Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Kinga Duda zostanie w Polsce? Córka prezydenta ma nowe plany! 

To dla niej przełomowa decyzja!

Olga Figaszewska 14 lipca 2020 11:49
Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Prezydent Andrzej Duda zawsze może liczyć na wsparcie najbliższych. Córka prezydenta przyleciała do Polski przed wieczorem wyborczym. Czy Kinga Duda zostanie w kraju? A może planuje międzynarodową karierę? W jednym z ostatnich wywiadów tę tajemnicę odkrył jej dziadek!

Kinga Duda zostaje w Polsce?

Kinga Duda odnosi kolejne sukcesy. Pod koniec ubiegłego roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Została też wyróżniona przez Szkołę Prawa Amerykańskiego UJ za doskonałe wyniki w nauce. Podjęła także studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie . Córka prezydenta w lutym wyjechała na staż do jednej z londyńskich kancelarii w nagrodę za reprezentowanie UJ i zajęcie trzeciego miejsca w prestiżowym konkursie prawniczym z zakresu prawa międzynarodowego. A wcześniej odbyła staż w kancelarii Maruta Wachta w Warszawie.

,,Jestem przede wszystkim niesamowicie dumny z córki, że odbywa trzymiesięczny staż w Londynie. Ja takich sukcesów w jej wieku nie miałem. Oczywiście, że chciałbym, aby wróciła do Polski i tu znalazła sobie pracę. Łatwiej jest wtedy się chociażby spotkać”, wspominał wówczas w rozmowie z Super Expressem prezydent Andrzej Duda.

W maju onet.pl donosił, że zaangażowanie i talent Kingi Dudy zostało docenione i kancelaria zdecydowała się na przedłużenie współpracy. Jednak córka prezydenta przyleciała do Polski przed końcem kampanii wyborczej. To było jej pierwsze spotkanie z rodzicami. Nie mogła wcześniej wrócić do kraju ze względu na pandemię koronawirusa. 

Agata Duda, Andrzej Duda,Kinga Duda, wybory 2020
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czy Kinga Duda wróci do Londynu? Jak będzie wyglądała jej przyszłość? Córka prezydenckiej pary za chwilę zaczyna aplikację prawniczą. Podjęła właśnie przełomową decyzję, o której odpowiedział dumny dziadek Kingi Dudy.

„Jestem niesamowicie dumny z mojej wnuczki. Kinga zaczyna aplikację w Polsce. Zakończyła już prawie staż zagraniczny i już nie jedzie za granicę. Coś tam ma jeszcze do zrobienia, ale to już końcówka i wykona ją zdalnie. Cieszę się, że Kinga będzie na miejscu. Bardzo jej kibicuję i trzymam za nią kciuki”, zdradził w rozmowie z Super Expressem jej dziadek, prof. Jan Tadeusz Duda.

Życzymy jej kolejnych sukcesów! 

Andrzej Duda, Kinga Duda, Agata Duda, 2020
Fot. Jakub Kaminski/East News

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.