Wiele z nich opublikowało poruszające fotografie

Sabina Zięba 12 listopada 2019 08:00

W poniedziałek 11 listopada przypadała 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W wielu największych miastach organizowane były specjalne manifestacje, czy jak w Warszawie - Marsz Niepodległości. Ulice ozdobiono flagami, a w mediach publikowano motywacyjne cytaty. Oficjalne obchody rozpoczęły się złożeniem przez prezydenta Dudę wieńca przed pomnikiem Wincentego Witosa. Następnie przeprowadzono mszę świętą za Ojczyznę, wręczono odznaczenia państwowe, a także uroczyście zmieniono wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Choć gwiazdy nie uczestniczyły w państwowych uroczystościach, wiele z nich publikowało w mediach społecznościowych poruszające wpisy i zdjęcia polskiej flagi. Najbardziej emocjonujący post dodała chyba Martyna Wojciechowska, która zdradziła: „Niezależnie od tego na jakim krańcu świata jestem, zawsze w sercu mam nasz kraju. Na mecie każdego rajdu, na każdym szczycie w projekcie Korona Ziemi z dumą rozwijałam BIAŁO-CZERWONĄ FLAGĘ. POLSKA. MÓJ DOM. Moja rodzina. Moi przyjaciele. To tu się wychowałam, to tu nauczyłam się spełniać swoje marzenia i sięgać po niemożliwe. Cały czas wierzę, że mimo dzielących nas różnic nauczymy się ze sobą rozmawiać z szacunkiem. Pomyślcie dzisiaj o tych, którzy poświęcili wszystko, co kochali żebyśmy mogli cieszyć się WOLNOŚCIĄ”.

A co twierdziły pozostałe gwiazdy? Sprawdźcie w naszej galerii!  

1/7
11 listopada, Anna Lewandowska
Copyright @
1/7

Anna Lewandowska

2/7
11 listopada, Małgorzata Kożuchowska
Copyright @
2/7

Małgorzata Kożuchowska uczestniczyła i była współgospodarzem Balu Niepodległości w toruńskim Dworze Artusa. Impreza ta, wpisując się w tradycję przedwojennych bali organizowanych z tej okazji, miała formułę balu charytatywnego. 

3/7
11 listopada, Paulina Krypińska
Copyright @
3/7

Paulina Krupińska napisała: Wolność kocham i rozumiem.

4/7
11 listopada, Edyta Górniak
Copyright @
4/7

Edyta Górniak dała koncert w Royal Albert Hall i dodała: Jestem Dumna, że pochodzę z kraju tak niezwykłej historii.

5/7
11 listopada, Joanna Jędrzejczyk
Copyright @
5/7

Joanna Jędrzejczyk

6/7
11 listopada, Małgorzata Socha
Copyright @
6/7

Małgorzata Socha napisała: Szanujmy i kochajmy naszą Ojczyznę, dbajmy o nią wspólnie.

7/7
11 listopada, Martyna Wojciechowska
Copyright @
7/7

Martyna Wojciechowska

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.