Anna Wintour MT
Fot. East News
O NIEJ SIĘ MÓWI

Anna Wintour uhonorowana tytułem damy przez królową Elżbietę II

Weronika Kostyra 6 maja 2017 18:30
Anna Wintour MT
Fot. East News

Anna Wintour, legendarna redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a, została doceniona za swoje zasługi dla świata mody i dziennikarstwa. Kieruje „biblią stylu” od niemal 30 lat i to ona decyduje co będzie modne, a co nie – jest jedną z bardziej wpływowych osób w świecie mody.

 

Podczas ceremonii w pałacu Buckingham, królowa nadała jej tytuł Dame, czyli "dama", żeński odpowiednik tytułu Sir. Przy przypinaniu tego ważnego odznaczenia, królowa nie mogła podobno znaleźć odpowiedniego wolnego miejsca na piersi Wintour. Ta na ceremonię wybrała elegancką różową kreację od Chanel. W krótkiej rozmowie 67-letnia redaktorka pogratulowała królowej Elżbiecie II i podziękowała jej za służbę jej męża, księcia Filipa, ponieważ w tym tygodniu ogłoszono, że ze względu na wiek i stan zdrowia nie będzie on już pełnić funkcji publicznych.

 

Kim jest Anna Wintour?

 

Anna Wintour dorastała w Londynie. Wychowywali ją ojciec – Brytyjczyk i matka – Amerykanka. Karierę w dziennikarstwie modowym rozpoczęła bardzo wcześnie, a zanim wzięła pod swoje skrzydła amerykańskiego Vogue’a i zrobiła z niego najważniejsze czasopismo w świecie mody, była redaktor naczelną edycji brytyjskiej. Fryzura na boba i duże okulary przeciwsłoneczne to znaki rozpoznawcze jej stylu.

 

Jest uważana za pierwowzór Mirandy, bohaterki książki „Diabeł ubiera się u Prady”, którą napisała jej była asystentka, Lauren Weisberger. W przebojowej filmowej ekranizacji w rolę tę wcieliła się Meryl Streep.

 

Anna Wintour
Fot. FOTOLINK

 

W tym tygodniu odbyła się także Gala MET, którą Wintour organizuje co roku, by zebrać fundusze dla Metropolitan Museum of Art's Costume Institute w Nowym Jorku. Jak zawsze było to jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyskich sezonu, choć tym razem zaproszeni goście sprawili organizatorce niemały kłopot...

 

Zobacz także: Victoria Beckham uhonorowana orderem przez królową Elżbietę II. I to wcale nie za muzykę…

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.