Księżna Kate stosuje botoks? Dowodem ma być jej czoło...
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA BRYTYJSKIEJ RODZINY KRÓLEWSKIEJ

Podawała kawę, była modelką... Księżna Kate kończy dziś 36 lat! Oto 9 rzeczy, których na pewno o niej nie wiedzieliście!

Konrad Szczęsny 9 stycznia 2018 10:00
Księżna Kate stosuje botoks? Dowodem ma być jej czoło...
Fot. Getty Images

Księżna Kate obchodzi dziś 36. rocznicę urodzin! Z tej okazji przypominamy zdjęcia z młodości oraz... ciekawostki dotyczące życia księżnej. Tego na pewno o niej nie wiecie!

 

Polecamy też: Księżna Kate i książę William z wizytą w Berlinie. Co będą robić? Oto plan wizyty!

 

1. Księżna Kate mieszkała w... Jordanii

 

Księżna Kate między drugim a czwartym rokiem życia mieszkała wraz z młodszą siostrą Pippą i rodzicami: Carole i Michaelem Middletonami w Ammanie w Jordanii. Miało to związek z posadą, jaką piastował wówczas jej tata w Brytyjskich Liniach Lotniczych. Jej mama przebywała natomiast na przedłużonym urlopie macierzyńskim w związku z narodzinami młodszej córki.

 

2. Pomiędzy collegem a studiami księżna Kate zaliczyła tzw. „gap year”

 

Zanim księżna Kate rozpoczęła naukę na uniwersytecie St. Andrews, na którym na dobre skrzyżowały się jej drogi z księciem Williamem, zaliczyła tzw. „gap year” (rok przerwy pomiędzy collegem a studiami - czas na przemyślenia i podjęcie decyzji związanej z kierunkiem, który chce się zgłębiać w ramach nauki uniwersyteckiej). W jego trakcie spędzała czas we Florencji z przyjaciółkami (trzy miesiące), poświęcając się studiom nad kulturą renesansu. Po świętach Bożego Narodzenia wyruszyła natomiast w podróż po Patagonii w Ameryce Południowej, w trakcie której poświęcała się działalności charytatywnej. 

 

Polecamy też: Mroczna przeszłość księżnej Kate. Dziś uwielbiana przez miliony, niegdyś doświadczyła przemocy. Dlaczego?

 

3. Księżna Kate podkochiwała się jako nastolatka w księciu Williamie?


Niektórzy znajomi z college'u, do którego uczęszczała księżna Kate twierdzą, że podobnie jak większość dziewcząt, które dorastały w latach dziewięćdziesiątych... podkochiwała się w swoim przyszłym mężu, księciu Williamie! Mówi się, że nad jej łóżkiem w rodzinnym Bucklebury w Anglii wisiał plakat syna Diany i Karola. W książce „William&Catherine: their story” autorstwa Andrew Mortona, przyjaciółka księżnej ze szkolnych lat, Jessica Hay, opowiadała: „Kiedyś usiadłyśmy i rozmawiałyśmy o wszystkich chłopakach w szkole, którzy nam się podobają, ale Kate zawsze mówiła: „Nie lubię żadnego z nich. Wszyscy są trochę szorstcy”. I dodawała w żartach: „Żaden nie przypomina księcia Williama”. Z drugiej strony w wyznaniach kolegów i koleżanek Kate przewija się pogląd, że przed związkiem z synem Diany i Karola nie myślała o nim w kategoriach przyszłego męża, a jedynie szkoda jej było tego, że rodzice księcia rozwodzą się i przez to jest w centrum zainteresowania mediów - być może mimowolnie. W wywiadzie w 2010 r. zwierzyła się natomiast: „Miałam na ścianie zdjęcie modela z reklamy Levisa, nie zdjęcie Williama, przykro mi”.

 

Polecamy też: Dziś ikona stylu, a kiedyś? Aż trudno uwierzyć, jak w młodości wyglądała księżna Kate!

 

4. Księżna Kate podziwia... Kate Moss! 

 

Niektórzy biografowie Kate, w oparciu o rozmowy z jej koleżankami z college'u podkreślają, że gdy była na drugim roku w Marlborough College i wprowadziła się wraz z koleżanką do dwuosobowego pokoju w internacie, nad jej łóżkiem wisiały plakaty Leonarda di Caprio oraz obiektu westchnień milionów nastolatek w Wielkiej Brytanii, księcia Williama (pozostawione przez poprzednią lokatorkę)! Jego przyszła żona miała podobno prychnąć na ten widok, bez mrugnięcia okiem zedrzeć zarówno jeden, jak i drugi plakat oraz w to miejsce powiesić podobiznę... swojej imienniczki, Kate Moss!  

