Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
Z życia gwiazd

Katarzyna Dowbor ma za sobą operację. „Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć”

Jaki obecnie jest stan jej zdrowia?

Marta Nawacka 16 września 2022 09:07
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Prowadząca program „Nasz nowy dom” zmaga się z problemami zdrowotnymi. Cztery lata temu przeszła poważną operację. O wszystkim opowiedziała w jednej z ostatnich rozmów z tygodnikiem Na żywo. Sam zabieg był skomplikowany i mógł doprowadzić do komplikacji i nieodwracalnych zmian... Jak dzisiaj czuje się Katarzyna Dowbor?

Katarzyna Dowbor – na co choruje?

63-letnia lubiana przez widzów dziennikarka i prowadząca program „Nasz nowy dom” zmaga się z chorobą Gravesa-Basedowa. „Choruję na chorobę Gravesa-Basedova a ponieważ u mnie nic nie może być normalnie, jedno oko tylko wychodziło mi z orbity, a nie dwoje oczu jak innym ludziom. […] Moja tarczyca przechodzi z nadczynności w niedoczynność i muszę tego bardzo pilnować. Mam za sobą już sześć lat ciężkiej walki. Co miesiąc robię badania”, mówiła przed laty w wywiadzie dla VIVY!. W związku z problemami zdrowotnymi Katarzyna Dowbor cztery lata temu poddała się operacji wycięcia tarczycy. Sam zabieg był poważny i mógł spowodować nieodwracalne zmiany. O jego szczegółach kobieta postanowiła opowiedzieć w rozmowie z tygodnikiem Na żywo.

Czytaj też: U jej boku pokonał śmiertelną chorobę. Tak kochają się Jeff i Susan Bridges

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Katarzyna Dowbor w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Katarzyna Dowbor przeszła operację

Dziennikarka zdradziła, że obawiała się zabiegu, bo ten niósł ze sobą ryzyko. „Istniało (…) ryzyko podcięcia strun głosowych, a to wiązałoby się z końcem mojej dziennikarskiej pracy. Mogła mi też zostać duża blizna na szyi. Musiałabym do końca życia nosić golfy albo biżuterię, która by ją zasłaniała”, mówiła w rozmowie z Na żywo. Okazuje się jednak, że operacja znacznie poprawiła komfort życia Katarzyny Dowbor. „Od czterech lat nie narzekam już na zmęczenie, nie jestem już rozdrażniona, czuję się spokojna. Powoli też wracam do swojej wagi”, dodała.

Jakiś czas wcześniej w rozmowie z Faktem dziennikarka wyjaśniła jak po operacji wygląda jej życie oraz jak musi teraz postępować. „Biorę mniejszą dawkę leku podstawowego, organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć. (…) Ponieważ do końca życia muszę brać lek, który zastępuje tarczycę, chodzę do lekarza raz na dwa, trzy miesiące na kontrolę. Na razie mam dobre wyniki badań”, wyznała Katarzyna Dowbor.  

Zobacz także: Po śmierci męża załamała się i podupadła na zdrowiu. Jak dzisiaj wygląda życie Hanny Gucwińskiej?

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Katarzyna Dowbor w sesji dla magazynu VIVA!, 2018 rok

Wideo

Piotr Trojan marzył o aktorstwie od dziecka. Lekarz powiedział mu, że nie ma na to żadnych szans...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDALENA BOCZARSKA: intrygująca i niezależna. Emocjonalna i zarazem twarda. Nam opowiada o rodzinie i swojej pasji podróżowania. MACIEJ MUSIAŁOWSKI: aktor i muzyk. Gdy przekroczył próg XVIII-wiecznego pałacu, zmieniło się jego życie… EWA EWART kręciła filmy dokumentalne o wojnach i katastrofach. Tym razem nakręciła poetycką opowieść o raku. ELŻBIETA ROMANOWSKA: od kiedy została prowadzącą program „Nasz nowy dom”, musi się mierzyć z niewyobrażalnym hejtem. PIOTR TROJAN o tym, jak introwertyk odnalazł się w trudnym świecie artystycznym. PODRÓŻE Z ITAKĄ I VIVĄ!: ponad 100 destynacji na całym świecie, ekskluzywne hotele, rajskie plaże. Z rodziną lub we dwoje. Co wybierzesz?