dramat tworcow the crown
Fot. Bloomberg / Contributor / Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jest pierwsze zdjęcie z 5. sezonu „The Crown”! Imelda Staunton jako Elżbieta II

Nowa królowa wzbudza skrajne emocje wśród fanów

Dorota Falkowska 31 lipca 2021 20:01
dramat tworcow the crown
Fot. Bloomberg / Contributor / Getty Images

W 5. sezonie serialu „The Crown” Imelda Staunton zastąpi Olivię Colman w roli brytyjskiej monarchini. Prace nad najnowszym sezonem idą pełną parą, a Netflix podzielił się już pierwszym zdjęciem z nową królową. 

5. sezon „The Crown”: Imelda Staunton jako Elżbieta II

Twórcy serialu, chcąc wiernie oddać upływający czas, podjęli decyzję o regularnej zmianie aktorów co dwa sezony. W związku z 5.sezonem produkcji Netflixa, przyszedł czas na zmianę całej obsady, włącznie z głównymi bohaterami. Wiemy już, że w nowym projekcie biorą udział takie gwiazdy, jak Elizabeth Debicki (księżna Diana), Dominic West (książę Karol) czy była ukochana Radosława Sikorskiego, Olivia Williams (Camilla Parker-Bowles).

Fani byli jednak najbardziej zaskoczeni decyzją co do odtwórczyni królowej. W styczniu 2021 roku twórcy ogłosili, że Elżbietę II zagra Imelda Staunton. Aktorka najbardziej znana jest z roli profesor Dolores Umbridge w filmie „Harry Potter i Zakon Feniksa” i właśnie przez tę postać wielu widzów nie wyobraża sobie jej w roli królowej. Brytyjka ma w swoim dorobku dziesiątki ról, którymi rzuciła krytyków na kolana, a mimo to widzowie najczęściej utożsamiają ją z jednym z najbardziej znienawidzonych czarnych charakterów w historii kina. Może teraz, gdy aktorka stoi przed wyzwaniem zagrania najsłynniejszej monarchini świata, widzowie spojrzą na nią inaczej? W piątek mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć Imeldę Staunton w pełnej charakteryzacji. 

Przeczytaj też: The Crown 5 zbliża się wielkimi krokami. O czym będzie piąty sezon serialu o królowej?

Imelda Staunton
Fot. EASTNEWS

Pierwsze zdjęcie z 5. sezonu "The Crown"

Jak można się domyślać, zdjęcie aktorki upodobnionej do Elżbiety II wywołało wiele skrajnych opinii i podzieliło fanów serialu. Nie zabrakło negatywnych komentarzy: 

„O nie, tylko nie Dolores Umbridge”.

„Nie wiem, czy uda mi się oddzielić profesor Umbridge od aktorki”.

„Nadal widzę ją jako profesor Dolores Umbridge zamiast królowej Elżbiety”.

Chociaż pojawiły się również głosy zachwytu. Są widzowie, którzy wierzą w ogromny talent Brytyjki i w to, że poradzi sobie z tą rolą lepiej od swoich poprzedniczek.

„Imelda Staunton jest fantastyczna. Nie mogę się doczekać piątego sezonu”.

„Jest świetną aktorką. Jestem przekonany, że będzie najlepszą Elżbietą”.

Zobacz też: Książę Harry ogląda  „The Crown”. Wskazał aktora, który powinien go zagrać

 Co sądzicie o nowej królowej 5. sezonu „The Crown”?  

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?