Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes
O TYM JEST GŁOŚNO

Justyna Kowalczyk wychodzi za mąż! Wygadał się jej były trener

Kim jest wybranek sportsmenki?

Konrad Szczęsny 1 kwietnia 2020 14:16
Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes

W rozmowie z rosyjskim dziennikarzem były trener Justyny Kowalczyk, Aleksander Wierietielny, zdradził, że wielokrotna mistrzyni olimpijska już niebawem weźmie ślub! Uroczystość, zgodnie z planem, ma odbyć się już za nieco ponad miesiąc. Kim jest ukochany sportsmenki, Kacper Tekieli?

Justyna Kowalczyk bierze ślub. Szczegóły uroczystości

Najpierw w wywiadzie dla jednego z rosyjskich portali narciarskich padło pytanie o to, czy była biegaczka narciarska jest szczęśliwa. Justyna Kowalczyk z promiennym uśmiechem odpowiedziała „tak”. Po czym inicjatywę przejął jej były trener, Aleksander Wierietielny. Ujawnił, że data uroczystości została już wyznaczona!

„W maju odbędzie się ślub. Już dostałem zaproszenie”, ujawnił w trakcie rozmowy z dziennikarzem Andriejem Krasnowem trener, który przez lata pracował z byłą polską biegaczką, zaś obecnie jest ona jego asystentką.

Białorusin zwierzył się jednocześnie, że nie jest wielkim fanem nowej pasji byłej podopiecznej, czyli wspinaczki. A tą, według wszelkiego prawdopodobieństwa, zaraził ją właśnie... przyszły mąż.

Kim jest Kacper Tekieli, narzeczony Justyny Kowalczyk?

Kacper Tekieli jest alpinistą i instruktorem wspinaczkowym. Ma 35 lat i pochodzi z Gdańska. Jednak od dłuższego już czasu związany jest z Krakowem (co zapewne ma związek z jego pasją i życiem zawodowym). Z wykształcenia jest filozofem. CV Kacpra Tekieli jest bardzo bogate, na koncie ma m.in. zdobycie Elbrusu na Kaukazie (5642 m), na który... wbiegł w zaledwie pięć godzin. Z kolei w 17,5 godziny zaliczył cztery granie szczytu Matternhorn (4478 m) w Alpach, uważanego za bardzo wymagający. 

Wspinał się także na wiele innych szczytów zarówno w Europie, jaki i Azji czy Ameryce Południowej.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli - historia miłości

Zaczęli spotykać się prawdopodobnie latem zeszłego roku. Pod koniec października 2019 roku zadebiutowali publicznie, pojawiając się razem na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Widać było, że Justyna Kowalczyk wprost nie posiada się ze szczęścia, z jej twarzy nie schodził uśmiech.

Razem z ukochanym zaczęli wspinać się na różne szczyty, w tym m.in. na Aiguille du Midi (3842 m) we francuskim masywie Mont Blanc, Monte Cornetto (1889 m) we Włoszech. 

W Boże Narodzenie zaręczyli się. W styczniu z kolei kwestowali razem na Kasprowym Wierchu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co jakiś czas publikują w mediach wspólne zdjęcia, jednak do tej pory nie wypowiedzieli się publicznie na temat łączącego ich uczucia, zaręczyn czy planowanego ślubu.

Ich relacja szybko wkroczyła na bardzo poważny etap i zapewne już niebawem powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację w Polsce i na świecie, nie wiadomo czy pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów zakochanym...  

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego:

Justyna Kowalczyk, Kacper Tekieli, 27.10.2019
Fot. Polska Press/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odstęp zachowany, toksyny wypocone, lody spalone😁 Wracamy do domu!❤️ #crosscountryskiing

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Krakusi podobno lubią Szczebel😉 #szczebel #beskidwyspowy #szlakibezgranic #mountainrunning

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Świąteczny nastrój się udzielił❤ #christmastime

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.