Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska
Z ŻYCIA GWIAZD

Justyna Steczkowska ze łzami w oczach wspomina zmarłą przed rokiem mamę: „była cudowną osobą”

Wokalistka nie potrafi otrząsnąć się po śmierci mamy

Damian Brillowski 30 listopada 2021 13:07
Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska

Justyna Steczkowska niedawno obchodziła 25-lecie kariery muzycznej. Od lat udaje jej się umiejętnie godzić życie zawodowe z rodzinnym. Wspólnie z mężem Maciejem Myszkowskim wychowuje trójkę dzieci: 21-letniego Leona, 16-letniego Stanisława i 8-letnią Helenę. Rodzina to jej największy skarb. Do niedawna w domu wokalistki mieszkała również jej mama. Niestety Pani Danuta Steczkowska zmarła w listopadzie zeszłego roku. Dla córki był to wielki cios, do dziś nie potrafi otrząsnąć się z utraty bliskiej osoby. Zapytana o mamę nie potrafiła ukryć łez wzruszenia. 

Justyna Steczkowska wspomina zmarłą mamę

Justyna Steczkowska obecnie pełni funkcję trenerki w muzycznym show „The Voice of Poland” na antenie TVP2. Wokalista dokłada wszelkich starań, aby jej podopieczni wypadli na scenie jak najlepiej. Ostatni odcinek dostarczył widzom, uczestnikom oraz jurorom wielu wzruszeń. Otóż podopieczne Justyny w materiale poprzedzającym wystepy na żywo, przygotowały i odczytały listy dla swoich mam a następnie zadedykowały im swoje utwory. Steczkowska podczas trwania programu wyznała, że to wielkie szczęście mieć mamę, nieważne jaka by nie była. I powinniśmy docenić fakt, że jeszcze je mamy na tym świecie, bo niektórzy już je bezpowrotnie stracili. 

Po zakończeniu odcinka wokalistka została zapytana przez Bartosza Pańczyka, dziennikarza Faktu o wspomnienia związane z mamą. „Robiła doskonałe pierogi, ale takie że po prostu nikt takich nie miał a uszka nawet się nie da opowiedzieć, jak wspaniałe więc bardzo dobrze gotowała”, zachwalała talent kulinarny swojej mamy znana piosenkarka.  

Gdy Justyna Steczkowska zaczęła wspominać swoją zmarłą mamę w pewnym momencie popłynęły jej łzy więc z taktem zakończyła wypowiedź, aby się całkowicie nie rozkleić. „W ogóle była cudowną osobą, uśmiechniętą serdeczną dla ludzi, ale jest za wcześnie, żeby jeszcze mówić o mojej mamie”, stwierdziła wzruszona jurorka "The Voice of Poland". 

Czytaj także: Justyna Steczkowska pożegnała mamę. Podczas ceremonii padły poruszające słowa...

Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019
Fot. Magdalena Łuniewska

Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019 

Mama Justyny Steczkowskiej zmarła rok temu

Danuta Steczkowska jeszcze za życia doznała wylewu, na skutek czego kobieta musiała poruszać się na wózku. W takiej sytuacji Justyna Steczkowska postanowiła, że sama zaopiekuje się schorowaną mamą, aniżeli odda ją w obce ręce. „Mama miała wylew. Nie mówi, jeździ na wózku. Nie chciałam by mama trafiła do domu starców ani innego miejsca, w którym czułaby się osamotniona. Postanowiłam, że zamieszka z nami i tutaj się nią zajmę”, opowiadała piosenkarka w programie „Uwaga” na antenie TVN.

Opieka nad chorą mamą wiązała się z licznymi obowiązkami, na które gwiazda nie była do końca przygotowana. Jednak jeden uśmiech rodzicielki wystarczył, aby Justyna zaczęła myśleć pozytywnie. „Spadło na mnie tyle nowych obowiązków i emocji, że myślałam, że nie dam sobie rady. Pewnego dnia zdarzyło się coś niezwykłego – spojrzałam na moją mamę i uśmiechnęła się do mnie. Wtedy byłam już pewna, że dam sobie radę. To najpiękniejsza lekcja miłości, jaką mogłam odebrać”, przyznała w programie „Uwaga”. 

Niestety Danuta Steczkowska odeszła w wieku 78 lat. Na swoim profilu na Instagramie znana wokalistka pożegnała mamę zamieszczając niezwykle wzruszający post. 

"Nasza mama odeszła... 💔 Jestem wdzięczna Bogu za to, że miałam taką mamę, za to, że mogłam z nią być do końca... Pielęgnować ją, masować obolałe stopy, śpiewać jej ulubione piosenki na dobranoc, swoim służeniem jej pokazywać jak ważna była dla mnie, jak bardzo wdzięczna jej jestem za życie, które mi dała, za miłość i troskę, którą nas obdarowała ❤️ Odeszła w naszym domu, otoczona dziećmi, które ją kochały i wnukami, które ją uwielbiały...Smutno mi mama bez Ciebie... Byłaś najdzielniejszą kobietą jaką znałam i człowiekiem o wielkim sercu ❤️ P.S. Śmierć to tylko zamiana światów... Do zobaczenia Kochana", napisała przed rokiem pogrążona w żałobie córka.  

Od śmierci mamy Justyny Steczkowskiej minął rok, ale wokalistka nadal nie potrafi otrząsnąć się po jej odejściu. Widać, że bardzo mocno za nią tęskni.  

Czytaj także: Justyna Steczkowska i Maciej Myszkowski wiele razem przeszli. Oto niezwykła historia ich miłości

Justyna Steczkowska, Viva! 26/2019
Fot. Zdjęcia Magdalena Łuniewska/buku team

Justyna Steczkowska, VIVA! 26/2019

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.