EN_01497857_0014, Królowa Elżbieta II
Fot. Rex Features/East News
królewskie życie

Królowa Elżbieta II na spacerze po COVID-19. Spotkała się z najbliższymi

William i Kate z dziećmi dotrzymali jej towarzystwa

Marcjanna Maryszewska 3 marca 2022 13:57
EN_01497857_0014, Królowa Elżbieta II
Fot. Rex Features/East News

Cały świat martwił się w ostatnim czasie o stan zdrowia królowej Elżbiety II. Monarchini zachorowała na koronawirusa po tym, jak widziała się z zarażonym księciem Karolem. Dziś jednak wygląda na to, że królowa dochodzi do siebie i czuje się znacznie lepiej - w ubiegły weekend spotkała się z bliskimi członkami rodziny królewskiej. 

Królowa Elżbieta II chorowała na COVID-19

Oświadczenie dotyczące zdrowia Elżbiety II wyszło pod koniec lutego. Koronawirusem prawdopodobnie zaraziła się od swojego syna, księcia Karola i jego żony, księżnej Camilii. 95-latce towarzyszyły „delikatne objawy podobne do przeziębienia”. Królowa pozostała pod nieustanną opieką lekarzy i stosowała się do wszystkich wytycznych. 

W międzyczasie koniecznością okazało się odwołanie niektórych spotkań online, a monarchini nieco przystopowała z królewskimi obowiązkami i skupiła się przede wszystkim na własnym zdrowiu. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że stan królowej w ostatnich dniach uległ ogromnej poprawie.

Czytaj także: Wielka Brytania. Książę Karol złożył ważną obietnicę swojej matce, królowej Elżbiecie II

Królowa Elżbieta II na przyjęciu z okazji rozpoczęcia Platynowego Jubileuszu, 5.02.2022
Fot. Joe Giddens/Press Association/East News

Królowa Elżbieta II na przyjęciu z okazji rozpoczęcia Platynowego Jubileuszu, 5.02.2022

Królowa Elżbieta II na spacerze z najbliższymi

Brytyjskie media donoszą, że monarchinię widziano w ubiegły weekend na spacerze w okolicy Frogmore House, nieopodal zamku Windsor. Towarzyszyli jej książę William oraz księżna Kate. Ze względu na dopiero co przebytą chorobę królowej rodzina postanowiła spędzić miło czas na świeżym powietrzu i przespacerować po okolicy.

Książę William i księżna Kate zabrali ze sobą swoje dzieci. Książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis według relacji byli bardzo szczęśliwi, że mogli w końcu spędzić czas z prababcią - dużo się śmiali i dokazywali. Przypomnijmy, że mała Charlotte bardzo przejęła się chorobą królowej i w trakcie izolacji starała się umilać jej czas drobnymi podarunkami

Ze spotkania z pewnością była zadowolona również sama Elżbieta II, dla której spacer był nie tylko doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną. Było to również jej pierwsze wyjście od momentu wykrycia koronawirusa 

Królowa Elżbieta II, książę Karol, książę William, książę George, 2020 rok

Następcy brytyjskiego tronu. Kto zastąpi Elżbietę II?
Fot. Rex Features/East News

Czytaj także: Królowa Elżbieta II osiągnęła wszystko. Teraz czas na jej dzieci. Co są w stanie poświęcić dla korony?

Źródło: Plejada.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.