Robert Kennedy
Fot. Mads Madsen / mediadrumworld.com/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Kolejna ofiara klątwy Kennedych? Nie żyje 22-letnia wnuczka Roberta Kennedy'ego...

Saoirse Kennedy-Hill zmarła w czwartek w nocy

Gabriela Czernecka 2 sierpnia 2019 14:52
Robert Kennedy
Fot. Mads Madsen / mediadrumworld.com/EAST NEWS

Kolejna ofiara klątwy Kennedych? W czwartek w nocy zmarła wnuczka Roberta Kennedy'ego. Saoirse Kennedy-Hill miała zaledwie 22 lata. „Serca pękają nam z powodu straty naszej ukochanej Saoirse. (...) Jej życie było wypełnione nadzieją i miłością. Zawsze będziemy ją kochać i za nią tęsknić”, pisze rodzina dziewczyny w oświadczeniu. Co było przyczyną jej śmierci? 

Nie żyje wnuczka Roberta Kennedy'ego

W czwartek w nocy w rodzinnej rezydencji Kennedych w Hyannis Port w stanie Massachusetts zmarła 22-letnia Saoirse, wnuczka Roberta Kennedy'ego. Saoirse została zaleziona nieprzytomna w rezydencji, w której mieszka jej 91-letnia babcia Ethel, wdowa po Robercie Kennedym. „Świat jest dziś mniej piękny”, skomentowała śmierć swojej wnuczki.

Rodzina Saoirse wydała też oficjalne oświadczenie: „Serca pękają nam z powodu straty naszej ukochanej Saoirse. (...) Jej życie było wypełnione nadzieją i miłością. Zawsze będziemy ją kochać i za nią tęsknić.”, czytamy. W oświadczeniu brak jednak informacji o przyczynach śmierci 22-latki. 

Z doniesień lokalnych mediów wynika, że najprawdopodobniej przedawkowała narkotyki. Saoirse została przetransportowana do szpitala Cape Cod w miasteczku Hyannis, ale niestety nie udało się jej uratować. Jak podaje The Boston Globe, wnuczka Kennedy'ego miała od jakiegoś czasu zmagać się z depresją. Magazyn dotarł do jej artykułu ze szkolnej gazetki, w której napisała, że na kampusie z powodu zmagań z depresją doświadczyła prześladowania. Policja bada już okoliczności zdarzenia.

Śmierć wnuczki Roberta Kennedy'ego to kolejna ogromna strata dla całej rodziny. Saoirse Kennedy Hill studiowała komunikację w Boston College, była wiceprzewodniczącą koła Studenckich Demokratów. Była jedynym dzieckiem Paula Michaela Hilla i Courtney Kennedy Hill, która z kolei była piątym z 11 dzieci Ethel i Roberta Kennedych.

Odejście Saoirse wpisuje się w pewien schemat tragicznych i nienaturalnych śmierci Kennedych. Dziadek 22-latki został zastrzelony (podobnie jak jego brat John F.Kennedy), a siostra i brat Roberta zginęli w osobnych katastrofach lotniczych. Z kolei syn Roberta, David A. Kennedy, zmarł z przedawkowania kokainy i petydyny w 1984 roku w wieku 28 lat, a drugi syn Michael LeMoyne Kennedy, zginął w wypadku na nartach w 1997 roku w wieku 39 lat. Dodatkowo syn Johna F. Kennedy'ego, John F. Kennedy Junior, zginął w katastrofie lotniczej wraz z żoną i szwagierką.

W związku z nagromadzeniem tylu tragedii media zaczęły pisać o klątwie rodziny Kennedy. Wygląda na to, że Saoirse również padła jej ofiarą... 

Rodzina Kennedych, Robert Kennedy z dziećmi i żoną
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.