KRystyna Kołodziejczyk nie żyje
Fot. AKPA/Gałązka
POŻEGNANIE

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje. Miała 82 lata

Informację potwierdziła rodzina artystki

Olga Figaszewska 14 września 2021 16:15
KRystyna Kołodziejczyk nie żyje
Fot. AKPA/Gałązka

Dotarła do nas smutna informacja o śmierci wspaniałej aktorki. Krystyna Kołodziejczyk odeszła w wieku 82. lat. Gwiazda seriali „Dom”, „Zmiennicy”, „Czterej pancerni i pies” zmarła w poniedziałek, 13 września.  „Najlepiej się czuję, gdy gram i jestem potrzebna. A najgorzej wypadam w roli emerytki. Kocham się śmiać i czerpać radość z życia. Zawsze byłam towarzyska, lubię jak jest wesoło i przyjaźnie”, mówiła w 2020 roku w w rozmowie z Życiem na Gorąco: Retro.

Krystyna Kołodziejczyk nie żyje

Informację o śmierci Krystyny Kołodziejczyk w rozmowie z mediami potwierdziła najbliższa rodzina artystki. Aktorka kilka tygodni przebywała w szpitalu. Odeszła w poniedziałek, 13 września.

Krystyna Kołodziejczyk urodziła się 30 marca 1939 roku w Częstochowie. Artysta była absolwentką Wydziału Aktorskiego PWSTiF w Łodzi.

„Maturę zdałam jako 17-latka i zaczęłam studia w Filmówce. Niemal od razu wystąpiłam w filmie „Król Maciuś I”, a wkrótce jeszcze w trzech innych. Najważniejszy to „Cafe pod Minogą” z 1959 r., gdzie powierzono mi rolę Sabci. Miałam wtedy zaledwie 18 lat i grałam u boku wielkich sław, Adolfa Dymszy i Stefanii Górskiej, z którą zresztą dzieliłam garderobę. Ile ja się nasłuchałam różnych opowieści i pikantnych dowcipów przesympatycznej Stefci. Byłam wtedy na planie bardzo grzeczna, ale bałam się Dymszy. Wydał mi się surowy, poważny, brakowało mu luzu”, wspominała swoje początki z Życiem na Gorąco Retro.

Aktorka stworzyła szereg kultowych ról filmowych. Fani zapamiętają ją z kreacji w „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, „Czterech pancernych i psie”, „Koglu-moglu”, „Dublerach”, „Zmiennikach”, „Miodowych latach” czy „Złotopolskich”. Występowała m.in. na deskach Teatru Dramatycznego w Koszalinie, Teatru Polskiego w Bydgoszcz, Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Studio w Warszawie czy Och-Teatru w Warszawie.

Rodzinie i najbliższym składamy głębokie wyrazy współczucia.  

Zobacz też: Pogrzeb Wiesława Gołasa. Rodzina i przyjaciele żegnają wybitnego aktora

KRystyna Kołodziejczyk nie żyje
Fot. VIPHOTO/East News

KRystyna Kołodziejczyk nie żyje
Fot. AKPA/Gałązka

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?