 

5. Z kim księżna Kate była związana przed księciem Williamem?

 

Chłopakiem Kate w liceum był Will Marx, obecnie dziennikarz, zaś tuż przed tym, gdy zaczęła spotykać się z księciem Williamem, umawiała się z Rupertem Finchem, starszym od niej studentem prawa. 

 

5. Zanim stworzyli związek... zamieszkali razem!

 

Już na drugim roku studiów księżna Kate i książę William wynajęli z dwójką znajomych mieszkanie. Niestety, z racji zasad protokołu, w jego pobliżu zawsze przebywała ochrona, szyby w oknach wymieniono na kuloodporne, a według relacji innych mediów... w budynku, w którym mieszkali, znajdował się nawet schron! Jednak nawet, gdy zamieszkali razem, nie było mowy o związku, a jedynie o przyjaźni (oboje mieli wiele tematów do rozmów głównie dlatego, że zarówno Kate, jak i William interesowali się sportem – pozostało im to zresztą do dnia dzisiejszego).

 

Polecamy też: Książę Harry zostanie wydziedziczony przez królową Elżbietę II? Nad synem Diany i Karola zawisła miłosna klątwa Windsorów

 

6. Księżna Kate ma na koncie udział w pokazie mody!

 

W trakcie nauki księżnej Kate na uniwersytecie studencka brać postanowiła zorganizować pokaz mody, z którego dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Jedną z modelek był nie kto inny a księżna Kate. Wystąpiła w prześwitującej sukience, odsłaniającej bieliznę. Przy okazji zaprezentowała wysportowaną sylwetkę i kobiece kształty. To właśnie wtedy William po raz pierwszy spojrzał na nią nieco inaczej i miał szepnąć na ucho jednemu z kolegów „Nie wiedziałem, że Kate to taka laska!”. Od tamtej pory przyszła żona syna Karola i Diany cieszyła się na uczelni dużą popularnością....

 

Księżna Kate, Kate Middleton, metamorfoza księżnej Kate, stare zdjęcia Kate
Fot. Pinterest


7. Księżna Kate po studiach miała duży problem ze znalezieniem pracy

 

Księżna Kate ukończyła historię sztuki w 2005 r. Później musiała zmierzyć się z brutalnym rynkiem pracy. Znalezienie wymarzonej okazało się bardzo trudne, a według biografów miała pracować na stanowisku asystentki w sklepie Jigsaw w Londynie. Kiedyś zwierzyła się ponoć, że do jej obowiązków należało m.in... dostarczanie kawy na specjalne sesje zdjęciowe. Pracę porzuciła w 2007 r.

 

Polecamy: Podawać rękę czy się ukłonić? Jak witać się z brytyjską rodziną książęcą? Poznaj zasady protokołu królewskiego!

 

8. Ulubiony zapach księżnej Kate


Ulubiony zapach Kate Middleton to Jo Malone Orange Blossom. Na jej prośbę świece, które płonęły w dniu jej ślubu z Williamem 29 kwietnia 2011 r. w Opactwie Westminsterskim (znajdowały się pod drzewami klonu, rosnącymi nieopodal), również go wydzielały. Ale to nie był jedyny szczególny zapach tego dnia: Kate, jako ukłon w stronę przyszłego męża, zawarła w ślubnym bukiecie kwiat o nazwie „Sweet William”, czyli polski.... goździk brodaty!

 

9. Pseudonimy księżnej Kate i księcia Williama

 

Choć nie ma na to żadnych dowodów, księżna Kate nazywa ponoć pieszczotliwie księcia Williama... „Big Willie”. Z kolei ona sama zwierzyła się w trakcie jednej z wizyt na uniwersytecie St. Andrews, że w czasach, gdy na nim studiowała, nazywano ją... „squeak” (ang. krzyk, pisk). Zapytała obecnych wówczas studentów, czy opiekują się jakimiś zwierzętami, gdyż za jej czasów były w nim dwie świnki morskie.

 

Na jedną mówiłam Pip, na drugą squeak, ponieważ moja siostra była nazwana Pippa, zaś ja „squeak”.

 

Przeczytaj także: Sekret księżnej Kate i księcia Williama wyszedł na jaw! W trakcie wizyty w Polsce mieli tylko jedną zachciankę. Jaką?

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.