Jola Czaja
O NIEJ SIĘ MÓWI

To ona stoi za wizerunkiem polskich gwiazd!

Kim jest Jola Czaja?

Olga Figaszewska 8 listopada 2019 07:51
Jola Czaja

Jej niepowtarzalne stylizacje zachwycają, a świat show-biznesu nie ma przed nią żadnych tajemnic! To ona stoi za wizerunkiem polskich gwiazd i tworzy najpiękniejsze okładki! Jola Czaja od prawie 20-stu lat jest związana z magazynem Viva!, gdzie pełniła rolę redaktor kreatywnej. Na Instagramie posługuje się pseudonimem „Czaja Wyczaja”. Tam dzieli się z obserwatorami kulisami swojej pracy i zaprasza nas do wielkiego świata! Chyba nie ma gwiazdy, z którą się nie przyjaźni. A od niedawna współpracuje z Edytą Górniak przy tworzeniu nowego programu TVN - My Way. 

Jedna z najlepszych polskich stylistek. Kim jest Jola Czaja?

Z ciekawością spogląda w przyszłość. Ma milion pomysłów i gdyby mogła, realizowałaby je wszystkie. Ale największą pasją Joli Czai jest moda i ludzie! Powtarza, że kiedy zaczynała  swoją przygodę jej zawód - stylisty jeszcze nie istniał. Idealne wyczucie stylu i charyzmatyczna osobowość to jej przepis na sukces. Dziś współpracuje z Ewą Farną, Joanną Liszowską, Anną Starmach, Red Lipstick Monster, Julią Wieniawą czy Martyną Wojciechowską. Wymieniać możemy bez końca! 

Stylizacje Joli Czai możemy podziwiać na czerwonych dywanach, wybiegach, w programach czy sesjach zdjęciowych. O tajemnicach pracy w VIVIE! opowiedziała w wywiadzie dla Natemat. Nie da się ukryć, że wymyślenie i tworzenie sesji wymaga dużo czasu i pracy wielu ludzi.

„Kiedy mieliśmy wyłączność na śluby, zdarzały się sytuacje, że musieliśmy zrobić wiele, aby zachować całą produkcję w tajemnicy. Niczym tajny zespół CIA wymyślaliśmy sposoby, aby zadbać o prywatność gwiazd w tym szczególnym dniu. Po przygotowaniach Małgosi Kożuchowskiej do ceremonii wyjeżdżaliśmy z garażu kilkoma samochodami, aby zmylić paparazzich, którzy wtedy potrafili dla zdjęcia zrobić wszystko. Kasia Cichopek marzyła o ślubie w górach, dlatego wybraliśmy wysoko położone, trudno dostępne dla fotoreporterów miejsce, które uniemożliwiło im ingerowanie w wydarzenie. Teraz to wydaje się śmieszne, ale wtedy tak wyglądały realia”, mówiła.

Tak Jola Czaja mówiła o swoim zawodzie: „Po tylu latach w branży nie jestem tylko stylistką, ale również architektem, który pomaga budować rzeczywistość. Na planach współpracuję z fotografami, często uczestniczę w tworzeniu kadrów. Mogłabym spróbować robić zdjęcia, ale nie chciałabym ograniczać swojej roli tylko do tego. Kocham cały proces powstawania sesji – od momentu pomysłu, przez jej przygotowanie, aż po retusz i efekt końcowy. To bardzo interesujący proces, w którym liczy się praca wielu ludzi. Samo zadanie retuszera jest niezwykle istotne, zwłaszcza w dzisiejszych realiach. Zdjęcie musi być przygotowane tak, aby doskonale wyglądać zarówno w druku, jak i na Instagramie czy na portalach internetowych. Fotograf i retuszer działają razem, są jak perfekcyjny mąż i najlepszy kochanek w jednym. To duet idealny”, przyznała w rozmowie z Natemat.

Jola Czaja: współpraca z Edytą Górniak w programie My Way

Od pewnego czasu Jola Czaja współpracuje z Edytą Górniak. Wokalistka zachwyca najnowszymi stylizacjami. Ostatnio możemy podziwiać je w programie My Way, gdzie piosenkarka uczy się prowadzić auto. Widać, że Edyta Górniak świetnie czuje się w przygotowanych dla niej kreacjach. A Jola Czaja doskonale podkreśla jej atuty! 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.