Katie Holmes, Tom Cruise
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Suri Cruise chce odzyskać ojca?! Katie Holmes i Tom Cruise dojdą do porozumienia?

Historia ich relacji jest niezwykle burzliwa

Sabina Zięba 3 lipca 2020 20:37
Katie Holmes, Tom Cruise
Fot. Getty Images

Ich relacja poruszyła cały świat. Uchodzili za przykładną parę – dopiero po latach okazało się, że zagadkowa historia miłości Toma Cruise'a i Katie Holmes nie miała nic wspólnego z bajką. Od momentu rozstania w 2013 roku wydawało się, że nie utrzymują ze sobą kontaktu, nawet przez wzgląd na wspólne dziecko. Niedawno media obiegła informacja o tym, że aktorka prosi byłego męża o pieniądze, a także – że ojciec i córka w końcu się spotkają. Jaka jest prawda?

Początki związku Katie Holmes i Toma Cruise'a

Miłosna historia popularnej pary rozpoczęła się 15 lat temu. W kwietniu 2005 roku Katie Holmes otrzymała oficjalne zaproszenie od artysty na casting do Mission Impossible III. Wówczas media donosiły, że Tom Cruise, przy okazji wyboru aktorki do filmu, zrobił sobie casting na przyszłą żonę. Końcowo młoda brunetka nie zagrała w głośnej produkcji, lecz zdobyła serce popularnego gwiazdora. Była piękna, zgrabna, dobrze wykształcona, młodsza od Cruise'a aż o 16 lat i... naiwna. Deklarowała również, że jest dziewicą i chce poczekać z seksem do ślubu. W rozmowie z magazynem Heat mówiła: „Od dawna byłam jego fanką. Związek z kimś takim jak on to jak życie we śnie. Spełnienie marzeń”. Już wtedy mówiono, że jeszcze przed pierwszą randką podpisała umowę, w której określono jej obowiązki w związku. Za pomoc w karierze i uzyskaniu rozgłosu, Holmes miała otrzymywać coroczne wynagrodzenie w wysokości 5 mln dolarów, a stawka ta miała wzrosnąć dwukrotnie, kiedy na świecie pojawi się dziecko.

W 2005 roku w programie Oprah Winfrey, gwiazdor obwieścił, że jest zakochany - od tego momentu para nie przestawała budzić ciekawości. Równocześnie wiadomo, że rodzice dziewczyny byli zachwyceni jej wybrankiem. Ojciec Holmes w jednym z wywiadów mówił: „Katie jest bardzo dojrzałą młodą kobietą, z głową na karku. Z tego co słyszeliśmy i czytaliśmy o Tomie, jest on humanitarystą i ma naprawdę wielką klasę. Z perspektywy rodziców, jesteśmy bardzo podekscytowani ich związkiem”.

Zaręczyli się dosyć szybko, bo już sześć tygodni po pierwszej randce podczas wizyty w Paryżu. Wówczas Katie otrzymała pierścionek z pięciokaratowym brylantem osadzonym w różowym złocie i platynie, wart milion dolarów. Jeszcze wtedy aktorka była szaleńczo zakochana. Mówiła: „Tęsknię za nim nawet wtedy, gdy wyjdzie z pokoju”.

Narodziny Suri Cruise

Na początku października 2005 roku Holmes i Cruise ogłosili, że spodziewają się dziecka. Wydawali się niezwykle szczęśliwi. Suri Cruise przyszła na świat 18 kwietnia 2006 w Saint John's Health Center w Santa Monica. Wówczas skupili się na życiu rodzinnym i cieszyli własnym towarzystwem. W mediach pojawiały się informacje: „Najlepszym przyjaciołom odmówiono odwiedzin, sesja zdjęciowa dziecka odwołana, ślub przełożony, Katie w odosobnieniu”.

Ślub Toma Cruise’a i Katie Holmes

Para wzięła ślub 18 listopada 2006 roku w XV-wiecznym zamku Odescalchi nad jeziorem Bracciano we Włoszech. Para złożyła przysięgę przed urzędnikiem kościoła scjentologicznego oraz gwiazdami Hollywood. Ksiądz parafii Bracciano ślub nazwał happeningiem, ponieważ uznano go za nieważny – w trakcie ceremonii nie został podpisany żaden dokument. Dopiero później okazało się, że aktorzy uprzednio zalegalizowali swój związek w Los Angeles.

Co ciekawe, przed ślubem ojcu Katie, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych, udało się wynegocjować dobre warunki ewentualnego rozwodu. Gdyby Tom zostawił żonę, musiałby zapłacić 25,7 miliona dolarów, a każda zdrada kosztowałaby go 5 mln. W owych ustaleniach nie było jednak mowy o tym, co może się stać, jeśli to aktorka zechce odejść.

