Kinga Dębska, Viva! 17/2022
Fot. Bartek Wieczorek
O tym się mówi!

Kinga Dębska na początku kariery odeszła od męża. Była pewna swojej decyzji

"Wyszłam z domu z Marysią za rękę"

Aleksandra Frankowska 18 września 2023 08:51
Kinga Dębska, Viva! 17/2022
Fot. Bartek Wieczorek

Kinga Dębska jest cenioną polską reżyserką, a prywatnie również mamą aktorki, Marii Dębskiej. W najnowszej rozmowie z „Wysokimi Obcasami” wróciła wspomnieniami do chwili rozwodu z mężem. Tej decyzji nie żałowała nigdy. Jak to wyglądało?

ZOBACZ TEŻ: Łączy je wyjątkowa więź. Jak zmieniała się relacja Marii Dębskiej i jej mamy Kingi?

Kinga Dębska wspomina odejście od męża

Reżyserka poszła na swoje kierunkowe studia dopiero po urodzeniu córki Marysi. Kiedy jej kariera zaczynała nabierać rozpędu, postanowiła odejść od męża. „Nie byliśmy dla siebie” – mówiła. Nigdy nie żałowała swojej decyzji i tego, że podążyła własną ścieżką.

Kinga Dębska, Maria Dębska, Viva! 7/2022
Fot. Bartek Wieczorek/visual crafters

Kinga Dębska, Maria Dębska, sesja dla magazynu VIVA!

"Kiedy wyszłam z domu z Marysią za rękę, poczułam ekscytację, że życie zaczyna mi się na nowo, nie wiem, co będzie, ale wiem, że na pewno dobrze zrobiłam. To jest fajny facet, dał mi fantastyczne dziecko, ale nie byliśmy dla siebie. Twierdził, że jestem niedojrzała, i miał rację. Na początku bardzo mi się podobało, że jestem kochana, pożądana i dekorowana, ale z czasem zaczęło mnie to nudzić. To w ogóle nie był mój świat. Kiedy Marysia miała cztery lata, ja dałam sobie jeszcze dwa" – mówiła w wywiadzie.

Początki nowej drogi

Był to moment, kiedy Dębska pracowała jeszcze jako dziennikarka i zupełnie nie obawiała się, że nie poradzi sobie finansowo. Pomogli jej rodzice, u których początkowo zamieszkała z Marysią.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dawid Podsiadło i Maria Dębska przyłapani na intymnym nagraniu. Fani nie mają już wątpliwości

"Dokładnie w dniu, w którym minęły dwa lata od mojego postanowienia, zostawiłam na stole obrączkę i wyszłam z domu z Marysią za rękę. Do mamy i taty. Pracowałam jako dziennikarka, miałam z czego żyć. Na początku tamtego małżeństwa nagle zaczęłam się dusić. Dostałam pierwszego w życiu ataku astmy. Tak jakby ciało chciało mi powiedzieć coś, co głowa próbuje zakopać” - wyznała.

Kinga Dębska, Maria Dębska, Viva! 7/2022
Fot. Bartek Wieczorek/visual crafters

Kinga Dębska, Maria Dębska, sesja dla magazynu VIVA!

Kinga Dębska podjęła najważniejszą dla siebie decyzję, która pozwoliła jej iść dalej i spełniać marzenia. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.