Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes
O TYM JEST GŁOŚNO

Justyna Kowalczyk wychodzi za mąż! Wygadał się jej były trener

Kim jest wybranek sportsmenki?

Konrad Szczęsny 1 kwietnia 2020 14:16
Justyna Kowalczyk, VIVA! październik 2011
Fot. Materiały prasowe Mercedes

W rozmowie z rosyjskim dziennikarzem były trener Justyny Kowalczyk, Aleksander Wierietielny, zdradził, że wielokrotna mistrzyni olimpijska już niebawem weźmie ślub! Uroczystość, zgodnie z planem, ma odbyć się już za nieco ponad miesiąc. Kim jest ukochany sportsmenki, Kacper Tekieli?

Justyna Kowalczyk bierze ślub. Szczegóły uroczystości

Najpierw w wywiadzie dla jednego z rosyjskich portali narciarskich padło pytanie o to, czy była biegaczka narciarska jest szczęśliwa. Justyna Kowalczyk z promiennym uśmiechem odpowiedziała „tak”. Po czym inicjatywę przejął jej były trener, Aleksander Wierietielny. Ujawnił, że data uroczystości została już wyznaczona!

„W maju odbędzie się ślub. Już dostałem zaproszenie”, ujawnił w trakcie rozmowy z dziennikarzem Andriejem Krasnowem trener, który przez lata pracował z byłą polską biegaczką, zaś obecnie jest ona jego asystentką.

Białorusin zwierzył się jednocześnie, że nie jest wielkim fanem nowej pasji byłej podopiecznej, czyli wspinaczki. A tą, według wszelkiego prawdopodobieństwa, zaraził ją właśnie... przyszły mąż.

Kim jest Kacper Tekieli, narzeczony Justyny Kowalczyk?

Kacper Tekieli jest alpinistą i instruktorem wspinaczkowym. Ma 35 lat i pochodzi z Gdańska. Jednak od dłuższego już czasu związany jest z Krakowem (co zapewne ma związek z jego pasją i życiem zawodowym). Z wykształcenia jest filozofem. CV Kacpra Tekieli jest bardzo bogate, na koncie ma m.in. zdobycie Elbrusu na Kaukazie (5642 m), na który... wbiegł w zaledwie pięć godzin. Z kolei w 17,5 godziny zaliczył cztery granie szczytu Matternhorn (4478 m) w Alpach, uważanego za bardzo wymagający. 

Wspinał się także na wiele innych szczytów zarówno w Europie, jaki i Azji czy Ameryce Południowej.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli - historia miłości

Zaczęli spotykać się prawdopodobnie latem zeszłego roku. Pod koniec października 2019 roku zadebiutowali publicznie, pojawiając się razem na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Widać było, że Justyna Kowalczyk wprost nie posiada się ze szczęścia, z jej twarzy nie schodził uśmiech.

Razem z ukochanym zaczęli wspinać się na różne szczyty, w tym m.in. na Aiguille du Midi (3842 m) we francuskim masywie Mont Blanc, Monte Cornetto (1889 m) we Włoszech. 

W Boże Narodzenie zaręczyli się. W styczniu z kolei kwestowali razem na Kasprowym Wierchu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co jakiś czas publikują w mediach wspólne zdjęcia, jednak do tej pory nie wypowiedzieli się publicznie na temat łączącego ich uczucia, zaręczyn czy planowanego ślubu.

Ich relacja szybko wkroczyła na bardzo poważny etap i zapewne już niebawem powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację w Polsce i na świecie, nie wiadomo czy pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje planów zakochanym...  

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego:

Justyna Kowalczyk, Kacper Tekieli, 27.10.2019
Fot. Polska Press/East News

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

❤️

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Odstęp zachowany, toksyny wypocone, lody spalone😁 Wracamy do domu!❤️ #crosscountryskiing

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Krakusi podobno lubią Szczebel😉 #szczebel #beskidwyspowy #szlakibezgranic #mountainrunning

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Świąteczny nastrój się udzielił❤ #christmastime

Post udostępniony przez Justyna Kowalczyk (@nartowa.pani)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.