Natalia i Jarosław Kukulscy, Viva! nr 26, 2009 rok
Fot. Błażej Żuławski
WSPOMNIENIE

Jarosław Kukulski we wspomnieniach córki: „Czuję, jakbyśmy się dopiero co widzieli”. Jakim był ojcem?

Mija 12 lat od śmierci kompozytora

Rafał Kowalski 13 września 2022 15:25
Natalia i Jarosław Kukulscy, Viva! nr 26, 2009 rok
Fot. Błażej Żuławski

Miała tylko 4 lata, gdy jej mama zginęła w katastrofie lotniczej, a pełny wachlarz obowiązków rodzicielskich przejęli babcia i tata. Dziś Natalia Kukulska może powiedzieć o Jarosławie Kukulskim wiele pięknych rzeczy. Niestety po zmaganiach z tętniakiem aorty brzusznej 13 września 2010 roku kompozytor zmarł. Jakim był tatą? Co dziś powiedziałaby mu ukochana córka? Historię tej pięknej relacji przypominamy w 12. rocznicę jego odejścia. 

Natalia Kukulska: jak wyglądało jej dzieciństwo z tatą

Nie było i nie ma nic dziwnego w tym, że Jarosław Kukulski starał się uchwycać chwile z dzieciństwa córki, które w dorosłości pozwoliłyby jej przypomnieć sobie, jak wyglądał ten niepowtarzalny czas. Los zadecydował niestety, że piosenkarka jednocześnie poznawała z archiwalnych nagrań swoją zmarłą w 1980 roku mamę… „Mój tata miał odruch nagrywania na kasetach domowego życia, gdy byłam mała i zaczynałam śmiesznie mówić. Są tam prywatne rozmowy i mogę sobie wyobrazić, jak wyglądała ta nasza codzienność. Są zarejestrowane momenty, gdy tworzyli piosenki, gdy mama mówiła: „Tutaj tak, a tutaj nie tak”. Albo rozmowy ze mną. Albo jak mama mi coś śpiewa. Albo jak przekomarza się”, wspominała gwiazda w VIVIE!.

Zarówno kompozytor, jak i babcia wokalistki, wielokrotnie opowiadali jej o zmarłej mamie. Często wydawało się im też, że widać w Natalii spore podobieństwo do Anny Jantar. „To nie było tak, że usiedliśmy przy kawie i wspominaliśmy mamę. Wspomnienia babci i taty były takie codzienne, życiowe. Coś im się przypomniało i opowiadali o tym. Albo komentowali moje zachowanie, mówiąc: Twoja mama dokładnie tak samo robiła. Gdy wracała z podróży, otwierała walizki i każdemu wręczała upominek. Dokładnie tak jak ty. „Jak Ania” - to porównanie ciągle się powtarzało w naszym domu”, czytaliśmy w magazynie VIVA!.

Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski, Bydgoszcz, 28.10.2007 rok, festiwal Pejzaż bez Ciebie, poświęcony Annie Jantar

Natalia Kukulska, Jarosław Kukulski, Bydgoszcz, 28.10.2007 rok, festiwal Pejzaż bez Ciebie, poświęcony Annie Jantar
Fot. Andrzej WRZESINSKI/East News

Ojciec Natalii Kukulskiej był mocno obecny w czasie jej dorastania i edukacji. Gdy w szkole dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji, Jarosław Kukulski zawsze stawał za córką murem. „Do dziś pamiętam historię, która się wydarzyła, gdy chodziłam do pierwszej klasy podstawówki. Pewien chłopak z ósmej klasy kopnął mnie kilka razy, bardzo mocno. Pokazałam siniaki tacie, a on następnego dnia poszedł ze mną do szkoły, zapytał: „Który to?”, i kiedy wskazałam łobuza, podniósł go za kołnierz i tak szedł z nim przez cały korytarz aż do pokoju nauczycielskiego. Tam przyparł go do ściany i zagroził, że jeśli jeszcze raz się tak zachowa, mocno tego pożałuje. Następnego dnia chłopak przyszedł do naszego domu z bukietem kwiatów i przeprosinami”, pisała Natalia Kukulska w felietonie dla Pani.

Wkrótce piosenkarka dorosła i zaczęła karierę solową na własną rękę. Choć w dzieciństwie śpiewała bajkowe kompozycje stworzone przez ojca, na pewnym etapie życia, chciała być niezależna. Jak dogadali się w tym temacie? „Zaczęłam współpracę z młodymi muzykami i tata był chyba o nich trochę zazdrosny. Cały czas podrzucał mi swoje kompozycje. Cały czas podrzucał mi swoje kompozycje, a mnie trochę głupio było powiedzieć, że to już nie mój styl. […] Chciał mi też pomóc od strony produkcyjnej, więc przychodził do studia i dawał rady. Wtedy często zgrzytało między nami, bo oboje byliśmy uparci. Myślę, że mecenat, który sprawował wcześniej nad mamą, próbował przenieść na mnie. Buntowałam się przeciwko temu, ale teraz cieszę się, że zrobiliśmy razem trochę piosenek”, czytaliśmy przed laty w Pani.

Zobacz też: Natalia Kukulska zapozowała ze swoją 5-letnią córką. Laura to wykapana mama... a może babcia?

