Joaquin Phoenix i Rooney Mara
Fot. VALERIE MACON/AFP/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rooney Mara i Joaquin Phoenix zostali rodzicami! Imię ich dziecka jest symboliczne

To pewnego rodzaju hołd...

Rafał Kowalski 28 września 2020 08:46
Joaquin Phoenix i Rooney Mara
Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Joaquin Phoenix i Rooney Mara tworzą szczęśliwą parę już od 3 lat. Zakochani poznali się na planie filmu Ona w 2013 roku, ale dopiero 4 lata później przy pracy nad produkcją Maria Magdalena zaczęli się spotykać. Na początku 2020 roku 35-latka zaszła w ciążę. Jak poinformował jeden ze znajomych pary, dziecko przyszło już na świat!

Pierwszy syn Joaquina Phoenixa. Dostał niezwykłe imię

O radosnej nowinie jako pierwszy poinformował reżyser Victor Kossakovsky. Aktorzy zdecydowali się nadać synowi imię River. To dość symboliczny gest, ponieważ dokładnie tak samo nazywał się brat aktora, który nie żyje od 31 października 1993 roku. To wtedy mężczyzna w wieku 23 lat przedawkował narkotyki, o czym Joaquin Phoenix wielokrotnie opowiadał w wywiadach.

Śmierć starszego brata musiała mieć bardzo silny wpływ na psychikę Joaquina. Tym bardziej, że 19-letni wówczas aktor był jej świadkiem. W noc tragedii pojawił się w klubie nocnym wraz z siostrą Rain. Rodzeństwo nie wiedziało jednak, że River zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Substancja, którą przyjął tego wieczoru pochodziła od nieznajomego mężczyzny. Narkotyki niewiadomego pochodzenia miały fatalny skutek. Młody aktor dostał ataku drgawek i umarł na rękach próbującego go ratować rodzeństwa, zanim przyjechało pogotowie.

Wierzymy, że nadanie imienia brata synowi pozwoli 45-letniemu aktorowi pogodzić się z tragedią sprzed lat. Rodzicom małego Rivera serdecznie gratulujemy! 

Oscary 2020, Joaquin Phoenix
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.