Jarosław Jakimowicz
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News
ZE ŚWIATA TELEWIZJI

Oto nowy prowadzący Pytanie na Śniadanie. Co wiemy o Jarosławie Jakimowiczu?

Aktor miał bardzo burzliwe życie uczuciowe...

Gabriela Czernecka 19 listopada 2019 15:51
Jarosław Jakimowicz
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Jarosław Jakimowicz nowym prowadzącym Pytanie na śniadanie. Aktor zaliczył w poniedziałek swój debiut w porannym show w programie Pytanie na śniadanie extra, które jest emitowane od ubiegłego roku od poniedziałku do soboty tuż po porannej śniadaniówce. Przypomnijmy, że od czerwca Jakimowicz był regularnym gościem programów #Jedziemy i #Jedziemydalej Michała Rachonia w TVP Info. Według danych Nielsen Audience Measurement, w ostatnich miesiącach program Pytanie na śniadanie wyprzedził pod względem popularności Dzień Dobry TVN. Wygląda na to, że z programem Pytanie na śniadanie extra stacja będzie chciała na dłużej zatrzymać u siebie widzów. Czy Jarosław Jakimowicz poradzi poradzi sobie w nowej roli? 

Jarosław Jakimowicz i Antoni Macierewicz

Jarosław Jakimowicz od kilku miesięcy był częstym gościem programów publicystycznych TVP Info. Od czerwca można było go regularnie oglądać w programach Michała Rachonia #Jedziemy i #jedziemydalej. Dwa tygodnie temu zrobiło się o nim szczególnie głośno za sprawą entuzjastycznego spotkania z Antonim Macierewiczem. Gdy w studio pojawił się były minister obrony narodowej, aktor powiedział: „Dziękuję za ten wspaniały wiek. Dziękuję za 50 lat walki o niepodległość, dziękuję za kraj, w którym żyję w imieniu moich dzieci, w imieniu Polaków wszystkich, którzy to rozumieją i tych którzy rozumieją to inaczej. Jestem dumny i zaszczycony”.  Teraz został nowym prowadzącym Pytanie na śniadanie extra. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się jego sylwetce. Kim jest Jarosław Jakimowicz i jak rozwijała się jego kariera? 

To przede wszystkim aktor zadebiutował w 1995 roku  w roli „Cichego w filmie Młode wilki. Produkcja cieszyła się tak wielką popularnością, że miała kontynuację. Młode Wilki 1/2 ukazał się dwa lata później. Jarosława Jakimowicza mieliśmy okazję widzieć później w wielu popularnych produkcjach, takich jak: Nic śmiesznego, Poranek Kojota czy Wyjazd Integracyjny. Aktor wystąpił także gościnnie w serialach Pierwsza miłość, Złotopolscy, Na dobre i na złe, Komisarz Alex, Hotel 52.. W międzyczasie pojawiał się również w teledyskach - Kłamstwo Magdy Femme czy Ostatnie tango w Paryżu zespołu Abracadabra. Jakimowicz wciąż szukał jednak innego przedsięwzięcia, w jakie mógłby się zaangażować. Próbował swoich sił jako prowadzący program TVP Polonia Brawo Bis, został zwycięzcą programu Big Brother VIP. Miał nawet własne reality show z ówczesną partnerką życiową Jolą Rutowicz. 

Życie prywatne Jarosława Jakimowicza - żona

Pierwszą żoną Jakimowicza była wybitna malarka Joanna Sarapata, z którą aktor wziął ślub w 1998 roku. Para doczekała się syna Jovana, który przyszedł na świat w 2000 roku). Jarosław Jakimowicz i Joanna Sarapeta rozwiodła się w 2000 roku. „To nie było trudne, bo z Joanną rozstałem się w dobrych relacjach. Nie było konfliktu ani zdrady. Po prostu namiętność wygasła i wspólnie doszliśmy do wniosku, że nie będziemy razem”, skomentował ich rozstanie w rozmowie z Twoim Imperium. Para wciąż pozostaje w pozytywnych stosunkach. Później był w związku z Joanną Gołaszewską, z którą ma syna Jeremiasza. W 2016 roku znów wziął ślub. Druga żona Jarosława Jakimowicza nie jest osobą publiczną. Wiadomo jedynie, że ma na imię Katarzyna.

Teraz aktor ma okazję odnaleźć się w roli prowadzącego Pytanie na śniadanie extra. Debiut zaliczył w poniedziałek. W przeszłości prowadził Brawo Bisw TVP Polonia oraz Kuriera sensacji w Polsacie. Część widzów jest jednak oburzona nagłą decyzją TVP, ponieważ zbiegła się ona z deklaracją polityczną artysty. W komentarzach internautów można przeczytać, że posada jest nagrodą dla Jarosława Jakimowicza za niedawne publiczne podziękowania za wolną Polską złożone na ręce ministra Antoniego Macierewicza.  Więcej przeczytacie o tym tutaj>>. 

Jarosław Jakimowicz nowym prowadzącym Pytanie na śniadanie Extra

Jarosław Jakimowicz
Fot. AKPA

Jarosław Jakimowicz z żoną Katarzyną

Jarosław Jakimowicz z żoną

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.