmarł nagle w wieku 59 lat. Nic nie zwiastowało tragedii. Aktorka jest w głębokim szoku...

Krzysztof Latek nie żyje. Planował ślub z Weroniką Książkiewicz

Serwis Świat Gwiazd jako pierwszy poinformował o śmierci mężczyzny. Krzysztof Latek, który w show-biznesie zaistniał za sprawą medialnego związku z Weroniką Książkiewicz, chwilę temu obchodził 59. urodziny. Związek z aktorką zakończył się zaledwie trzy miesiące po narodzinach dziecka, a później przez wiele lat toczyli w sądzie spór dotyczący opieki nad nim.

Weronika Książkiewicz, Krzysztof Latek, 2008 r.

Weronika Książkiewicz, Krzysztof Latek
Fot. Kurnikowski/AKPA

Jednak dla dobra Borysa para zdecydowała się zapomnieć o tym, co było złe, i skupili na jego wychowaniu. Teraz do sieci spłynęły smutne wieści o ojcu chłopca.

Krzysztof Latek zmarł w poniedziałek 10 czerwca br. Bliskim trudno uwierzyć w wymiar tragedii. "Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną śmierci. Wśród znajomych ta wiadomość wzbudziła szok i niedowierzanie" — powiedziała koleżanka Weroniki Książkiewicz w rozmowie z portalem.

Weronika Książkiewicz w żałobie po śmierci byłego partnera

W późniejszych latach aktorka pozytywnie wypowiadała się o Krzysztofie i podkreślała, że syn ma z nim stały kontakt. Krzysztof Latek doskonale sprawdzał się w roli ojca i wspierał Weronikę, gdy ta spędzała czas na planach zdjęciowych. "Borys jest ukochanym dzieckiem całej rodziny, więc chętnie zajmują się nim moja siostra, mama i babcia. Mogę też liczyć na pomoc jego taty" — zapewniała w wywiadzie dla Na Żywo.

Artystka bardzo przeżyła śmierć byłego partnera. Z relacji jej koleżanki dowiadujemy się, że ich syn wie już o tragedii. Przekazanie tragicznej informacji dziecku było dla niej traumatycznym momentem.

"Krzysztof sprawiał wrażenie zdrowego mężczyzny. Weronika jest w szoku. Wspiera ją przyjaciółka, Marta Dąbrowska (aktorka m.in. „Barw szczęścia” – przyp. red.). Najtrudniejsze było dla Weroniki powiadomić syna. Borys ma dopiero 14 lat, potrzebuje taty" — podsumowuje informatorka serwisu. 

Całej rodzinie składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.  

Weronika Książkiewicz, Krzysztof Latek, Warszawa, 05.11.2008 r.

Weronika Książkiewicz, Krzysztof Latek, Warszawa, 05.11.2008 rok
Fot. VIPHOTO/East News

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.