Papierosy na gali MET
Fot. Twitter
O TYM JEST GŁOŚNO

Dakota Johnson, Paris Jackson i Marc Jacobs podpadli naczelnej „Vogue'a”, Annie Wintour. Co się stało?

Weronika Bruździak-Gębura 6 maja 2017 10:30
Papierosy na gali MET
Fot. Twitter

Organizatorzy corocznej charytatywnej Gali MET, która odbyła się w poniedziałek w nowojorskim Metropolitan Museum of Art, są wściekli na niektóre gwiazdy, które bawiły się podczas imprezy w tym roku. Wśród nich są Dakota Johnson, Bella Hadid i Marc Jacobs. Czym podpadli?

 

Gwiazdy, które paliły w łazience podczas tegorocznej gali MET

Poszło o… papierosy. Kilku uczestników tegorocznej imprezy pochwaliło się w sieci zdjęciami, na których beztrosko palą papierosy w muzealnej toalecie. Wśród nich są Dakota Johnson, P Diddy, Behati Prinsloo, Bella Hadid, Paris Jackson, Marc Jacobs, Lara Stone, Rita Ora i Rami Malek. Organizatorzy są wściekli i zastanawiają się nad wyciągnięciem konsekwencji, jak donoszą zagraniczne media. W wielu miastach USA, w tym w Nowym Jorku, panują restrykcyjne przepisy dotyczące palenia w miejscach publicznych. Zgodnie z „The Smoke Free Air Act” z 2002 roku w Nowym Jorku zakazano palenia w miejscach pracy, barach, restauracjach, klubach, biurach, parkach, skwerach i innych miejscach publicznych z muzeami włącznie.

 

Organizatorzy gali chcą kar dla palaczy

Darczyńcy i członkowie rady nadzorczej Metropolitan Museum of Art podobno szykują kary dla niesfornych palaczy, którzy swoim występkiem mogli uszkodzić cenne eksponaty.

„Jako darczyńca gali poczułem się znieważony, gdy widziałem te wszystkie „gwiazdy”, które paliły w łazience, robiły sobie zdjęcia i wstawiały je do internetu. Przede wszystkim to brak szacunku dla sztuki, która musi być w 100 procentach wolna od dymu. Chciałbym zobaczyć, jak zostają ukarani przez władze miasta grzywną”, powiedział dziennikarzom jeden z nich. Nie mówiąc o zakazie robienia selfie, który wprowadziła główna organizatorka imprezy, Anna Wintour. Niektóre gwiazdy mocno podpadły naczelnej amerykańskiego „Vogue’a”!

 

 

Smoking in the girls room #metgala @chardefrancesco @courtneylove @space_witch666

Post udostępniony przez Marc Jacobs (@themarcjacobs)

Na zdjęciu: projektant Marc Jacobs i jego partner, Char DeFrancesco oraz była żona Kurta Cobaina, Courtney Love i ich córka, Frances Bean Cobain palący papierosy w damskiej toalecie w Metropolitan Museum of Art.

 

 

Na zdjęciu: modelki Bella Hadid i Lara Stone oraz Paris Jackson palące papierosy w damskiej toalecie w Metropolitan Museum of Art.

 

 

 

Na zdjęciu: Dakota Johnson oraz aktor Rami Malek i piosenkarka Rita Ora palący papierosy w damskiej toalecie w Metropolitan Museum of Art.

 

 

 

annual bathroom selfie

Post udostępniony przez Kylie (@kyliejenner)

Na zdjęciu: Kylie Jenner, raper ASAP Rocky, Kendall Jenner, Paris Jackson, Kim Kardashian, P Diddy i przyjaciele na nielegalnym (zgodnie z zarządzeniem Anny Wintour) selfie z toalety, wykonanym podczas tegorocznej gali MET.

 

Podobno kolejne edycje imprezy stoją pod znakiem zapytania, gdyż zarząd zlecił Annie Wintour znalezienie innego miejsca, w którym gala mogłaby być organizowana w przyszłości. Ciężko to sobie wyobrazić - w końcu pieniądze zbierane podczas imprezy są przekazywane na konto muzeum. Niestety, podobno gwiazdy zachowywały się skandalicznie. Tak opisywał to jeden z informatorów portalu RadarOnline:

„Wszędzie były porozlewane drinki, a palenie w toaletach mogło spowodować straty liczone nawet w milionach dolarów, jeśli doszłoby do uruchomienia systemu zraszaczy! Goście zachowywali się, jakby zostali zaproszeni do Willi Playboya, a nie do eleganckiego muzeum. To wszystko spowodowało, że zarząd Metropolitan Museum of Art zdecydował się zakazać organizowania balu w tym miejscu w przyszłości”.

 

Polecamy też: Już po dorocznej MET Gali! Kto tym razem zachwycił?

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?