Przypominamy wszystkie kobiety największego amanta polskiego kina

Gabriela Czernecka 27 grudnia 2020 19:56

Ma 81 lat i nie ukrywa, że jest nieziemsko szczęśliwy. Jan Nowicki, największy amant polskiego kina, wyznał dwa lata temu, że po raz drugi stanął na ślubnym kobiercu w 2016 roku. Kim jest jego żona? To Anna Kondratowicz, która wcześniej pracowała jako menadżerka aktora! Co mówi o łączącym ich uczuciu?

Drugi ślub Jana Nowickiego. Kim jest jego żona?

Jan Nowicki jest idealnym przykładem na to, że można w świecie show-biznesu wziąć ślub w tajemnicy. Aktor wyznał w styczniu 2018 roku w wywiadzie dla „Pani”, że od dwóch lat jest mężem! Nowicki wziął ślub w 2016 roku. Jego wybranką jest Anna Kondratowicz, która wcześniej pracowała jako jego menadżerka. Zakochani przysięgę małżeńską złożyli sobie w tajemnicy przed całym światem w Namysłowie na Dolnym Śląsku.

„Pojawiło się na moim horyzoncie miasto Namysłów. Tam spotkaliśmy świetnego gościa Julka Kruszyńskiego – burmistrza, którego poprosiłem: »Zrób nam tutaj ślub, o którym się nikt nie dowie«. I on wszystko zorganizował. Przyjechali poeta Muniek Staszczyk i Jacek Bławut, wspaniały reżyser. Moi przyjaciele, których kocham i podziwiam. To było rok temu. I zostałem mężem i przeniosłem się do Kielc”, wyznał w rozmowie z magazynem „Pani”. Aktor zmienił swoje podejście do życia, widać, że nowa miłość mu służy. To jego drugie małżeństwo. Dzieci – Łukasza i Sajanę – ma z nieformalnych związków. 

Jan Nowicki o małżeństwie z Anną Kondratowicz

Teraz w wywiadzie dla „VIVY!”, udzielonym Beacie Nowickiej nie ukrywa, że to niezwykła relacja, która daje mu wiele szczęścia.

„Najwspanialszą obecność, jaka mnie w całym życiu spotkała, mam obok siebie. Żeby to nie zabrzmiało jak z jakiejś Rodziewiczówny, ale spotkałem miłość teraz. To jest moja Ania”, podkreślił wzruszony Jan Nowicki.

Dodał, że dzięki Annie Kondratowicz odnalazł swoje miejsce w życiu.

„W momencie, kiedy o tym rozmawiamy, do pokoju weszła moja Ania. Więc powiem ci, Beatko, może zabrzmi to sentymentalnie w ustach 80-letniego starca, ale nasze miejsce jest tam, gdzie kogoś kochamy i ktoś kocha nas. Człowiek mieszka tam, gdzie jest jego serce”, przekonuje legendarny aktor.

Wszystkie kobiety Jana Nowickiego

Nazywany największym amantem kina Jan Nowicki na brak powodzenia u kobiet nigdy nie mógł narzekać… Szalały na jego punkcie, i to jeszcze zanim stał się prawdziwą gwiazdą. Aktor ma też na koncie kilka poważnych związków. Z kim spotykał się Jan Nowicki?

Oto wszystkie kobiety Nowickiego! Zapraszamy do naszej galerii.  

1/5
Jan Nowicki, MT
Copyright @ Piotr Porębski / Metaluna
1/5

 

Partnerką Jana Nowickiego była Barbara Janiszewska-Sobotta, polska lekkoatletka i sprinterka. Para poznała się na… basenie. Wówczas Jan Nowicki, widząc wynurzającą się z basenu kobietę powiedział: „To będzie matka mojego dziecka”. Jego słowa okazały się prorocze. 6 lipca 1973 roku na świat przyszedł syn Jana Nowickiego, Łukasz Nowicki. „Najważniejsze, co dostałem od mamy, to czułość, wrażliwość i empatia”, wyznał w jednym z wywiadów aktor.

 

Jan Nowicki był jednak rzadkim gościem w domu. Jego kariera z dnia na dzień nabrała tempa, więc w pełni postanowił się jej poświęcić: Nie miałem wtedy wyrzutów sumienia, że zaniedbuję syna. Nie znałem mojego ojca, zmarł, gdy miałem rok. A ojczym potrafił znikać na kilka lat. I to w niczym nie przeszkadzało mi go kochać. W Kowalu wokół nie widziałem ojców zajmujących się dziećmi. Tak jak w góralskiej piosence: »Kołysz se go sama, boś ty jego mama, ja kołysał nie będę«. Mężczyźni w moim miasteczku byli prostymi rzemieślnikami. Całymi dniami ciężko pracowali, by zarobić na rodzinę. Zapamiętałem, że facet ma ciężko pracować, a potem może się napić. Po rozstaniach wciąż utrzymywałem i dzieci, i byłe kobiety”, powiedział w rozmowie z Agnieszką Sztyler dla „Twojego Stylu”.

