J.J.Lionel nie żyje
Fot. Youtube screen
O NIM SIĘ MÓWI

To on stworzył słynny utwór weselny Kaczuszki.  J.J.Lionel nie żyje...

Wokalista zmarł w wieku 72 lat

Gabriela Czernecka 16 lipca 2020 11:04
J.J.Lionel nie żyje
Fot. Youtube screen

Bez jego słynnego utworu Kaczuszki nie odbyło się chyba żadne polskie wesele! Niestety dotarła do nas smutna wiadomość. J.J.Lionel, a właściwe Jean-Jacques Blairon, zmarł w wieku 72 lat 14 lipca 2020 roku. Jego sława szybko wykroczyła poza ojczyznę, a to wszystko za sprawą jednej piosenki... 

Nie żyje J.J.Lionel - kim był autor przeboju „Kaczuszki”?

Dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje J.J.Lionel, wykonawca utworu Kaczuszki. Największe triumfy kariery święcił w latach 80. Wówczas powstała interpretacja utworu z 1957 roku La Danse des Canards, czyli tańca kaczuszek. Piosenka szybko stała się hitem w całej Europie. Dwa lata po powstaniu utworu Kaczuszki w wersji J.J.Lionela trafiły do Księgi Rekordów Guinessa jako najlepiej sprzedający się utwór w wersji winylowej we Francji!

Choć słynne Kaczuszki przerobiono na wiele języków i do dziś tańczy lub śpiewa się je nie tylko w Polsce na weselach, ale i w całej Europie, to artysta zarabiał jedynie niewielki procent od sprzedaży płyt. J.J.Lionel nie miał niestety praw do melodii ani do słów piosenki, wszystko przez to, że przed laty nie podpisał korzystnej dla siebie umowy w kwestii podziału zysków w kolejnych dekadach. Nie był ani jej autorem, ani kompozytorem piosenki, a jedynie wykonawcą. Piosenkę napisał belgijski autor tekstów Eric Genty, mimo to utwór przyniósł popularność właśnie J.J.Lionelowi.

Po utworze Kaczuszki J.J.Lionel stworzył jeszcze kilka znanych piosenek, współprowadził z żoną program dla dzieci. Niestety właśnie poinformowano o jego śmierci. Jak podają belgijskie media, J.J.Lionel zmarł na guza mózgu w noc z 14 na 15 lipca 2020 roku.  

TAGI #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.