Jarosław Jakimowicz
Fot. AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Jarosław Jakimowicz dostał pracę w Pytaniu na śniadanie. Część internautów jest oburzona...

Dlaczego?

Rafał Kowalski 19 listopada 2019 13:05
Jarosław Jakimowicz
Fot. AKPA

Jarosław Jakimowicz poprowadzi Pytanie na śniadanie ekstra – poinformowała wczoraj Telewizja Polska. Aktor znany z Młodych Wilków ma już doświadczenie w byciu prezenterem. W przeszłości prowadził Brawo Bis w TVP Polonia oraz Kuriera sensacji w Polsacie. Część widzów jest jednak oburzona nagłą decyzją TVP, ponieważ zbiegła się ona z deklaracją polityczną artysty. W komentarzach internautów można przeczytać, że posada jest nagrodą dla Jarosława Jakimowicza za niedawne publiczne podziękowania za wolną Polską złożone na ręce ministra Antoniego Macierewicza.

Jarek Jakimowicz w Pytaniu na śniadanie ekstra – opinie

Według wielu internautów praca, którą Jarosław Jakimowicz właśnie zaczął w TVP2 może mieć związek z sytuacją, która wydarzyła się w TVP Info 6 listopada. To wtedy artysta był gościem programu Michała Rachonia pt. Jedziemy. W studiu obecny był też Antoni Macierewicz, któremu aktor postanowił podziękować za wolną Polskę. „Ja mam 50 lat. Dziękuję za te 50 lat walki o niepodległość, dziękuję za kraj, w którym żyję. W imieniu moich dzieci, Polaków, wszystkich tych, którzy rozumieją to i inaczej rozumieją. Dziękuję bardzo. Naprawdę jestem dumny i zaszczycony”, powiedział Jarek Jakimowicz do zaskoczonego polityka, który podziękował za ciepłe słowa.

Kilka dni później w Polsacie, aktor tłumaczył, że jego wystąpienie nie było do końca spontaniczne. „Gdy trwała rozmowa Michała Rachonia z panem Macierewiczem to zgooglowałem sobie, popatrzyłem i czytam: KOR, internowany, likwidacja WSI... Czytam o lustracji, którą chcieli przeprowadzić. Czytam to wszystko, widzę tego chłopa i czuję, że mam ochotę mu podziękować za te lata, kiedy walczył o niepodległość Polski. Czy którakolwiek z tych osób, które tak się mądrzą i filozofują, tych pięknych w telewizji erudytów, czy któryś siedział w więzieniu?”, mówił Jarosław Jakimowicz w programie Skandaliści. Na swoim kanale YouTube dodał też, że przez swoje emocjonalne wystąpienie w TVP Info otrzymał ponad tysiąc hejterskich wiadomości oraz stracił z dnia na dzień rolę w serialu.

Karty dla aktora się jednak ostatecznie odwróciły, ponieważ również z dnia na dzień, został właśnie gospodarzem Pytania na śniadanie ekstra, które będzie prowadził w TVP2 raz w tygodniu. W komentarzach niestety trudno znaleźć opinie popierające ten wybór władz stacji. „Nędzny aktor, który stracił honor”; „Kurde, też mogłem rzucić się ramiona Antoniego żeby mieć posadę, ale człowiek ma niestety godność”; „Czyli oddał hołd gościowi, o którym jeszcze kilka chwil wcześniej nie miał pojęcia i musiał googlować kto to” – to tylko niektóre z komentarzy, które znaleźliśmy w sieci.

Czy sytuacja z politycznym tłem naprawdę miała wpływ na dołączenie aktora do prowadzących popularny telewizyjny cykl? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi. 

Jarosław Jakimowicz
Fot. AKPA

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.