Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
Pożegnanie

Pogrzeb Kazimierza Mazura odbył się w nietypowym obrządku. Tłumy pożegnały aktora

Artysta odszedł w wieku 74 lat

Marcjanna Maryszewska 14 września 2022 20:50
Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Śmierć Kazimierza Mazura wstrząsnęła mediami na początku września 2022 roku. Do kondolencji dołączyły się znane postaci ze świata artystycznego, dziś natomiast miała miejsce ceremonia pogrzebu aktora. Tłumy pożegnały go po raz ostatni, a pochówek odbył się w duchu nietypowego obrządku. 

Kazimierz Mazur nie żyje. Ostatnie pożegnanie aktora

Największą popularność zdobył za sprawą serialu „Barwy szczęścia”, w którym wcielał się przez ostatnie lata w postać Tomasza Wiśniewskiego. Produkcja zapewniła mu rozpoznawalność również wśród młodszego pokolenia widzów. Zaś nieco starsi fani z pewnością doskonale pamiętają go z roli Tomasza Niechcica z serialu „Noce i dnie”, a także filmu o tym samym tytule.

O śmierci Kazimierza Mazura poinformował jego syn. 6 września opublikował na Instagramie osobiste, rozdzierające serce oświadczenie, w którym zawarł pożegnanie zmarłego ojca. „Dziś odszedł mój największy Przyjaciel, Tata wybitny Aktor Kochany Człowiek. Kazimierz Mazur Przemierzaliśmy razem Noce I Dnie. Dobranoc Mój Kochany tym pięknym wierszem pożegnał się z nami posłuchajcie ... Dobranoc Mój Książę”, napisał.

Czytaj także: Jarosław Kukulski we wspomnieniach córki: „Czuję, jakbyśmy się dopiero co widzieli”. Jakim był ojcem?

Pogrzeb Kazimierza Mazura

Uroczysty pogrzeb artysty miał miejsce 14 września 2022 roku. Tłumy zjechały się na cmentarz w Wołominie, aby po raz ostatni pożegnać aktora. Cała ceremonia odbyła się w nietypowym obrządku. Poprowadziło ją bowiem dwóch kapłanów Rodzimego Kościoła Polskiego, a przed mężczyznami wzniesiono niewielkie paleniska.

Fot. Pawel Wodzynski/East News

Ciało aktora skremowano, a obok urny z prochami postawione zostały atrybuty: kwiaty, kasza, mąka, mak, miód, piwo i mleko, a także chleb oraz kołacz. W ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi - żona Katarzyna i syn Kazik. Nie zabrakło również aktorów z planu „Barw szczęścia”. 

Zobaczcie, jak wyglądał pogrzeb Kazimierza Mazura.  

Sprawdź również: "Nie ma męża, nie ma mnie", mówiła o  ukochanym Kazimierzu Mazurze Katarzyna Gärtner 

Źródło: JastrząbPost

Fot. Gillert / AKPA

Fot. Pawel Wodzynski/East News

Fot. Pawel Wodzynski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…