22-latka od dekady ma problemy zdrowotne

Rafał Kowalski 27 sierpnia 2021 19:56

Był rok 2006, gdy Julia Wróblewska zdobyła ogromną popularność dzięki ekranowemu debiutowi z komedii romantycznej Tylko mnie kochaj. Ośmioletnia wówczas dziewczynka szybko została pokochana przez publiczność, ale i reżyserów, którzy zaczęli proponować jej kolejne role. Dziś gwiazda ma już 22 lata i zna ją cała Polska. Jak zmieniła się filmowa Michalina?

Julia Wróblewska – początki kariery, pierwsze role

Choć urodzona w Warszawie aktorka nie myślała jako dziecko o tym, że marzy, by stanąć przed kamerą, właśnie to przygotował dla niej los. I to dość szybko, bo gdy miała osiem. To właśnie wtedy na ekrany kin wszedł kultowy już dziś film Tylko mnie kochaj.

Jak ulubienica widzów do niego trafiła? „Moja „podwórkowa” ciocia zobaczyła, że będzie casting na rolę w filmie „Tylko mnie kochaj”. Mama była przeciwna, ale w końcu ciocia ją przekonała. Ostatecznie mama mnie zabrała i pojechałyśmy na ten casting. Ku zaskoczeniu wszystkich – wygrałam”, opowiadała aktorka kilka lat temu Gazecie Krakowskiej. A jak myśli, dlaczego pokonała konkurencję? „Być może zdecydowało to, że łatwo zapamiętywałam tekst. Czyli okazało się, że mam dobrą pamięć. Przy tym wyglądałam młodziej niż sześciolatka. To też był atut. Do tego ponoć byłam dla filmowców „urocza”. Stąd łatwo się ze mną pracowało”, wspomniała w tym samym wywiadzie Julia Wróblewska.

Zaraz po kasowym hicie Julia dołączyła do obsady seriali: Magda M, Rodzina Zastępcza Plus oraz M jak miłość. Gra przed kamerą sprawiały dziewczynce radość. Były odskocznią od szkoły, problemów i dawały jej – jak sama kilka razy mówiła – cel w życiu.

Jako nastolatka Julia zagrała jeszcze w kilkunastu innych produkcjach. Były to między innymi: Naznaczony, W rytmie serca, Listy do M., czy Och, Karol 2. Celebrytka wzięła też udział w kilku show. Ostatnie miesiące gwiazda młodego pokolenia poświęca także na zyskiwanie sympatii w sieci. Aktorka kręci z przyjaciółmi vlogi i jest aktywna na kilku portalach społecznościowych. Jej Instagram obserwuje pół miliona osób, a Tik Toka 280 tysięcy.

CZYTAJ TEŻ: Julia Wróblewska: „W ogromnym stresie potrafię doznać połączenia z amnezją”

Julia Wróblewska – rozwód rodziców, problemy zdrowotne

Niestety wraz z niesłabnącą popularnością, nasilały się problemy zdrowotne Julii Wróblewskiej. Aktorka była i jest pod opieką tych, którzy leczą zaburzenia osobowości. Pierwsze problemy wykryto u 22-latki dekadę temu, gdy rozstali się jej rodzice. „Moje problemy zaczęły się mniej więcej, kiedy miałam 12 lat, czyli po rozwodzie moich rodziców. Mogłam wpaść w szkołę i w pracę, i w harowanie cały czas. Ale na pewnym etapie, jakieś dwa lata temu, przeszło to w inną stronę – nie miałam siły pracować i nie mam nadal siły. Ale powoli wszystko wraca do normy”, opowiadała celebrytka portalowi DzienDobryTVN.pl.

W wieku 16 lat u nastolatki zaczęły pojawiać się zaburzenia lękowe, a dziś aktorka wie, że cierpi na jeszcze kilka innych przypadłości. „Mam problemy z lękiem przed odrzuceniem, lękiem separacyjnym i stałością obiektu. (...) Czasami potrafię zapomnieć o osobie, z którą się widziałam. Orientuję się później, że nie kontaktowałam się z przyjaciółmi przez miesiąc. Nie to, że zapomniałam o nich, ale moja głowa zachowuje się wtedy, jakby zniknęli. Ale teraz potrafię postrzegać ludzi w różnych kategoriach, a nie, że ktoś jest tylko dobry albo zły”, opowiadała o sobie w tym samym wywiadzie.

Na szczęście opieka medyczna i leki pomagają aktorce na co dzień być najlepszą wersją siebie. Wszystkich, którzy zmagają się z podobnymi objawami, zachęcamy do kontaktu z lekarzami.

Sprawdź też: Julia Wróblewska została pobita przez przeciwników Strajku Kobiet. Pokazała zdjęcia obrażeń

A jak zewnętrznie zmieniała się Julia Wróblewska? Sprawdź! 

1/5
Julia Wróblewska 2006
Copyright @Palicki AKPA
1/5

W roku 2006 ośmioletnia Julia Wróblewska rozkochała nas wszystkich w swoim uśmiechu

2/5
Julia Wróblewska 2012
Copyright @AKPA / K Pictures
2/5

Już sześć lat później wyraźnie wyrosła, ale równie chętnie obsadzano ją w kolejnych serialach i filmach

3/5
Julia Wróblewska 2015
Copyright @Kurnikowski AKPA
3/5

W 2015 roku gwiazda wzięła udział w show Polsatu, którego uczestnicy mieli wykonywać efektowne skoki do wody

4/5
Julia Wróblewska 2016
Copyright @AKPA Baranowski
4/5

Rok później zajęła wraz z Janek Klimentem 3. miejsce w Tańcu z gwiazdami

5/5
Julia Wróblewska 2020
Copyright @ADAM JANKOWSKI/REPORTER
5/5

Tak dziś wygląda ulubienica publiczności, która w październiku skończy 23 lata

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.