królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zwołano nadzwyczajne spotkanie i omówiono plan na wypadek jej śmierci. Co dzieje się z królową?

Najnowsze wieści jednego z magazynów są przerażające!

Gabriela Czernecka 29 grudnia 2020 13:47
królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

Swoje stanowisko piastuje od 68 lat, czyli od 1952 roku. Rok później została koronowana – w czerwcu 1953 roku obiecała całym swoim życiem służyć Koronie i jak przyznają Brytyjczycy, nigdy ich nie zawiodła. Choć świat w ciagu jej panowania drastycznie się zmienił – Imperium Brytyjskie zaczęło się rozpadać, a rodzina Windsorów zmagała się ze skandalami, to monarchia pozostała taka sama. Elżbieta II wciąż trzyma się swoich wartości i choć nie rządzi, a panuje, to ma ogromny wpływ na losy państwa. I choć nikt nie dopuszcza do siebie myśli, by królowa abdykowała, to wygląda na to, że ona sama w ostatnim czasie myśli o swoim odejściu. Właśnie zwołała nadzwyczajne spotkanie najbliższych członków rodziny, a brytyjskie media spekulują, co królowa ukrywa przed poddanymi…

Niezniszczalna królowa: jak czuje się Elżbieta II?

Jako pierwszy monarcha odbyła podróż dookoła świata. Jest głową 33 państw. Od 2015 roku jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii, a w 2016 roku stała się najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie. Szczęśliwa żona, oddana matka, ukochana babcia i prababcia, a przede wszystkim ukochana królowa Brytyjczyków. Nigdy nie chodziła do szkoły, przeżyła czternastu brytyjskich premierów i trzynastu prezydentów Stanów Zjednoczonych. Miała ponad trzydzieści psów corgi i dwa razy do roku obchodzi urodziny. Dla wielu królowa Elżbieta II wydaje się być niezniszczalna, ale jak każdy z nas, monarchini ma za sobą ciężki rok.

Przez pandemię koronawirusa rzadko pojawiała się publicznie, musiała większość swoich obowiązków pełnić w inny sposób, do którego nie była przyzwyczajona, a do tego doszły problemy w życiu prywatnym - rezygnacja Meghan i Harry'ego z pełnienia królewskich funkcji, kolejne szczegóły skandalu z udziałem księcia Andrzeja, a także informacja, że z koronawirusem walczył jej najstarszy syn. Nic dziwnego, że w tym roku nasiliły się pogłoski o jej abdykacji. Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na nasze życie, ale i decyzje. Brytyjskie magazyny twierdzą, że monarchini również postanowiła przemyśleć kilka spraw.

Stan zdrowia Elżbiety II pogorszył się? Omówiono plan na wypadek jej śmierci

Według National Enquier, królowa Elżbieta II jest chora. Powołując się na swojego informatora donoszą, że monarchini ukrywa chorobę przed światem, a szczegóły na temat jej zdrowia znają jedynie najbliżsi współpracownicy i rodzina. Magazyn ujawnia, że pogorszenie zdrowia królowej nastąpiło wiosną 2020 roku. Monarchini miała być wówczas hospitalizowana z powodu niewydolności serca. Lekarze ostrzegli Elżbietę II, by bardziej o siebie dbała i stosowała się do ich zaleceń.

Według magazynu, specjaliści mieli powiedzieć królowej, że jeśli nie będzie o siebie dbać, zostanie jej tylko miesiąc życia! Monarchini miała wezwać wówczas do siebie księcia Karola, by przygotować go na swoje odejście. Wspólnie mieli omówić plan na wypadek jej śmierci, szczegóły pogrzebu i przygotowanie księcia Williama na rolę następcy tronu. 

Jak na razie pałac nie komentuje doniesień magazynu, który słynie z tego, że często nagina rzeczywistość. Najnowsze wieści są jednak mocno przerażające i podobnie jak Brytyjczycy, mamy nadzieję, że okażą się nieprawdziwe...  

królowa Elżbieta II
Fot. Getty Images

KSIĄŻĘ KAROL
Fot. GETTY IMAGES

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.