Katarzyna Piątkowska 8 maja 2017 19:15
1/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Anna Wintour
Copyright @East News
1/14

Czy za bycie najsłynniejszą naczelną świata można dostać order od królowej? Albo za bycie piłkarzem lub aktorką, czyli za robienie tego co się najbardziej w życiu kocha?

 

Order dla naczelnej

Okazuje się, że można. Niedawno tytuł Damy Komandor Orderu Imperium Brytyjskiego z rąk królowej Elżbiety II otrzymała redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a Anna Wintour. Damą, choć z innym tytułem została Angelina Jolie. W 2014 roku w Pałacu Buckingham odebrała tytuł Honorowej damy Wielkiego Krzyża Orderu Św. Michała i Św. Jerzego. Nie mogła otrzymać innego, ponieważ nie jest obywatelką żadnego z państw, które należy do Wspólnoty Narodów. David Beckham został przez królową wyróżniony już w 2003 roku. Bardzo się wtedy cieszył, że jako piłkarz zasłuży na tak wielkie wyróżnienie czyli Order Imperium Brytyjskiego.

 

Zobacz też: Anna Wintour uhonorowana tytułem damy przez królową Elżbietę II

 

Spotkania z królową

Oczywiście królowa Elżbieta II spotyka się z największymi światowymi gwiazdami nie tylko wtedy, gdy wręcza im ordery. Spotkała się z nimi na swoje 90 urodziny i na 60-lecie panowania, w latach 50 i 60 często gościła na wielkich premierach filmowych i wtedy nie odmawiała sobie zamienienia paru słów ze sławnymi osobami.


Sprawdziliśmy, kto miał przyjemność poznać królową Elżbietę II i czy zachował zasady etykiety.

2/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Marilyn Monroe
Copyright @East News
2/14

Na spotkanie z królową w Empire Theatre w Londynie w 1956 roku Marylin Monroe przybyła jako ostatnia z zaproszonych. Przykuła uwagę Elżbiety II mocno wyeksponowanym dekoltem. Obie miały po 30 lat. Aktorka mówiła później, że królowa jest bardzo dobroduszna i miła, i że to był bardzo udany wieczór, podczas którego odbyła się premiera filmu "Bitwa i ujście rzeki".

3/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Katherine Denevue
Copyright @East News
3/14

Spotkanie Catherine Denevue odbyło się w 1966 roku.

4/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Barbra Streisand
Copyright @East News
4/14

Barbra Streisand spotkała się z królową w 1975 roku przy okazji królewskiej premiery filmu "Zabawna dama".

5/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Elizabeth Taylor
Copyright @East News
5/14

Elizabeth Taylor i jej ówczesny mąż republikański senator John Warner mieli przyjemność poznać królową podczas jej pobytu w Waszyngtonie w 1976 roku.

6/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Dustin Hoffman i Meryl Streep
Copyright @East News
6/14

Meryl Streep i Dustin Hoffman i królowa podczas uroczystej premiery głośnego filmu "Sprawa Kramerów", 1980 rok.

7/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Jennifer Lopez
Copyright @East News
7/14

W 2001 roku brytyjska królowa i amerykańska piosenkarka Jennifer Lopez spotkały się za kulisami w the Dominion Theatre in London po dorocznym Royal Variety Performance.

8/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Halle Berry
Copyright @East News
8/14

Królowa zdaje się być wielką fanką przygód Jamesa Bonda. W 2002 roku w Royal Albert Hall odbyła się premiera "Śmierć nadejdzie jutro". W spotkaniu z królową wzięli udział Pierce Brosnan i Halle Berry.

9/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Miley Cyrus
Copyright @East News
9/14

Królowa lubi też spotkania z młodymi artystami. Tu z Miley Cyrus podczas koncertu Royal Variety Performance w 2009 roku.

10/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Lady Gaga
Copyright @Getty Images
10/14

Lady Gaga królewską etykietę zdaje się mieć nie do końca w nosie. Na spotkanie z królową po Royal Variety Performance w 2009 roku założyła czerowoną skórzaną suknię inspirowaną na czasy wczesnego angielskiego renesansu.

11/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Kate Winslet
Copyright @East News
11/14

Kate Winslet odebrała z rąk królowej Order Impreium Brytyjskiego w 2012 roku. Uroczystość odbyła się oczywiście w Pałacu Buckingham.

12/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Joan Collins
Copyright @Getty Images
12/14

Joan Collins, gwiazda serialu "Dynastia", bywała u królowej wielokrotnie. Ostatnio w 2014 roku uczestniczyła w przyjęciu dla 850 osób zorganizowanym  z okazji 60-lecia panowania Elżbiety II.

13/14
spotkanie królwej Elżbiety II z Angelina Jolie
Copyright @Getty Images
13/14

Za swoją działalność charytatywną Angelina Jolie otrzymała od królowej tytuł Honorowej Damy Wielkiego Krzyża. Jest też pierwszą amerykańską aktorką wyróżnioną takim tytułem.

14/14
Spotkanie królowej Elżbiety II z Davidem BeckhamemDavid Beckham
Copyright @Getty Images
14/14

Za wyjątkowe osiągnięcia na boisku David Beckham otrzymał Order Imperium Brytyjskiego w 2003 roku. Dwanaście lat później znów zawitał w Pałacu Buckingham i ponownie spotkał się z królową.

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?