Natalia Kukulska o odejściu taty. Odszedł 12 lat temu 

Powikłania po trudnej chorobie i operacji oraz niewystarczająca siła organizmy muzyka sprawiły, że 13 września 2010 roku jego serce przestało bić. Natalia Kukulska pamięta dokładnie ostatnie chwile z tatą. „To było dzień po moim występie w Opolu. Koncert był w sobotę, w niedzielę był jeszcze u nas na obiedzie. Po nim pojechał do kościoła, bo był głęboko wierzący. Miał dobrą relację z Bogiem, potrafił z nim rozmawiać. Kiedy był już ciężko chory i z trudem się poruszał, podjeżdżał samochodem pod kościół, opuszczał szybę i słuchał mszy”, opowiadała piosenkarka we wspomnianym wcześniej miesięczniku.

Natalia, Piotr i Jaroslaw Kukulscy, lata 90.

Natalia, Piotr i Jaroslaw Kukulscy, lata 90.
Fot. Marek Szymanski / Forum

Czy wokalistka ma pewnego rodzaju wrażenie, że jej ojca nie ma obok niej dosłownie chwilę, a nie ponad dekadę? „Tego typu wrażenie mam odnośnie do mojego Taty, bo go wnikliwie pamiętam i byłam z nim bardzo blisko, a w tym roku mija 10 lat, odkąd go nie ma”, mówiła nam Natalia Kukulska 2 lata temu. „Czuję, jakbyśmy się dopiero co widzieli… Tak to chyba jest, że ludzi, których znaliśmy, którzy byli blisko nas, przechowujemy żywo w pamięci i często do nich wracamy, jakby ciągle tu z nami byli. Relacja nie umiera”, dodawała. „Ciągle żywy w sercu, obecny w pamięci i bliski. Dziś tęsknię tak samo mocno. I wiem, co powiedziałby tata”, napisała z kolei w 2020 roku na Instagramie.

Zobacz teżCzy Natalia Kukulska wciąż pozostaje w konflikcie z bratem? Artystka opowiedziała o relacji z Pikejem

25 maja kompozytor obchodziłby kolejne urodziny. Przy tej okazji ulubienica tłumów opublikowała kolejne zdjęcie, na którym jest z tatą. Napisała też kilka słów… „Urodziny Taty. Miałby 78 lat. Dziś świętujemy na odległość? Skądże! Jesteśmy nadal blisko po swojemu… na zawsze!”, podkreśliła.

Tak pięknej relacji życzymy każdemu dziecku i jego rodzicowi. 

Natalia i Jaroslaw Kukulscy, 1997

Natalia i Jaroslaw Kukulscy, 1997
Fot. Marek Szymanski / Forum

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
Rabat 150 zł*
Rabat 150 zł*
Rabat 150 zł *przy zakupach za... więcej»
Kod rabatowy:SZALWIT24
Zobacz
+
Rabat 150 zł*
Online
Stacjonarnie

Rabat 150 zł *przy zakupach za min. 700 zł z kodem SZALWIT24. Zniżka nie dotyczy gotowych zestawów walizek i nie łączy się z innymi akcjami specjalnymi. Oferta dostępna w salonach stacjonarnych i na wittchen.com. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALWIT24
Zobacz
-30% od AVA
-30% od AVA
AVA- to co najlepsze w naturze... więcej»
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
+
-30% od AVA
Online

AVA- to co najlepsze w naturze połączone z możliwościami współczesnej biotechnologii,  pielęgnacja wszech czasów. Rabat 30% na cały asortyment na ava-kosmetyki.pl. Przy zakupach za min. 150 zł przesyłka gratis. Oferta nie łączy się z innymi promocjami.  

Najniższa cena pianki ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 31,90 zł. 

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 22,33 zł.  

Najniższa cena dezodorantu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 32,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 23,03 zł.

Najniższa cena kremu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 44,90 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 32,43 zł.


Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:AVA30
Zobacz
Rabat 30%* i prezent**
Rabat 30%* i prezent**
Rabat 30%* od 299 złotych i pr... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
Rabat 30%* i prezent**
Online
Stacjonarnie

Rabat 30%* od 299 złotych i prezent** od 499 złotych w salonach Estēe Lauder oraz na www.esteelauder.pl. *Wykluczenia: linia AERIN, Luxury Collection, Re-Nutriv, zestawy, nowości, produkty mini i przecenione. Nie łączy się z innymi rabatami. **Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
-40% przy zakupach za min. 50 zł
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i o... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
+
-40% przy zakupach za min. 50 zł
Online

Skorzystaj z kodu WIOSNA40 i otrzymaj 40% zniżki na produkty nieprzecenione, oznaczone tym kodem na eveline.pl/skorzystaj-z-promocji przy zakupach za min. 50 zł. Oferta ważna tylko na eveline.pl w dniach 18-24.04.2024. Kody rabatowe nie łączą się. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA40
Zobacz
-20% na biżuterię
-20% na biżuterię
Rabat 20% na biżuterię Artelio... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na biżuterię
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię Artelioni dostępne w salonach i na apart.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
-20% na wszystko
-20% na wszystko
Rabat 20% na cały asortyment d... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA20
Zobacz
+
-20% na wszystko
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na cały asortyment dostępny na naoko-store.pl, w butiku w Poznaniu (Posnania),  Warszawie (Elektrownia Powiśle) oraz Łodzi (Manufaktura). Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA20
Zobacz
REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.