Justyna Majkowska, Ich Troje
Fot. FORUM
O TYM SIĘ MÓWI

Po odejściu z Ich Troje życie Justyny Majkowskiej wygląda zupełnie inaczej... 

Co dziś robi ulubienica Polaków?

Rafał Kowalski 16 czerwca 2020 17:52
Justyna Majkowska, Ich Troje
Fot. FORUM

Dziewiętnaście lat temu życie Justyny Majkowskiej przewróciło się do góry nogami. 24-letnia wówczas  wokalistka niemal przez przypadek została wtedy częścią najpopularniejszego zespołu w Polsce – Ich Troje. I choć ogromną popularność mieszkanka Zduńskiej Woli zniosła tylko przez dwa lata, to tłumy wielbicieli myślą o niej ciepło do dziś. Jak dziś wygląda i czym zajmuje się Justyna Majkowska? Sprawdziliśmy.

Justyna Majkowska – życie po Ich Troje, dzieci, związki, zdjęcia

Ona wykonywała piosenkę poetycką w zespole Erato, on szukał następczyni Magdy Femme, która odeszła z Ich Troje. W 2001 roku drogi  Justyny Majkowskiej i Michała Wiśniewskiego szczęśliwie się połączyły. Czerwonowłosy showman znalazł przez swojego znajomego kontakt do piosenkarki i zaprosił ją na przesłuchanie do swojej kapeli. Początkująca artystka sama nie wiedziała czy chce spodobać się Michałowi Wiśniewskiemu i Jackowi Łągwie… „Mnie długo trzeba było namawiać, żebym spotkała się z panem Wiśniewskim. Pojechałam w końcu, ociągając się. Założyłam najgorsze ciuszki, zawiązałam na głowie chustkę, żeby wyglądać jak Marysia ze wsi i zaśpiewałam bardzo przeciętnie. Wyszło tak, że już mnie nie puścili”, mówiła później Onetowi.

Piosenkarka, która jednocześnie była też studentką pedagogiki musiała zmienić swoje życie niemal w jeden dzień. „Okazało się, że przyjechało dwóch panów ochroniarzy do mojego akademika, w którym mieszkałam, wzięli kartony, spakowali wszystkie rzeczy: jedziemy. Dosłownie tak było”, mówiła dziennikarzom rozemocjonowana Justyna Majkowska. Pierwsze tygodnie pracy z zespołem były dla niej jednocześnie ekscytujące, jak i ciężkie. Z jednej strony projektowano dla niej pięknie kostiumy i traktowano jak cenny skarb, z drugiej artystka czuła ciężar związany z wejściem na scenę za poprzedniczkę – Magdę Femme. Publiczność szybko jednak pokochała 24-latkę, która wylansowała z Ich Troje takie hity jak Powiedz, Wypijmy za to czy Zawsze z Tobą chciałbym być.

Dwie diamentowe płyty, okładki gazet, uwielbienie fanów za jej aksamitny głos i przygoda, jaką były niezliczone koncerty nie wystarczyły, by artystka śpiewała z Michałem Wiśniewskim do dziś. Kolejnym przełomem w życiu Justyny Majkowskiej okazał się rok 2003. Choć jej popularność osiągnęła zenit, ona poczuła się wykończona i w końcu odeszła z zespołu. „To był główny powód. Wszyscy powtarzali mi, że trzeba być idiotką, żeby odchodzić z zespołu w momencie, gdy jest na szczycie i gdy można już spijać śmietankę z popularności”, opowiadała gwiazda Plejadzie. Decyzja o opuszczeniu grupy przez Justynę została podjęta na chwilę przed Eurowizją w Rydze, gdzie Ich Troje miało reprezentować Polskę. Wokalistka obiecała jednak fanom i kolegom z zespołu, że pojedzie z nimi na konkurs i to właśnie tam da ostatni występ. Grupa zajęła wysokie 7. miejsce.

Justyna Majkowska złamała jednak swoje postanowienie i zagrała z Ich Troje jeszcze kilka razy. Podczas jubileuszu 10-lecia powstania zespołu, potem na drugiej Eurowizji wraz z innymi wokalistkami grupy, na 20. urodzinach zespołu… Mimo wycofania się z show-biznesu Justyna Majkowska i Michał Wiśniewski do dziś mają dobry kontakt.

Po powróceniu do swojej dawnej rzeczywistości mieszkanka Zduńskiej Woli zakochała się w tancerzu, który występował z Ich Troje. Mowa o Błażeju Szychowskim. I choć para miała być zaręczona, a ich związek podawano nawet za nieoficjalny powód odejścia przez Justynę z zespołu, to wkrótce ta relacja rozpadła się na dobra. Powód? Ona szukała stabilizacji, a on chciał rozwijać karierę i imprezować Chwilę później w życiu wokalistki pojawił się Jarosław Miśkiewicz, z którym w maju 2015 gwiazda wzięła ślub. Owocem tego związku jest 16-letni dziś Ignacy. Wkrótce związek rozpadł się jednak, choć o szczegółach Justyna Majkowska nie chciała mówić mediom… Na szczęście pustkę po poprzednim mężczyźnie wypełnił nowy i to z nim piosenkarka ma dziś 4-letnią córkę Anielę i dwuletniego syna Gustawa.

A czym dziś zajmuje się Justyna Majkowska? Wokalistka kilka razy po odejściu z Ich Troje próbowała swoich sił w muzyce jako solistka. W 2004 roku z zespołem Erato wydała krążek Nie czekam na cud, zaś w 2011 kolejną płytę – Zakochana od jutra. Muzyczne powroty nie były jednak wielkim sukcesem. Mieszkanka Zduńskiej Woli próbowała też swoich sił w polityce startując dwa lata temu w wyborach do Rady Powiatu Zduńskowolskiego. Najwięcej dobrego przyniosły 42-latce ukończone studia o profilu pedagogicznym oraz fakultet z terapii pedagogicznej. Dziś bowiem Justyna Majkowska pracuje w szkole specjalnej z dziećmi z upośledzeniami. „Może ja jestem trochę nienormalna, bo dogaduję się z tymi dzieciakami? Znam język migowy, zajmowałam się upośledzonymi dziećmi i dobrze mi się z nimi rozmawiało. Miałam też praktyki w normalnym przedszkolu i nie było tak fajnie. Dzieci są teraz okropne. To wina rodziców. Zamiast dziećmi zajmują się karierą”, mówiła Onetowi gwiazda.

I najważniejsze, że choć odrzuciła plusy popularności na daleki plan, to jest dziś szczęśliwa. Najnowsze zdjęcia Justyny Majkowskiej prezentujemy poniżej.

Justyna Majkowska i Michał Wiśniewski w trakcie eliminacji do Eurowizji. Styczeń 2003:

Justyna Majkowska, Michał Wiśniewski, Ich Troje, eliminacje do Eurowizji, 25.01.2003, Warszawa
Fot. ADAM TUCHLINSKI/REPORTER

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michał Wiśniewski (@m_wisniewski1972)

Opublikowany przez Justynę Majkowską Sobota, 8 września 2018

Szczęście to trzeba sobie w życiu umieć zorganizować ! @agatabuczkowska_official #justynamajkowska @ichtrojowianie #ichtroje

Opublikowany przez Michała Wiśniewskiego Czwartek, 15 listopada 2018
Opublikowany przez Joannę Pawłowską Czwartek, 18 października 2018

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.