Poznajcie bliżej Ellę Slack!

Gabriela Czernecka 26 września 2020 13:50

Wiedzieliście, że królowa Elżbieta II ma dublerkę? Pełnienie tej funkcji nie należy do łatwych zadań, a Ella Slack, dublerka królowej Elżbiety II pełni tę funkcję już od trzydziestu lat! Na czym polega jej praca i czy kiedykolwiek spotkała królową?

Obowiązki Elżbiety II

Elżbieta II bierze udział w kilkudziesięciu wydarzeniach w ciągu roku. Nie może jej zabraknąć na otwarciu szpitalnego skrzydła czy wystąpieniach w Parlamencie, a także podczas ważnych uroczystości, takich jak choćby złożenie hołdu przed grobem Nieznanego Żołnierza podczas Dnia Pamięci w Wielkiej Brytanii. Każde wystąpienie królowej musi być zaplanowane w najmniejszych szczegółach. Trzeba się upewnić czy mikrofon nie jest ustawiony za wysoko albo czy słonce nie będzie świecić jej prosto w oczy. To m.in. takie zadania do przetestowania spadają na Ellę Slack, dublerkę królowej! 

Dublerka królowej Elżbiety II

Kim jest dublerka królowej Elżbiety II? To Ella Slack. Kobieta od ponad trzydziestu lat jest dublerką brytyjskiej królowej. Na swoim koncie ma ponad 50 prób, w których pełniła funkcję królowej. Jak dostała taką funkcję? „Pracowałam w BBC, jako szef sekcji sportowej i królewskich uroczystości. Jeden z reżyserów, który zajmował się transmisją Dnia Pamięci poprosił o więcej czasu na próby, bo dostał wiadomość z Pałacu, że podczas jednej z uroczystości słońce świeciło królowej w oczy, kiedy stała podczas dwóch minut ciszy. Więc wtedy zaproponowałam, że mogę stanąć w tym miejscu, gdzie będzie stała królowa i kamerzyści oraz fotografowie będą mogli przećwiczyć ujęcia. Późniejm zaczęła uczestniczyć w kolejnych próbach, a teraz wszystkie sytuacje, gdzie pojawia się Elżbieta II i BBC są najpierw ćwiczone na mnie”, mówiła Ella Slack w rozmowie z Anną Senkarą dla Dzień Dobry TVN w 2017 roku.

Dublerka królowej Elżbiety II jest od niej młodsza, obecnie ma ma 77 lat. Wraz z królową mają podobny wzrost i figurę, co ułatwia pracę tym, którzy odpowiadają za odpowiednie ustawienie kamer, krzeseł czy mikrofonu. Co ciekawe, brała również udział w próbach w Izbie Lordów, ale nie pozwolono jej usiąść na tronie. Musiała unosić się kilka centymetrów nad nim. Ma za to wyjątkową pamiątkę z jazdy królewskim samochodem, skąd miała okazję naśladować machanie królowej do poddanych. 

Jak wygląda dublerka królowej Elżbiety II? Czy kiedykolwiek Ella Slack i królowa się spotkały? Jak ludzie tytułują dublerkę królowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej galerii!  

1/5
Dublerka królowej Elżbiety II, Ella Slack
Copyright @Youtube screen BBC
1/5

Po lewej - królowa Elżbieta II, po prawej - jej dublerka, Ella Slack.

2/5
Dublerka królowej Elżbiety II, Ella Slack
Copyright @Youtube screen
2/5

 

Każda uroczystość na której pojawia się królowa musi zostać dokładnie przećwiczona. Ella Slack nie jest jednak sobowtórką królowej (stąd z wyglądu nie musi być do niej podobna), ale jej dublerką. „Mam podobna budowę ciała”, mówi Ella Slack w wywiadzie dla DD TVN. Przypomnijmy, że panie są podobnego wzrostu - królowa ma około 158 cm wzrostu, a Ella Slack 152 cm, co ułatwia sprawdzenie np. ustawienia mikrofonu tak, by nie zasłaniał królowej twarzy. Kamery wychwytują niemal wszystko. Podczas dwóch minut ciszy gdy przez cały czas się jest w kadrze. „Trzeba pilnować, żeby nie oblizywać ust lub żeby nie mrużyć oczu”, mówi dublerka królowej.

3/5
Dublerka królowej Elżbiety II, Ella Slack
Copyright @Youtube screen
3/5

„Kiedy jechałam jej powozem, trudno było mi się nawet cały czas uśmiechać”, mówi Ella Slack, dublerka królowej Elżbiety II. Jak twierdzi Ella, bycie królową to wcale nie jest taka prosta sprawa. Kobieta zawsze ogląda publiczne wystąpienia królowej, w międzyczasie robiąc notatki. Jeżeli królowa zrobi coś inaczej - wykona jakiś gest, wówczas dublerka musi wykonać podobny na kolejnej próbie. „Myślę, że jej stroje są nieco luźniejsze niż moje, żeby mogła łatwiej usiąść i obciążone przed wiatrem, żeby nie podwiewało”, mówi dla DD TVN. 

 

Polecamy: Planowany zamach na królową Elżbietę II?! Kto zagraża życiu monarchini?

oraz: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny

4/5
Dublerka królowej Elżbiety II, Ella Slack
Copyright @Youtube screen
4/5

Każda uroczystość na której pojawia się królowa musi zostać przećwiczona. Nic dziwnego, że Ella Slack ma bardzo odpowiedzialne zadanie. Co ciekawe, kobieta stara się zawsze mieć na sobie to, co ma królowa. „Mam sukienkę, płaszcz i specjalnie wykończony kapelusz”, mówi dublerka królowej. Nigdy nie rozstaje się z  torebką, rękawiczkami oraz butami - podobne nosi królowa. A czy panie miały kiedyś okazję się spotkać? Jak się okazuje, jedynie z daleka! „Siedziałam kiedyś w pałacu Buckhingham, to była próba do kolacji. Zeszła na dół zobaczyć co robimy”, mówi Ella Slack.

 

Polecamy: Małe podręczne lusterko, opakowanie miętówek i... Co nosi w torebce królowa Elżbieta II?

5/5
Dublerka królowej Elżbiety II, Ella Slack
Copyright @Youtube screen
5/5

Do Elli Slack w Wielkiej Brytanii fani brytyjskiej rodziny królewskiej zwracają się jak do samej królowej: „Wasza Królewska Mość”, a nawet w dniu urodzin królowej składają jej życzenia! Jak sama mówi, zainteresowanie jej osobą zaczęło się w 2012 roku i trwa do dziś! 

 

Polecamy: Spontaniczne i zaplanowane co do szczegółu, z obowiązku i z miłości. Jak wyglądają królewskie zaręczyny?

oraz: Królowa na medal, ale matka na pokaz? Tak wyglądało dzieciństwo dzieci Elżbiety II: Karola, Edwarda, Andrzeja i Anny

a także: Ten gest pokazał, że królowa Elżbieta II usuwa się z życia publicznego. Jej obowiązki przejmuje książę Karol

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…