Jan A.P. Kaczmarek o drodze do wielkiej kariery i życiu w Hollywood wywiad
Fot. Robert Wolański
O tym się mówi!

Niesłychane informacje na temat zdrowia Jana A. P. Kaczmarka. Żona przerwała milczenie

Artysta planuje coś niezwykłego!

Aleksandra Frankowska 5 lutego 2024 11:51
Jan A.P. Kaczmarek o drodze do wielkiej kariery i życiu w Hollywood wywiad
Fot. Robert Wolański

Żona Jana A.P. Kaczmarka przerwała milczenie na temat stanu zdrowia męża. Artysta, który od wielu lat zmaga się z zanikiem wieloukładowym, mimo trudności zdrowotnych, nie poddaje się i planuje kolejną produkcję filmową. Kompozytor genialnych utworów filmowych jest podobno zdeterminowany, a ukochana wspiera go w pomyśle każdego dnia.

ZOBACZ TEŻ: Katarzyna Skrzynecka wyznała, co myśli o zdradzie. Podzieliła się wyjątkową radą dla kobiet

Jan A. P. Kaczmarek walczy z chorobą

Rok temu świat obiegła informacja o nieuleczalnej chorobie, z jaką zmaga się wybitny kompozytor Jan A. P. Kaczmarek. Zanik wieloukładowy, to choroba, która sprawia, że ciało artysty odmawia posłuszeństwa. I chociaż ma on trudności z poruszaniem się, jego umysł wciąż funkcjonuje jak dawniej. 

"Jan nie stracił nic ze swej błyskotliwości, wciąż ma nieprawdopodobny umysł" — mówiła Aleksandra Twardowska-Kaczmarek w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Jan A. P. Kaczmarek, Oscary, 2005
Fot. J. Vespa/WireImage/Getty Images

Córka artysty, Anastazja Davis utworzyła również zbiórkę na leczenie ojca, która ma pomóc w pokonaniu lub chociaż opóźnieniu choroby, z jaką się mierzy.

"Mój tata nie jest w stanie poruszać się samodzielnie i wymaga pomocy swojej żony i dwóch opiekunek do wykonywania podstawowych czynności, takich jak wstawanie z łóżka czy ubieranie się. [...] Nie można go zostawić samego, ponieważ często traci przytomność z powodu wahań ciśnienia krwi. Tata nie jest już w stanie pracować, a jego żona musiała zrezygnować z pracy, ponieważ jest jego główną opiekunką, co jest pracą na pełny etat, oprócz opieki nad ich 7-letnim synem. To bardzo obciążyło ich finansowo" - pisała.

Jan A. P. Kaczmarek chce zrobić kolejny film

Na co dzień, Jan A. P. Kaczmarek ma problemy z mówieniem. Każdego dnia próbuje wypowiedzieć kolejne słowa, jednak to nie zwalnia jego apetytu na działania artystyczne. Wręcz przeciwnie. Umysł kompozytora wciąż doskonale funkcjonuje, a żona Kaczmarka zdradziła, jakie ma on plany na najbliższy czas. 

CZYTAJ TEŻ: Nie boją się przyszłości, bo mają siebie nawzajem. Mąż Ewy Bem podjął zawodowe ryzyko, a teraz takie wieści

"Jan jest największym wojownikiem, jakiego można sobie wyobrazić. Chce być z nami, chce zrobić kolejny film"  przekazała Aleksandra Twardowska-Kaczmarek w materiale dla "19:30".

Jego determinacja jest niesamowita. Ukochana oraz najbliżsi bardzo wspierają kompozytora każdego dnia, zarówno w walce z chorobą, jak i tej o marzenia. 

Aleksandra Twardowska-Kaczmarek, Jan A.P. Kaczmarek, 2018
Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Aleksandra Twardowska-Kaczmarek, Jan A.P. Kaczmarek, 2018

"Choroba, która pozbawiła go wyraźnej mowy, nie odebrała mu wszystkiego. Przeciwnie, jego intelekt osładza nam codzienność. Bo nawet jak uda się wydobyć z Jana kilka zdań, są to zdanie bezcenne. Od roku choroba przybrała agresywną formę. Jan jest przekonany, że znajdziemy jakiś lek, ośrodek, specjalistę, spróbujemy, nawet jako pionierzy, zmierzyć się z rzeczą, która nie daje szans innym"  opowiadała Aleksandra Twardowska-Kaczmarek w rozmowie z magazynem "Pani".

Wierzymy, że wszystko jest możliwe! 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.