Joaquin Phoenix i Rooney Mara
Fot. VALERIE MACON/AFP/East News
HISTORIA MIŁOŚCI

Rooney Mara i Joaquin Phoenix: ta relacja zaczęła się od przyjaźni. Oto historia ich miłości 

Połączyła ich miłość do zwierząt i planety. Oboje bardzo strzegą swojej prywatności

Sabina Zięba 15 kwietnia 2022 15:17
Joaquin Phoenix i Rooney Mara
Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Odtwórca głównej roli w filmie "Joker" nigdy nie był żonaty, a na premiery filmów zazwyczaj przychodził w towarzystwie mamy lub którejś z sióstr. Z kolei Rooney miała za sobą 6-letni związek z reżyserem i scenarzystą Charliem McDowell'em. Poznali się w 2013 roku na planie filmu Spike’a Lee pt. Ona, ale zaiskrzyło pomiędzy nimi dopiero trzy lata później. Od sześciu lat są w szczęśliwym związku. Dwa lata temu zostali rodzicami, ale na próżno szukać w sieci szczegółów ich prywatnego życia. Oboje nie lubią się nim dzielić z resztą świata. „W naszym życiu nie ma nic nadzwyczajnego", podkreśliła w jednym z wywiadów Rooney Mara. Nadzwyczajne jest z pewnością uczucie, które ich połączyło, mimo że na początku niewiele osób dawało im szansę. 

Joaquin Phoenix i Rooney Mara - historia miłości

Choć Joaquin Phoenix od kilku lat należy do ścisłej czołówki gwiazd Hollywood, jest niezwykle skryty. Wraz ze swoją partnerką unikają medialnego zgiełku, skupiając się na działalności charytatywnej i walce o prawa zwierząt. Wiadomo, że są ze sobą związani już od sześciu lat. Pod koniec września 2020 roku po raz pierwszy zostali rodzicami.

Poznali się w 2013 roku na planie filmu Spike’a Lee pt. Ona. Choć grali w nim parę, nic nie zaiskrzyło. Podobno oboje byli wówczas w związkach, przez co narodziła się między nimi jedynie wyjątkowa przyjaźń. W wywiadzie dla Vanity Fair aktor zdradził: „Byliśmy wtedy przyjaciółmi, pisaliśmy do siebie maile. Nigdy wcześniej tego nie robiłem”.

Gdy ponownie spotkali się trzy lata później podczas prac nad Marią Magdaleną, sprawa przybrała inny obrót. Mara wcielała się w tytułową bohaterkę, natomiast późniejszy Joker zagrał Jezusa. Wdali się w romans i mówiono, że artystka dla Phoenixa zostawiła swojego poprzedniego partnera, z którym była 6 lat, reżysera i scenarzystę Charliego McDowella. 

Rooney Mara i Joaquin Phoenix  historia miłości
Fot. Tullio M. Puglia/Getty Images

Po raz pierwszy pojawili się publicznie na festiwalu w Cannes w 2017 roku. Równocześnie podjęli decyzję, by razem zamieszkać. Wiele osób wróżyło im prędkie rozstanie przez uprzednie problemy Joaquina z używkami oraz podejrzenia o zaburzenia psychiczne, jednak okazało się, że dobrali się idealnie. Od tamtej pory układają wspólne życie i są niezwykle szczęśliwi mimo 10-letniej różnicy wieku. Zamieszkali w Los Angeles, w 2019 roku postanowili się zaręczyć.

O ich wspólnym życiu niewiele wiadomo, ponieważ od początku nie dzielą się nim z medialnym światem. Joaquin Phoenix unika odpowiedzi o życiu prywatnym, a kiedy już zacznie się czymś dzielić, po chwili okazuje się, że cała historia była zmyślona. „Wychowujemy wspólnie psa, myślimy o kolejnym” – żartowała z kolei Rooney Mara, kiedy dziennikarze pytali ją przed laty o Joaquina. „W naszym życiu nie ma nic nadzwyczajnego. Kładziemy się wcześnie, bo lubimy wcześnie wstawać. Większą część dnia spędzamy w łóżku, czytając scenariusze i oglądając razem filmy, najczęściej dokumenty na Netfliksie. Joaquin ma lekcje karate, a ja wolę jogę. Mamy też basen, ale nigdy w nim nie pływamy – oboje nie lubimy zimnej wody”. Oboje są również weganami i aktywistami, walczą o prawa zwierząt, okazując swoje zaangażowanie na wielu polach. W 2018 roku zostali narratorami filmu dokumentalnego Dominion, który opowiadał o brutalnych praktykach wobec zwierząt hodowlanych.

Dziecko Phoenixa i Mary

Swoją pierwszą pociechę aktorska para przywitała pod koniec września 2020 roku. To jednak nie oni przekazali radosną nowinę do mediów. Reszta świata dowiedziała się tego od rosyjskiego filmowca Victora Kossakovsky'ego, który usprawiedliwiał nieobecność Phoenixa na pokazie filmu dokumentalnego "Gunda". Informacja błyskawicznie obiegła amerykańskie media, a fani zaczęli gratulować parze. Szczęśliwi rodzice nadali synowi imię River, na cześć zmarłego brata aktora -Rivera Phoenixa, z którym Joaquin zawsze był bardzo blisko. 23-latek zmarł w 1993 roku z powodu przedawkowania narkotyków.  

Joaquin Phoenix, Rooney Mara
Fot. East News

Zobacz też: Brat zmarł na jego oczach. Joaquin Phoenix jechał krętą drogą na wzgórzach Hollywood....

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.