Joaquin Phoenix i Rooney Mara
Fot. VALERIE MACON/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rooney Mara i Joaquin Phoenix zostali rodzicami! Imię ich dziecka jest symboliczne

To pewnego rodzaju hołd...

Rafał Kowalski 28 września 2020 08:46
Joaquin Phoenix i Rooney Mara
Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Joaquin Phoenix i Rooney Mara tworzą szczęśliwą parę już od 3 lat. Zakochani poznali się na planie filmu Ona w 2013 roku, ale dopiero 4 lata później przy pracy nad produkcją Maria Magdalena zaczęli się spotykać. Na początku 2020 roku 35-latka zaszła w ciążę. Jak poinformował jeden ze znajomych pary, dziecko przyszło już na świat!

Pierwszy syn Joaquina Phoenixa. Dostał niezwykłe imię

O radosnej nowinie jako pierwszy poinformował reżyser Victor Kossakovsky. Aktorzy zdecydowali się nadać synowi imię River. To dość symboliczny gest, ponieważ dokładnie tak samo nazywał się brat aktora, który nie żyje od 31 października 1993 roku. To wtedy mężczyzna w wieku 23 lat przedawkował narkotyki, o czym Joaquin Phoenix wielokrotnie opowiadał w wywiadach.

Śmierć starszego brata musiała mieć bardzo silny wpływ na psychikę Joaquina. Tym bardziej, że 19-letni wówczas aktor był jej świadkiem. W noc tragedii pojawił się w klubie nocnym wraz z siostrą Rain. Rodzeństwo nie wiedziało jednak, że River zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Substancja, którą przyjął tego wieczoru pochodziła od nieznajomego mężczyzny. Narkotyki niewiadomego pochodzenia miały fatalny skutek. Młody aktor dostał ataku drgawek i umarł na rękach próbującego go ratować rodzeństwa, zanim przyjechało pogotowie.

Wierzymy, że nadanie imienia brata synowi pozwoli 45-letniemu aktorowi pogodzić się z tragedią sprzed lat. Rodzicom małego Rivera serdecznie gratulujemy! 

Oscary 2020, Joaquin Phoenix
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.