Katarzyna Grochola, Viva! 2014
Fot. Marcin Kempski/I like photo
O tym się mówi!

Lekarze nie dawali jej szans, ich diagnoza była bolesna. Katarzyna Grochola szczerze o chorobie

"Powiedzieli, żebym się przygotowała"

Aleksandra Frankowska 2 grudnia 2023 15:50
Katarzyna Grochola, Viva! 2014
Fot. Marcin Kempski/I like photo

Katarzyna Grochola jakiś czas temu ponownie walczyła z nowotworem. Ponownie, bo 32 lata temu wykryto go po raz pierwszy. W najnowszym wywiadzie dla Gazety.pl opowiedziała o diagnozie i słowach lekarzy, które sprawiły, że przed oczami miała całe swoje młode życie...

ZOBACZ TEŻ: Druga córka Ewy Błaszczyk chciała zmienić nazwisko. Marianna Janczarska ujawniła powód

Katarzyna Grochola o diagnozie

To było dokładnie 32 lata temu. W czerwcu w szpitalu zdiagnozowano u niej nowotwór. Była młodą kobietą, przed którą było całe życie. Taka informacja zawsze sprawia, że grunt pod nogami zaczyna się chwiać. Człowiek wtedy nie wie... co dalej.

"W czerwcu, właśnie trzydzieści dwa lata temu, lekarze dawali mi najwyżej trzy miesiące. Zdiagnozowali nowotwór. Powiedzieli, żebym się przygotowała. Przemyślała, co z opieką nad dzieckiem, spisała testament" - mówiła w wywiadzie dla Gazety.pl.

Katarzyna Grochola
Fot. AKPA

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kiedyś była jej ukochaną macochą, dziś spotykają się tylko w sądzie. Córka Grzegorza Ciechowskiego przerwała milczenie

Podarowano jej 32 lata życia

Czy można mówić o cudzie? W medycynie zdecydowanie tak. Grochola niedawno ponownie przeszła operację w wyniku pojawienia się nowotworu. Teraz czuje się już bardzo dobrze, dba o swoje zdrowie. Najważniejsza jest dla niej codzienność, cieszy się z każdego dnia. 

Katarzyna Grochola, VIVA! 2004
Fot. Krzysztof Opaliński

"Bardzo się liczę z życiem, ale wiem też, że nie polega ono na tym, żeby się komuś podobać czy nie podobać. Nie jestem zależna od cudzych opinii. Zranić mnie mogą tylko bliscy. Choć oczywiście pilnuję, żeby być przyzwoitym człowiekiem, żeby się dobrze czuć sama ze sobą. Ale bywa, że jadę w kożuchu i koszuli nocnej na targ. Być może gdybym pamiętała, że jestem jakoś tam rozpoznawalną pisarką..." - podsumowała.

Pani Katarzynie Grocholi życzymy jak najwięcej pięknych lat w zdrowiu. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.