Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum
POŻEGNANIE

Kazimierz Mazur nie żyje. Jego syn pożegnał aktora we wzruszający sposób. „Przemierzaliśmy razem Noce i Dnie"

Artysta miał 74 lata

Karol Sowa 6 września 2022 16:59
Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Kazimierz Mazur urodził się w 1948 roku. Już w 1974 roku skończył studia w PWST w Warszawie. Największą popularność zyskał dzięki roli Tomaszka Niechcica w filmie i serialu „Noce i dnie”. Z czasem zaczął rozwijać się jako dubbingowiec. Artysta wziął udział w takich produkcjach jak: „Barwy szczęścia”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Różyczka”. Niestety, dzisiaj dowiedzieliśmy się o śmierci aktora. Odszedł w wieku 74 lat. 

Kazimierz Mazur nie żyje 

Kazimierz Mazur wystąpił w wielu filmach i serialach. Oglądaliśmy go między innymi w: „40-latek. 20 lat później", „Wiedźminie" czy „Dom". W ostatnim czasie największą sympatię telewidzów zyskał dzięki „Barwom szczęścia” i „Na Wspólnej”. Niestety obiegła nas smutna informacja. Ulubieniec widzów zmarł po długiej walce z chorobą.

CZYTAJ TEŻ: Maciej Orłoś szczerze o problemach finansowych. Dziennikarz wystosował oświadczenie

Kazimierz Mazur, spotkanie z Katarzyną Gartner w Teatrze Groteska, 16.10.2018, Kraków
Fot. Malgorzata Kolcz/East News

Syn Kazimierza Mazura oraz jego przyjaciele żegnają aktora 

O śmierci aktora mogliśmy się dowiedzieć od jego syna, który grał z ojcem w popularnym serialu TVN. Na swoim Instagramie udostępnił wzruszający wpis. „Dziś odszedł mój największy Przyjaciel, Tata wybitny Aktor Kochany Człowiek. Kazimierz Mazur Przemierzaliśmy razem Noce I Dnie. Dobranoc Mój Kochany tym pięknym wierszem pożegnał się z nami posłuchajcie ... Dobranoc Mój Książę", czytamy.  

Pojawiło się wiele słów współczucia. Do kondolencji dołączyli się koledzy i koleżanki z branży. „Bardzo mi przykro”, pisał Adam Fidusiewicz, „Wyrazy współczucia”, dodała Joanna Jabłczyńska, „Serce pęka. Miałeś wspaniałego tatę. Wyrazy współczucia dla całej rodziny przyjacielu”, napisał Łukasz Płoszajski. Maja Hirsch napisała: „Wyrazy współczucia oraz niech Mu bedzie lekko, ściskam❤️”. 

Całej rodzinie składamy najszczersze kondolencje. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Widzowie zachwyceni tańcem Jacka Jelonka i Michaela Danilczuka: „Życzę wygranej”

Kazimierz Mazur, nagranie programu Pytanie na Śniadanie, 6.10.2015, Warszawa
Fot. Krzysztof Kuczyk / Forum

Kazimierz Mazur, Ilona Kuśmierska, Jubileusz 40-lecia filmu
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.