Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes
O TYM SIĘ MÓWI

Justyna Kowalczyk ostro o Robercie Lewandowskim i Adamie Małyszu!

Takich słów nikt się nie spodziewał...

Gabriela Czernecka 1 lipca 2018 17:46
Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes

Choć polska reprezentacja pożegnała się z mundialem kilka dni temu, nasi zawodnicy wciąż wzbudzają kontrowersje. Niedawno trzech Polaków znalazło się w zestawieniu najgorszych piłkarzy na Mundialu 2018, a teraz szpilę kapitanowi polskiej reprezentacji postanowiła wbić sama... Justyna Kowalczyk! O co chodzi?

Justyna Kowalczyk ostro o Robercie Lewandowskim

„O co chodzi z tym pozytywizmem?”, pyta Justyna Kowalczyk. Tym samym wbiła szpilę i Robertowi Lewandowskiemu i Adamowi Małyszowie. Panowie niestety użyli tego sformułowania, ale błędnie. Justyna Kowalczyk jako dyplomowana doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie postanowiła zwrócić uwagę polskim sportowcom. 

Polska biegaczka narciarska skomentowała słowa Roberta Lewandowskiego i Adama Małysza. Po meczu Polska-Kolumbia Robert Lewandowski powiedział: „'Pozytywizm' był na wysokim poziomie. Każdy wierzył, każdy chciał, by kadra odniosła sukces”.  Nie wiadomo czy polski piłkarz był rozproszony przegraną i dlaego nie wysłowił się poprawnie czy nieumyślnie popełnił ten językowy. Co ciekawe, tego zwrotu błędnie użył także Adam Małysz.

To nie uszło uwadze Justyny Kowalczyk. Czym jest pozytywizm? To kierunek w filozofii i literaturze,. Sportowcom chodziło prawdopodobnie o pozytywne, optymistyczne podejście  do gry, ale niestety, użyli złego sformułowania, co postanowiła ostro skomentować Justyna Kowalczyk.

„O co chodzi z tym "pozytywizmem"? O pracę organiczną i u podstaw? A.Małysz właśnie w Faktach powiedział, że Pani Irena biła pozytywizmem... R.Lewandowski chyba też użył tego zwrotu w innych okolicznościach... ”, napisała na Twitterze. A Wy, zwróciliście na to uwagę?  

Robert Lewandowski, mecz Polska - Kolumbia

Adam Małysz wylatuje z kraju

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?