Jarosław Jakimowicz
Fot. AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Jarosław Jakimowicz dostał pracę w Pytaniu na śniadanie. Część internautów jest oburzona...

Dlaczego?

Rafał Kowalski 19 listopada 2019 13:05
Jarosław Jakimowicz
Fot. AKPA

Jarosław Jakimowicz poprowadzi Pytanie na śniadanie ekstra – poinformowała wczoraj Telewizja Polska. Aktor znany z Młodych Wilków ma już doświadczenie w byciu prezenterem. W przeszłości prowadził Brawo Bis w TVP Polonia oraz Kuriera sensacji w Polsacie. Część widzów jest jednak oburzona nagłą decyzją TVP, ponieważ zbiegła się ona z deklaracją polityczną artysty. W komentarzach internautów można przeczytać, że posada jest nagrodą dla Jarosława Jakimowicza za niedawne publiczne podziękowania za wolną Polską złożone na ręce ministra Antoniego Macierewicza.

Jarek Jakimowicz w Pytaniu na śniadanie ekstra – opinie

Według wielu internautów praca, którą Jarosław Jakimowicz właśnie zaczął w TVP2 może mieć związek z sytuacją, która wydarzyła się w TVP Info 6 listopada. To wtedy artysta był gościem programu Michała Rachonia pt. Jedziemy. W studiu obecny był też Antoni Macierewicz, któremu aktor postanowił podziękować za wolną Polskę. „Ja mam 50 lat. Dziękuję za te 50 lat walki o niepodległość, dziękuję za kraj, w którym żyję. W imieniu moich dzieci, Polaków, wszystkich tych, którzy rozumieją to i inaczej rozumieją. Dziękuję bardzo. Naprawdę jestem dumny i zaszczycony”, powiedział Jarek Jakimowicz do zaskoczonego polityka, który podziękował za ciepłe słowa.

Kilka dni później w Polsacie, aktor tłumaczył, że jego wystąpienie nie było do końca spontaniczne. „Gdy trwała rozmowa Michała Rachonia z panem Macierewiczem to zgooglowałem sobie, popatrzyłem i czytam: KOR, internowany, likwidacja WSI... Czytam o lustracji, którą chcieli przeprowadzić. Czytam to wszystko, widzę tego chłopa i czuję, że mam ochotę mu podziękować za te lata, kiedy walczył o niepodległość Polski. Czy którakolwiek z tych osób, które tak się mądrzą i filozofują, tych pięknych w telewizji erudytów, czy któryś siedział w więzieniu?”, mówił Jarosław Jakimowicz w programie Skandaliści. Na swoim kanale YouTube dodał też, że przez swoje emocjonalne wystąpienie w TVP Info otrzymał ponad tysiąc hejterskich wiadomości oraz stracił z dnia na dzień rolę w serialu.

Karty dla aktora się jednak ostatecznie odwróciły, ponieważ również z dnia na dzień, został właśnie gospodarzem Pytania na śniadanie ekstra, które będzie prowadził w TVP2 raz w tygodniu. W komentarzach niestety trudno znaleźć opinie popierające ten wybór władz stacji. „Nędzny aktor, który stracił honor”; „Kurde, też mogłem rzucić się ramiona Antoniego żeby mieć posadę, ale człowiek ma niestety godność”; „Czyli oddał hołd gościowi, o którym jeszcze kilka chwil wcześniej nie miał pojęcia i musiał googlować kto to” – to tylko niektóre z komentarzy, które znaleźliśmy w sieci.

Czy sytuacja z politycznym tłem naprawdę miała wpływ na dołączenie aktora do prowadzących popularny telewizyjny cykl? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi. 

Jarosław Jakimowicz
Fot. AKPA

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.