Jennifer Aniston, Los Angeles, 19.08.2015 rok
Fot. Frazer Harrison/Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Jennifer Aniston szczerze o bezdzietności. Jej słowa chwytają za serce

„Nikt nie wie co dzieje się za zamkniętymi drzwiami", mówiła

Konrad Szczęsny 28 sierpnia 2022 11:58
Jennifer Aniston, Los Angeles, 19.08.2015 rok
Fot. Frazer Harrison/Getty Images

Gwiazda serialu Przyjaciele wiele razy decydowała się poruszyć w wywiadach temat bezdzietności. Czasem sama zaczynała ten temat, jednak zdarzało się, że dziennikarze ją o to pytali. W jednej z rozmów Jennifer Aniston postanowiła kolejny raz zabrać głos w tej sprawie. Wyznanie hollywoodzkiej aktorki chwyta za serce. W jej przypadku powodem wcale nie jest brak partnera... „Nikt nie wie co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Nikt nie rozważa tego, jak delikatny jest to temat dla mnie i dla mojego partnera", mówiła.

Jennifer Aniston o trudnym dzieciństwie i relacji z rodzicami

Popularność zdobyła rolą Rachel w „Przyjaciołach”. Jennifer Aniston podbiła serca widzów bezpretensjonalnością i urokiem osobistym. Uchodzi za dziewczynę z sąsiedztwa, która nikogo nie udaje. Mimo tego, w jej życiu osobistym nie brakowało trudnych chwil.

Gdy była dzieckiem, jej ojciec opuścił rodzinę i związał się z inną kobietą. Matka przyszłej gwiazdy – Nancy Dow – została sama z córeczką. Było jej trudno związać koniec z końcem, była przy tym osobą wymagającą i krytyczną. „Pochodziła z tego świata: Kochanie dbaj lepiej o siebie, Kochanie, zrób taką minę. Moja mama mówiła te rzeczy, ponieważ naprawdę mnie kochała. Nie chodziło o to, żeby być suką albo o zadawanie mi głębokich ran, na których zagojenie ja później wydam dużo pieniędzy. Ona to robiła ponieważ sama się w ten sposób wychowywała. Myślę, że po prostu robiła to co mogła, walcząc z finansami i mężem, który odszedł”, podkreślała aktorka w wywiadzie dla „Elle” w 2018 roku.

„Dorastałam w domu, który był zdestabilizowany i w którym nigdy nie czułam się bezpiecznie. Obserwowanie, jak dorośli nie są dla siebie mili i bycie świadkiem pewnych rzeczy dotyczących ludzkich zachowań, skłoniło mnie do myślenia: Nie chcę tego robić. Nie chcę taka być. Nie chcę doświadczać tego uczucia, które teraz opanowuje moje ciało. Nie chcę, aby ktokolwiek, z kim kiedykolwiek się zetknęłam, mógł się tak poczuć. Sądzę więc, że dziękować za to mogę swoim rodzicom. Możesz być zła, możesz zamienić się w cierpiętnicę, albo powiedzieć: Masz cytryny? Zróbmy lemoniadę”, dodała w intymnej rozmowie z Sandrą Bullock dla magazynu „Interview” w lutym 2020 roku.

W życiu osobistym również nie miała szczęścia. W 1998 roku Jennifer Aniston zaczęła spotykać się z Bradem Pittem. Wszyscy twierdzili, że są dla siebie stworzeni. W tym przekonaniu utwierdził opinię publiczną ślub, który odbył się dwa lata później. Niestety, w styczniu 2005 roku poinformowali media o separacji, zaś dwa miesiące później aktorka złożyła pozew rozwodowy. Sąd orzekł o zakończeniu małżeństwa pary w październiku tego samego roku.

Później spotykała się m.in. z Vincentem Vaughnem oraz Johnem Mayerem. 5. sierpnia 2015 roku ponownie wyszła za mąż. Jej wybrankiem był aktor Justin Theroux. Niestety, i ta relacja nie przetrwała próby czasu. Po dwóch i pół roku para rozstała się i ogłosiła separację.

CZYTAJ TEŻ: Céline Dion i René Angélil: poznali się, gdy była dzieckiem. Umarł w jej ramionach

Jennifer Aniston, Pasadena, Kalifornia, 19.01.2020 rok
Fot. David Livingston/Getty Images

Jennifer Aniston, Pasadena, Kalifornia, 19.01.2020 rok

Jennifer Aniston ujawniła, dlaczego nie ma dzieci

Kwestię braku potomstwa Jennifer Aniston poruszała przy różnych okazjach. Podkreśliła, że wszelkie pytania dotyczące tej kwestii są dla niej bolesne.

„Nikt nie wie co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Nikt nie rozważa tego, jak delikatny jest to temat dla mnie i dla mojego partnera. Nikt nie wie przez co przeszłam, zarówno emocjonalnie jak i medycznie. Wywiera się presje na kobietach, każe im się być matkami, a jeśli nie są, dopada je łatka „uszkodzonego dobra”. Może moim celem na tej planecie nie jest rozmnażanie. Może mam do zrobienia wiele innych rzeczy”, grzmiała w rozmowie z „InStyle” w sierpniu 2018 roku.

Do tej kwestii powróciła również w najnowszym wywiadzie. Podkreśliła, że wielokrotnie raniły ją plotki, które rozpowiadali inni. „Kiedyś brałam te plotki do siebie. Zwłaszcza założenie „wybrała karierę, a nie dzieci”, zwierzyła się w rozmowie z The Hollywood Reporter.

W tej samej rozmowie dodała i wprost zasugerowała (nie pierwszy raz), że brak potomstwa jest u niej związany z problemami zdrowotnymi.

Nikt nie ma pojęcia, dlaczego nie mam dzieci! Nikt nie ma pojęcia, co się ze mną dzieje medycznie, dlaczego nie mogę. Nikt nawet nie wie, czy tak naprawdę mogę mieć dzieci. Te plotki są strasznie bolesne i paskudne”, podkreśliła.

I trudno się z nią nie zgodzić...  

ZOBACZ TAKŻE: Depresja, dwa rozwody, samobójcza śmierć byłej partnerki. Jim Carrey doświadczył wielu tragedii

Jennifer Aniston, Los Angeles, 19.08.2015 rok
Fot. Frazer Harrison/Getty Images

Jennifer Aniston, Los Angeles, 19.08.2015 rok

Jennifer Aniston, Good Morning America, Nowy Jork, 21.01.2015 rok
Fot. MPP/ONS

Jennifer Aniston, Good Morning America, Nowy Jork, 21.01.2015 rok
Fot. MPP/ONS

Jennifer Aniston, Good Morning America, Nowy Jork, 21.01.2015 rok

Jennifer Aniston, 77. rozdanie Złotych Globów, 5.01.2020
Fot. Frazer Harrison/Getty Images

Jennifer Aniston, 77. rozdanie Złotych Globów, 5.01.2020

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.