Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
POŻEGNANIE

Kazimierz Mazur nie żyje. Jego syn pożegnał aktora we wzruszający sposób. „Przemierzaliśmy razem Noce i Dnie"

Artysta miał 74 lata

Karol Sowa 6 września 2022 16:59
Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Kazimierz Mazur urodził się w 1948 roku. Już w 1974 roku skończył studia w PWST w Warszawie. Największą popularność zyskał dzięki roli Tomaszka Niechcica w filmie i serialu „Noce i dnie”. Z czasem zaczął rozwijać się jako dubbingowiec. Artysta wziął udział w takich produkcjach jak: „Barwy szczęścia”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Różyczka”. Niestety, dzisiaj dowiedzieliśmy się o śmierci aktora. Odszedł w wieku 74 lat. 

Kazimierz Mazur nie żyje 

Kazimierz Mazur wystąpił w wielu filmach i serialach. Oglądaliśmy go między innymi w: „40-latek. 20 lat później", „Wiedźminie" czy „Dom". W ostatnim czasie największą sympatię telewidzów zyskał dzięki „Barwom szczęścia” i „Na Wspólnej”. Niestety obiegła nas smutna informacja. Ulubieniec widzów zmarł po długiej walce z chorobą.

CZYTAJ TEŻ: Maciej Orłoś szczerze o problemach finansowych. Dziennikarz wystosował oświadczenie

Kazimierz Mazur, spotkanie z Katarzyną Gartner w Teatrze Groteska, 16.10.2018, Kraków
Fot. Malgorzata Kolcz/East News

Syn Kazimierza Mazura oraz jego przyjaciele żegnają aktora 

O śmierci aktora mogliśmy się dowiedzieć od jego syna, który grał z ojcem w popularnym serialu TVN. Na swoim Instagramie udostępnił wzruszający wpis. „Dziś odszedł mój największy Przyjaciel, Tata wybitny Aktor Kochany Człowiek. Kazimierz Mazur Przemierzaliśmy razem Noce I Dnie. Dobranoc Mój Kochany tym pięknym wierszem pożegnał się z nami posłuchajcie ... Dobranoc Mój Książę", czytamy.  

Pojawiło się wiele słów współczucia. Do kondolencji dołączyli się koledzy i koleżanki z branży. „Bardzo mi przykro”, pisał Adam Fidusiewicz, „Wyrazy współczucia”, dodała Joanna Jabłczyńska, „Serce pęka. Miałeś wspaniałego tatę. Wyrazy współczucia dla całej rodziny przyjacielu”, napisał Łukasz Płoszajski. Maja Hirsch napisała: „Wyrazy współczucia oraz niech Mu bedzie lekko, ściskam❤️”. 

Całej rodzinie składamy najszczersze kondolencje. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Widzowie zachwyceni tańcem Jacka Jelonka i Michaela Danilczuka: „Życzę wygranej”

Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Kazimierz Mazur, Ilona Kuśmierska, Jubileusz 40-lecia filmu
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?