Alicja Tracz
Fot. Instagram @ala_tracz
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Kim jest Alicja Tracz? Poznaj nową reprezentantkę Polski na Eurowizję Junior 2020

Swoim głosem olśniła miliony widzów

Redakcja VIVA! 27 września 2020 18:00
Alicja Tracz
Fot. Instagram @ala_tracz

Podczas dzisiejszego finału programu Szansa na sukces wyłoniono polską reprezentantkę na Eurowizję Junior 2020. Jest to młodziutka i niesamowicie utalentowana Alicja Tracz. Kiedy usłyszała z ust prowadzącego swoje nazwisko, nie mogła powstrzymać łez szczęścia. Czy uda jej się powtórzyć sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor? Jeżeli tak, byłaby trzecią Polką z rzędu, która wygrałaby konkurs Eurowizji dla dzieci! Kim jest Alicja Tracz? 

Kim jest Alicja Tracz? Polska reprezentantka na Eurowizję Junior 2020

Alicja Tracz pomimo tak młodego wieku posiada ogromny talent. Podczas dzisiejszego finału Szansy na sukces Dawid Kwiatkowski również nie do końca był w stanie uwierzyć w siłę jej głosu. "Jak takie małe ciało, może skrywać taki głos", mówił zdumiony. Wokalista nadal nie może wyjść z podziwu, pomimo że Alicję poznał już w trakcie nagrań do programu The Voice Kids. 10-latka spod Janowa Lubelskiego brała udział w trzeciej edycji talent show, a Kwiatkowski był jej trenerem. 

Jak sama przyznała w trakcie Szansy na sukces, młodziutka wokalistka bardzo lubi tańczyć i rysować. To jednak śpiew jest jej największą pasją. Alicja Tracz uczy się techniki u instruktorki, Agnieszki Wiechnik. Dziewczynka wielokrotnie stawała na podium konkursów wokalnych, w ramach których występowała w Bułgarii, Włoszech czy też na Malcie. Na swoim koncie ma również czwarte miejsce w plebiscycie Wymarzony Reprezentant Polski na JESC 2020 Dziennika Eurowizyjnego. Jak widać, marzenie się spełniło.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ala Tracz❤️ (@ala_tracz)

Alicja Tracz - zwyciężczyni "Szansy na sukces"

Choć wszystkie finalistki tegorocznej edycji Szansy na sukces prezentowały wysoki poziom, to zarówno jury, jak i widzowie nie mieli wątpliwości. Alicja Tracz w wielkim stylu zwyciężyła w finale programu, a tym samym została nową polską reprezentantką na Eurowizję Junior 2020. W półfinale młoda wokalistka zaśpiewała Kolorowy wiatr z repertuaru Edyty Górniak. Utwór pochodzi ze ścieżki zdjęciowej do filmu Pocahontas. W finale natomiast olśniła widzów wykonując Mam tę moc z filmu Kraina lodu oraz I'll Be Standing. 

Tę ostatnią Alicja będzie miała okazję zaprezentować ponownie już pod koniec listopada. Jest to utwór skomponowany przez Gromee'ego, czyli Andrzeja Gromalę z myślą właśnie o tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Czy uda jej się powtórzyć sukces Roksany Węgiel i Viki Gabor? Tego oczywiście serdecznie Alicji życzymy! Póki co jednak gratulujemy dzisiejszej wygranej!  

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.