O NIM JEST GŁOŚNO

Grał u Andrzeja Wajdy, a wkrótce zobaczymy go w głównej roli! Kim jest Tomasz Włosok?

W tym roku będzie o nim głośno!

Weronika Kostyra 6 stycznia 2019 14:51

Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele ról telewizyjnych i filmowych, w tym współpracę z Andrzejem Wajdą i Agnieszką Holland. Znamy go między innymi z ról w filmie Podatek od miłości, a także z serialu 1983, jednak wkrótce na ekrany wchodzą dwa filmy z jego udziałem – Underdog i Diablo. Wyścig o wszystko. O Tomaszu Włosoku z pewnością będzie głośno!

Kim jest Tomasz Włosok?

Tomasz Włosok urodził się w 1990 roku. Nie od zawsze marzył o byciu aktorem. Najpierw rozpoczął studia dziennikarskie. Dopiero później zmienił swój plan i w 2016 roku ukończył aktorstwo na PWST w Krakowie. Już w czasie studiów występował. Zagrał w wielu serialach (Pierwsza miłość, Na noże, Wojenne dziewczyny, M jak miłość, Bodo, Diagnoza). Ma też na swoim koncie liczne role drugoplanowe między innymi w ostatnim filmie Andrzeja Wajdy Powidoki, a także w filmach Jestem mordercą, Reakcja łańcuchowa, Podatek od miłości.

Niedawno popularność zapewniła mu rola w pierwszym polskim serialu Netflixa, 1983, gdzie u boku Roberta Więckiewicza zagrał milicjanta, młodszego inspektora Jakuba Suchoparskiego. Serial reżyserowały Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Agnieszka Smoczyńska i Olga Chajdas.

W tym roku będzie o nim z pewnością głośno za sprawą roli w filmie Diablo. Wyścig o wszystko. W pierwszym polskim filmie akcji o nielegalnych wyścigach samochodowych Tomasz Włosok wciela się w główną rolę. Zobaczymy go także w filmie Underdog, gdzie gra osobę niepełnosprawną. „Postać, którą gram od 15 lat jest niepełnosprawna, chciałem znaleźć sposób, żeby wyszło wiarygodne, a nie śmieszne. Wsiadłem na wózek i jeździłem na nim cały czas. Podczas całych dni zdjęciowych z niego nie zsiadałem, nie tylko na planie, ale i w miarę możliwości – poza nim. Wiedziałem, że mogę wstać, ale mimo tego jednak czułem się jak w puszce, straszne”, powiedział o swojej roli w rozmowie z portalem Natemat.

Młody aktor jest mocno skoncentrowany na swojej pracy. „Nie do końca jestem typem skoncentrowanym na budowaniu tzw. kariery, nie skupiam się na tym. Chcę wykonać rzetelną pracę, a potem zobaczymy - jeśli się spodoba i wynikną z tego propozycje to super. Fajnie, kiedy twoja praca zostaje doceniona, a jej następstwem jest kolejna. Abstrahując od czysto artystycznej strony aktorstwa, to po prostu trzeba też z czegoś żyć”, stwierdził skromnie w wywiadzie z Natemat.

Prywatnie jest związany z Malwiną Buss, aktorką. W programie Dzień dobry TVN para zdradziła, że to Malwina zrobiła pierwszy krok. Napisała do Tomasza po tym, jak zobaczyła go w filmie. Szybko odnaleźli porozumienie i od tamtej pory wspierają się wzajemnie w rozwoju kariery.

Czekacie na filmy z udziałem Tomasza Włosoka? 

TAGI #film #kino

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.