Chrzest Archiego, portret rodzinny jamnik
Fot. Chris Allerton ©️SussexRoyal
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wiadomo już, kto jest matką chrzestną małego Archiego Harrisona!

Meghan i Harry długo starali się utrzymać jej tożsamość w tajemnicy...

Weronika Kostyra 18 września 2019 16:54
Chrzest Archiego, portret rodzinny jamnik
Fot. Chris Allerton ©️SussexRoyal

Księżna Meghan i książę Harry zdecydowali, że chrzest ich pierwszego dziecka będzie uroczystością w pełni prywatną. Mimo że minęły od niej ponad dwa miesiące nadal nie wiadomo, kto dostąpił zaszczytu bycia rodzicami chrzestnymi Archiego Harrisona. Media kilkukrotnie obiegły niepotwierdzone doniesienia dotyczące tożsamości potencjalnych chrzestnych. Jednak teraz tajemnica oficjalnie wyszła na jaw. A przynajmniej jej połowa…

Kim jest matka chrzestna Archiego?

Archie Harrison Mountbatten-Windsor został ochrzczony 6 lipca w prywatnej kaplicy na zamku Windsor w obecności jedynie około 25 osób. Na uroczystość nie zostały zaproszone żadne media i wiele szczegółów zostało utrzymanych w tajemnicy. Księżna Meghan i książę Harry opublikowali jedynie rodzinny portret zrobiony po ceremonii. Nie ma na nim jednak rodziców chrzestnych. Książęca para zdecydowała, że ich nazwiska nie zostaną ujawnione. Prawdopodobnie to sami zainteresowani o to poprosili. Sprawę komplikuje fakt, że zgodnie z tradycją rodziny królewskiej, syn Meghan i Harry’ego prawdopodobnie ma więcej niż dwoje chrzestnych.

Tożsamość jednej z matek chrzestnych została właśnie przypadkiem ujawniona. Tajemnicę zdradziła królewska ekspertka Katie Nicholl podczas premiery kolekcji ubrań zaprojektowanych przez księżną Meghan. „Byłam tam podczas premiery i zauważyłam na widowni Isabel May, która jest matką chrzestną Archiego”, powiedziała w rozmowie z Entertainment Tonight. Isabel May to była dyrektor ds. komunikacji marki Burberry, a równocześnie jedna z najbliższych przyjaciółek księżnej. Informator magazynu wyjaśnił, że May mocno wspierała Meghan, kiedy przeprowadziła się do Londynu. „Pomogła Meghan, gdy ta rozpoczynała swoje życie w Londynie. Meghan bardzo na niej polegała. Wspierają się nawzajem i, podobnie jak inne koleżanki, wspólnie spędzają czas. Nie chcą jednak obnosić się z tą przyjaźnią”, czytamy.

Kim są rodzice chrzestni syna Meghan i Harry’ego?

Pozostałe osoby, które typują brytyjskie media to między innymi makijażysta i wieloletni przyjaciel Meghan Markle, Daniel Martin, a także jej stylistka i przyjaciółka Jessica Mulroney. Podejrzewano też, że kandydatką może być Misha Nonoo, która przedstawiła księciu Harry’emu jego przyszłą żonę, lub jej przyjaciółka Benita Litt.

Z kolei według informatora The Time, ojciec chrzestny Archiego to Charlie van Straubenzee, czyli wieloletni przyjaciel księcia Harry’ego. Panowie poznali się prawdopodobnie w wieku ośmiu lat jako uczniowie szkoły Ludgrove. Van Straubenzee jest podobnie jak Harry i William entuzjastą gry w polo – cała trójka należy do grupy przyjaciół, którzy grywają ze sobą od czasu do czasu. Na co dzień przyjaciel księcia Sussex jest szefem pośredników w firmie zarządzającej inwestycjami. To on wygłosił podczas wesela książąt Sussex przemówienie pełne anegdot, które rozbawiło i wzruszyło wszystkich gości. Jako chrzestnego typowano też  dawnego przyjaciela Harry’ego – Jake’a Warrena. 

Archie Harrison Mountbatten-Windsor, chrzest Archiego oficjalne zdjęcie, księżna Meghan, książę Harry
Fot. Rex Features/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.