Katie Holmes, Tom Cruise
Fot. Getty Images

Rozwód Katie Holmes i Toma Cruise’a

Z czasem okazało się, że relacja aktorów jest mocno toksyczna. Za taki stan rzeczy winiono przede wszystkim Kościół Scjentologiczny, którego Tom Cruise był aktywnym członkiem. Sekta bardzo mocno ingerowała w życie Kate, decydowała o wszystkich szczegółach jej życia. Aktor próbował ją kontrolować na każdym kroku. Dochodziło do sytuacji, w których decydował o tym, kiedy i gdzie spotka się rodziną, stał się zaborczy. Paparazzi często wówczas uwieczniali na zdjęciach małżonków, którzy sprawiali wrażenie bardzo nieszczęśliwych.

Kiedy Katie w 2012 roku zdecydowała się odejść od męża, pozostała do rozstrzygnięcia kwestia opieki nad ich córką Suri Cruise. Aktorka chciała, by dziewczynka miała normalne dzieciństwo i mogła się w nim cieszyć w pełni. Było to o tyle skomplikowane, że scjentolodzy za wszelką cenę chcieli kontrolować jej wychowanie i ingerowali w edukację. Źródło Star Magazine podało: „Scjentolodzy, jeśli tylko zechcą, bez trudu będą mogli go zniszczyć. Prawdopodobnie mają na niego mnóstwo brudów, o których mówił im na prywatnych sesjach”.

Obecne relacje Suri z ojcem

Od czasu rozstania niezliczoną ilość razy donoszono, że Tom nie może spotkać się z córką ze względu na swoją religię, bowiem scjentologia zabrania członkom relacji z osobami, które opuściły sektę. Przez to nie widzieli się już osiem lat. W czerwcu 2017 roku In Touch poinformował nawet, że Cruise odmówił spotkania z Suri w Dzień Ojca, mimo że był w hotelu oddalonym od niej o zaledwie 23 km. Informator magazynu powiedział wówczas: „Tom mógł z łatwością odbyć podróż, by zobaczyć Suri. Bez korków przejazd trwałby jedynie około 30 minut. To zajęłoby tylko kilka godzin w jego napiętym harmonogramie”.

Kolejne doniesienia pojawiły się w styczniu tego roku, kiedy media podawały, że aktor wygrał wydumaną batalię o prawa do odwiedzin córki. Sąd miał nakazać Katie wysłać Suri do jej taty w Kalifornii, by ten spędził z nią święta Bożego Narodzenia. Wszystko okazało się bujdą, a w rozmowie z Gossip Cop przedstawiciele aktorki stanowczo zaprzeczyli tym doniesieniom i nazwali je kłamstwami.

W maju tego roku głośno było natomiast o tym, że 14-letnia Suri znalazła w domu dziadka w Toledo w Ohio, gdzie podobno ona i Katie przebywały podczas pandemii COVID-19, listy miłosne swojej matki i Toma Cruise’a. Australijski magazyn Woman's Day podaje: „Suri płakała nad niektórymi z tych wierszy – nie miała pojęcia, że ​​jej tata potrafi pisać piękne słowa! Tom był wtedy niezwykle romantyczny i namiętnie zakochany w Katie – czytanie ich teraz jest niezrozumiałe, wiedząc, jak ich relacja się skończyła. Zwłaszcza list, który napisał, kiedy urodziła Suri to prawdziwa poezja”.

W momencie słabości podobno zechciała spotkać się z Tomem Cruisem, jednak Katie uświadomiła ją, iż nie jest to możliwe – dopóki Suri nie będzie należała do kościoła scjentologicznego, nie zobaczy się z własnym ojcem.

Katie Holmes prosi Toma Cruise'a o pieniądze?

Podobno w dobie koronawirusa Katie, jak większość ludzi, również zmagała się z problemami finansowymi. New Idea informował, że z tego powodu zwróciła się do byłego męża o pieniądze. Aktorka miała „dokonać upokarzającego wyboru” i poprosić o pomoc w „uniknięciu bliskiej ruiny finansowej”. Czytamy: „Katie była dumna z odejścia od Toma bez sporego zabezpieczenia w postaci ugody finansowej, ale z perspektywy czasu okazało się to ogromnym błędem”. Gossip Cop skontaktował się jednak z rzecznikami aktorki, którzy zaprzeczyli owym doniesieniom. Wiadomo, że Katie dostaje od byłego męża alimenty w wysokości 400 tysięcy dolarów rocznie i nie potrzebuje od niego większych środków. 

Katie Holmes, Tom Cruise
Fot. Getty Images

Katie Holmes, Suri Cruise
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.