Kinga Rusin, Viva! styczeń 2011 NEW
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM JEST GŁOŚNO

Kinga Rusin wsparła społeczność LGBTQ zdjęciem z Janem Pawłem II!

„Nie używajcie wiary, by nienawidzić bliźniego swego!”, zaapelowała dziennikarka

Konrad Szczęsny 5 lipca 2019 15:03
Kinga Rusin, Viva! styczeń 2011 NEW
Fot. Zuza Krajewska, Bartek Wieczorek/LAF AM

W ostatnich tygodniach w Polsce toczy się burzliwa dyskusja, dotycząca praw osób LGBT+. Duże kontrowersje wywołało między innymi zwolnienie jednego z pracowników IKEI, który otwarcie krytykował przedstawicieli tej społeczności i nawoływał do niechęci wobec nich, powołując się na Biblię. Do całej sprawy odniosła się Kinga Rusin. Dziennikarka TVN zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie z Janem Pawłem II, na którym papież całuje ją w czoło. „Nie używajcie wiary, by nienawidzić bliźniego swego!”, podpisała je. I wywołała ostrą dyskusję...

Kinga Rusin wsparła społeczność LGBTQ, publikując zdjęcie z Janem Pawłem II

Sprawa zwolnionego pracownika IKEI podzieliła internautów. Jedni uważają, że za wygłaszanie pełnych homofobii komentarzy poniósł odpowiednią karę, inni, że to naruszenie wolności słowa i łamanie konstytucyjnego prawa do wyrażania własnych opinii.

Głos w sprawie postanowiła zabrać Kinga Rusin, która w mediach społecznościowych zamieściła zdjęcie z Janem Pawłem II. Papież całuje ją na nim w czoło. „Nie używajcie wiary, by nienawidzić bliźniego swego!”, podpisała fotografię na prywatnym profilu dziennikarka i zablokowała możliwość dodawania pod nią komentarzy.

Do całego zamieszania odniosła się natomiast na profilu Biało Czerwonych Serc, który niedawno założyła wspólnie z ukochanym, Markiem Kujawą. W obszernym statusie podkreśliła, że walka o równość społeczności LGBTQ powinna spotykać się z szacunkiem i otwartością ze strony innych.

„Nasza wiara jest przepełniona szacunkiem i miłością do bliźniego. Wielebni hierarchowie Polskiego Kościoła! Szanowni Ministrowie Rządu Rzeczpospolitej! Redaktorzy ultraprawicowych mediów! Czy chcecie ukamienować lub zniszczyć naszą sąsiadkę, koleżankę z pracy albo kuzynkę, bo kocha kobietę i trzyma ją za rękę? Bo chce publicznie okazywać swoje uczucia, jak każdy? A może chcecie ukamienować lub zniszczyć zarząd firmy IKEA, która mówi swoim pracownikom, by nie szykanować takich ludzi jak ona i im nie grozić?”, pyta retorycznie Kinga Rusin.

„A może chcecie ją wygnać z Polski? Tak samo jak zarząd Ikei? A może niech się tylko ukryje, nie pojawia się na ulicy? Może niech tylko zniknie z widoku? Może niech nie jada w tych samych restauracjach i nie chodzi do tego samego kina? Używając fragmentów Starego Testamentu (a zapominając o Nowy Testamencie, który jest fundamentem naszej wiary), niektórzy, w tym media i politycy szerzą nietolerancję i nienawiść do osób innych z urodzenia - o innej orientacji”, grzmi dziennikarka.

Następnie przytacza mrożące krew w żyłach przykłady, dotyczące braku tolerancji i poszanowania praw jednostki.

„Używając wiary te same media i ci sami politycy bronią ludzi swobodnie sugerujących zabijanie homoseksualistów (pracownik Ikei, na forum publicznym zacytował Stary Testament, wskazując zbieżność ze swoimi poglądami, i napisał na temat osób homoseksualnych: „Obaj będą ukarani śmiercią”). I wreszcie, te same media i ci sami politycy celowo manipulują by szerzyć zło. Sugerują, że propagowanie tolerancji dla inności to zło. Sugerują, że walka z wykluczaniem innych to zło. Te media i ci politycy mają Czarne Serca. I ciężko grzeszą”, podkreśla prowadząca Dzień Dobry TVN.

„Powtarzamy jako społeczność Biało-Czerwonych Serc: wolność, w tym wolność słowa, kończy się tam gdzie zaczyna krzywda drugiego człowieka. Tak, niektóre poglądy to zło. Faszyzm to też poglądy i opinie”, zaznacza z mocą.

Internauci podzieleni słowami Kingi Rusin

Znakomita część internautów wyraziła podziw dla postawy Kingi Rusin i zgodziła się z nią w pełnej rozciągłości.

„Tu nie chodzi o wiarę tylko politykę i kasę. Wiara jest narzędziem manipulacji w rękach polityków”, „Osoba zwolniona z IKEI - słusznie zresztą - nazwała homoseksualizm dewiacją czyli zboczeniem. I to mówi wszystko”, „I wszystko w tym temacie bo powyższy tekst oddaje sedno sprawy”, piszą poruszeni.

Zgadzasz się z nimi?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie używajcie wiary by nienawidzić bliźniego swego! Więcej na @bialoczerwone_serca

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie używajcie wiary by nienawidzić bliźniego swego! Nasza wiara jest przepełniona szacunkiem i miłością do bliźniego. Wielebni hierarchowie Polskiego Kościoła! Szanowni Ministrowie Rządu Rzeczpospolitej! Redaktorzy ultraprawicowych mediów! Czy chcecie ukamienować lub zniszczyć naszą sąsiadkę, koleżankę z pracy albo kuzynkę, bo kocha kobietę i trzyma ją za rękę? Bo chce publicznie okazywać swoje uczucia, jak każdy? A może chcecie ukamienować lub zniszczyć zarząd firmy IKEA, która mówi swoim pracownikom, by nie szykanować takich ludzi jak ona i im nie grozić? A może chcecie ją wygnać z Polski? Tak samo jak zarząd Ikei? A może niech się tylko ukryje, nie pojawia się na ulicy? Może niech tylko zniknie z widoku? Może niech nie jada w tych samych restauracjach i nie chodzi do tego samego kina? Używając fragmentów Starego Testamentu (a zapominając o Nowy Testamencie, który jest fundamentem naszej wiary), niektórzy, w tym media i politycy szerzą nietolerancję i nienawiść do osób innych z urodzenia - o innej orientacji. Używając wiary te same media i ci sami politycy bronią ludzi swobodnie sugerujących zabijanie homoseksualistów (pracownik Ikei, na forum publicznym zacytował Stary Testament, wskazując zbieżność ze swoimi poglądami, i napisał na temat osób homoseksualnych: „Obaj będą ukarani śmiercią”). I wreszcie, te same media i ci sami politycy celowo manipulują by szerzyć zło. Sugerują, że propagowanie tolerancji dla inności to zło. Sugerują, że walka z wykluczaniem innych to zło. Te media i ci politycy mają Czarne Serca. I ciężko grzeszą. Powtarzamy jako społeczność Biało-Czerwonych Serc: wolność, w tym wolność słowa, kończy się tam gdzie zaczyna krzywda drugiego człowieka. Tak, niektóre poglądy to zło. Faszyzm to też poglądy i opinie. Nie ma tolerancji dla zła. Kinga Rusin i Marek Kujawa

Post udostępniony przez Biało-Czerwone Serca (@bialoczerwone_serca)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?