J.J.Lionel nie żyje
Fot. Youtube screen
O NIM SIĘ MÓWI

To on stworzył słynny utwór weselny Kaczuszki.  J.J.Lionel nie żyje...

Wokalista zmarł w wieku 72 lat

Gabriela Czernecka 16 lipca 2020 11:04
J.J.Lionel nie żyje
Fot. Youtube screen

Bez jego słynnego utworu Kaczuszki nie odbyło się chyba żadne polskie wesele! Niestety dotarła do nas smutna wiadomość. J.J.Lionel, a właściwe Jean-Jacques Blairon, zmarł w wieku 72 lat 14 lipca 2020 roku. Jego sława szybko wykroczyła poza ojczyznę, a to wszystko za sprawą jednej piosenki... 

Nie żyje J.J.Lionel - kim był autor przeboju „Kaczuszki”?

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje J.J.Lionel, wykonawca utworu Kaczuszki. Największe triumfy kariery święcił w latach 80. Wówczas powstała interpretacja utworu z 1957 roku La Danse des Canards, czyli tańca kaczuszek. Piosenka szybko stała się hitem w całej Europie. Dwa lata po powstaniu utworu Kaczuszki w wersji J.J.Lionela trafiły do Księgi Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedający się utwór w wersji winylowej we Francji!

Choć słynne Kaczuszki przerobiono na wiele języków i do dziś tańczy lub śpiewa się je nie tylko w Polsce na weselach, ale i w całej Europie, to artysta zarabiał jedynie niewielki procent od sprzedaży płyt. J.J.Lionel nie miał niestety praw do melodii ani do słów piosenki, wszystko przez to, że przed laty nie podpisał korzystnej dla siebie umowy w kwestii podziału zysków w kolejnych dekadach. Nie był ani jej autorem, ani kompozytorem piosenki, a jedynie wykonawcą. Piosenkę napisał belgijski autor tekstów Eric Genty, mimo to utwór przyniósł popularność właśnie J.J.Lionelowi.

Po utworze Kaczuszki J.J.Lionel stworzył jeszcze kilka znanych piosenek, współprowadził z żoną program dla dzieci. Niestety właśnie poinformowano o jego śmierci. Jak podają belgijskie media, J.J.Lionel zmarł na guza mózgu w noc z 14 na 15 lipca 2020 roku.  

TAGI #śmierć

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.