O TYM SIĘ MÓWI

Wspieraj i nie bądź obojętny. Ruszyła kampania społeczna Jeżdżę bez promili

Zobacz, kto zaangażował się w akcję

Olga Figaszewska 6 sierpnia 2019 15:13

Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa pijani kierowcy stanowią plagę na polskich drogach. Z roku na rok liczba wypadków i ofiar śmiertelnych rośnie, a statystyki są zatrważające. Tak powstała kampania społeczna Jeżdżę bez promili, która zwraca uwagę na wagę problemu.  W akcję zaangażowały się znane i lubiane osoby polskiego show-biznesu!

O akcji społecznej Jeżdżę bez promili

Akcja została zainicjowana przez doświadczonego instruktora jazdy. Celem kampanii Jeżdżę bez promili jest propagowanie trzeźwości wśród kierowców. Pomysł w jego głowie zrodził się z nieodpartej chęci szerzenia świadomości wśród kierowców, zwłaszcza młodych, z którymi ma styczność każdego dnia. Kampania jest także odpowiedzią na nurtujące  pytanie: „Jak mogę zadbać o bezpieczeństwo kursantów nie tylko w trakcie trwania kursu?”.

Ambasadorami akcji są osobowości ze świata show-biznesu: Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Aleksandra Popławska, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Katarzyna Kozak Piskorska z fundacji ZenDriving, Anna Szymańczyk, Dominika Pasternak, Julia Wyszyńska, Katarzyna Jabłońska, Maria Konarowska oraz Wojtek Kalarus. Kampanię wspierają policjanci, ratownicy medyczni, strażacy, a także wiele innych osób które każdego dnia dołączają do akcji.

„Dla mnie to było oczywiste. Zdecydowałem się wziąć udział w akcji z jednego ważnego powodu. Sam nie piję od sześciu lat i jestem fanem abstynencji. Wsiadanie do samochodu pod wpływem alkoholu jest dla mnie strasznym idiotyzmem. W Polsce wciąż obowiązują za to zbyt mało rygorystyczne kary”, mówi nam o swoim udziale w kampanii Marcin Kwaśny.

Marcin Kwaśny, akcja społeczna Jeżdżę bez promili
Fot. Kadr ze spotu. Autor zdjęć filmowych Sebastian Korczak

„Uważam, że jazda samochodem pod wpływem alkoholu jest jedną z najgłupszych rzeczy jakie można zrobić. Osobie po 1-2 kieliszkach wydaje się, że czują się normalnie. A przez to ich chwilowe poczucie ktoś może zginąć. Spotkałam wiele osób, które uważały, że mogą wsiąść za kierownicę po takiej ilości wina do obiadu i uważam to za skrajną głupotę i egoizm. Albo pijesz albo prowadzisz”, dodaje Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Na uwagę zasługuje spot promujący przedsięwzięcie, którego reżyserem jest Marek Koterski, a główna i jedyna rola przypadła w udziale Marcinowi Kwaśnemu. Aktor w emocjonujący sposób wcielił się w postać mężczyzny, który swoim monologiem przypomina o tym, że kierowca zobowiązany jest do zachowania bezwzględnej trzeźwości. Wsiadając do samochodu pod wpływem alkoholu naraża nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie innych osób.  

Więcej informacji na oficjalnej stronie kampanii na Facebooku i Instagramie. Dołącz, wspieraj, promuj i nie bądź obojętny. 

Kadr ze spotu. Autor zdjęć filmowych Sebastian Korczak
Fot. Sebastian Korczak Media Crew

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.