 

Zobacz: "Młodość, która minęła? Czasami ją słyszę, czasami wącham". Jan Nowicki  obchodzi urodziny!

2/5
Jan Nowicki, VIVA! lipiec 2015, main topic
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
2/5

 

Partnerką Jana Nowickiego była również Irena Paszyn, dyrektorka Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Z Ireną Paszyn aktor zaczął spotykać się po rozstaniu z Barbarą Sobottą. Para poznała się na planie filmu „Anatomia miłości”, ale nie dane było im stanąć na ślubnym kobiercu. Krótko po tym na świecie pojawiło się drugie dziecko Jana Nowickiego, córka Sajana. „Bardzo ją kocham (…). Cieszę się, gdy przyjeżdża do mnie na Wigilię ze swoim synem Pawełkiem. Właściwie to on ma na imię Zygfryd, ale na litość boską, nie będę tak przecież mówił do własnego wnuka!”, opowiadał Nowicki w jednym z wywiadów. Oprócz syna córka Jana Nowickiego ma także córkę Weronikę. Na co dzień nie mieszka w Polsce, tylko w Niemczech. 

 

Polecamy: „Młodość, która minęła? Czasami ją słyszę, czasami wącham”. Jan Nowicki  obchodzi urodziny!

 

 

3/5
Kobiety Jana Nowickiego
Copyright @East News
3/5

 

Przez prawie 30 lat partnerką Jana Nowickiego była węgierska reżyserka Marta Mészáros. „Pani wygląda, jakby dziecko próbowało namalować kobietę na płocie, wszystko u pani jest nie na miejscu. A ona pytała: Dlaczego? bo co? Niech pani spojrzy na swój nos, gdzie ma pani szyję, przecież pani nawet udusić nie można. Cały czas w oczach Marty widziałem postępujące rozbawienie, dlatego, że to, co mówiłem, nie było pozbawione słuszności, choć brutalnej”, tak aktor pisze o swoim pierwszym spotkaniu z Martą w książce „Dżentelmeni PRL-u”. Razem pracowali, dzielili wspólne pasje. Jak Marta Mészáros wspominała swoje pierwsze spotkanie z ukochanym? On mi się spodobał, wybrałam go do filmu. To pan Andrzej Wajda mi go zaproponował. Pamiętam, koleżanka urządziła kolację i zaprosiła nas oboje. Weszłam do pokoju, na kanapie jakiś mężczyzna przed telewizorem oglądał mecz. Bardzo interesujący”, wspominała na łamach VIVY! w 2010 roku reżyserka. Rozstawali się, a potem godzili i schodzili. Mimo to aktor nie zdecydował się na ślub. Kiedy po latach wydawało się, że stworzyli udany duet, para definitywnie się rozstała. „Jeżeli mam o coś żal, to tylko o to, że rozstaliśmy się nieelegancko. Cóż, ja myślę, że on nie potrafi kochać ludzi. Chociaż chce. Nie potrafi stworzyć ciepłych relacji ze swoim otoczeniem, wyznała Marta w wywiadzie dla VIVY!. 

 

 

Polecamy: "Młodość, która minęła? Czasami ją słyszę, czasami wącham". Jan Nowicki  obchodzi urodziny!

4/5
Kobiety Jana Nowickiego
Copyright @East News
4/5

 

16 maja 2009 roku żoną Jana Nowickiego została Małgorzata Potocka, choreografka i założycielka legendarnego zespołu tańca „Sabat”. Co ciekawe, para po raz pierwszy poznała się 30 lat temu we Włoszech, ale dopiero po latach doszła do wniosku, że chcą żyć razem. Niestety,  ich małżeństwo rozpadło się w 2015 roku. „Tego chciałam, ale - cóż, nie udało się. Dlatego, że ja nie umiem żyć w fałszu. Dla mnie zawsze najważniejsza była prawda i wyzwania, jakie niesie mój zawód. Liczyłam na to, że dla Jana to też będzie bardzo ważne. Wiązałam z tym wielką nadzieję. Ale po jakimś czasie dotarło do mnie, że wzięłam ślub ze wspomnieniami, które nie pokryły się z rzeczywistością. Nie byliśmy w stanie zbudować silnego związku z prozaicznych powodów. Ja mieszkam w Warszawie, tu mam swoje miejsce, swoją scenę. Jan nie mógł zrozumieć mojego poświęcenia dla teatru. Jemu to już dawno przeszło, chciał żyć bez zobowiązań i spacerować po Plantach”, wyznała Małgorzata Potocka w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla VIVY!. 

 

Wydawało się, że aktor nie będzie chciał się po raz kolejny wiązać, a co dopiero brać ślubu. A jednak!

 

Polecamy: Małgorzata Potocka szczerze o rozwodzie z Janem Nowickim. "Janek nie dostarczał mi..."

5/5
Jan Nowicki z żoną Anną Kondratowicz na Festiwalu Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu
Copyright @Łukasz Telus /AKPA
5/5

Obecną żoną Jana Nowickiego jest Anna Kondratowicz. Ślub wzięli w 2016 roku, pierwszy raz publicznie pokazali się na Festiwalu Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu w czerwcu 2018 roku.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.