Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak, wywiad razem
Fot. Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News
TYLKO NA VIVA.PL

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak są po Prince Charming parą. W pierwszym wspólnym wywiadzie zdradzili swoje plany 

Zamieszkali już razem i poznali swoich bliskich...

Rafał Kowalski 17 grudnia 2021 12:03
Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak, wywiad razem
Fot. Jerzy Dudek/Dzien Dobry TVN/East News

Za nami pierwszy sezon polskiej wersji programu Prince Charming, w której tytułowy książę Jacek Jelonek szukał miłości. Piętnastu śmiałków starało się o jego uczucia, ale ostatecznie na idealnego kandydata został wybrany Oliwer Kubiak. Choć dopiero kilka dni temu widzowie Player.pl i TTV poznali wyniki show, nagranie tego odcinka miało miejsce w wakacje. Jak przez ten czas radzili sobie Oliwer i Jacek?

Zakochani opowiedzieli Rafałowi Kowalskiemu z VIVY.pl o swojej codzienności i planach.

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak – pierwszy wspólny wywiad po Prince Charming

Od nagrania finału minęło około pół roku. Ciekawi mnie, jak wyglądały Wasze pierwsze dni po przyjeździe do Polski…

Oliwer: Z Hiszpanii, wróciłem do Gdańska w piątek wieczorem. Spędziłem wieczór z bliskimi i dzień później rano pojechałem do Warszawy, gdzie z Jackiem zrobiliśmy sobie wspólny weekend w jednym z hoteli, na neutralnym gruncie, aby lepiej się poznać - już bez kamer. Mniej więcej tydzień po powrocie do Polski, znalazłem mieszkanie w Warszawie i wyprowadziłem się z Trójmiasta.

Jacek: To prawda... wyszedłem z propozycją, abyśmy od razu po powrocie się spotkali i zobaczyli, jak to będzie, kiedy oboje wrócimy z Hiszpanii i będziemy na neutralnym gruncie – stąd propozycja spędzenia weekendu w hotelu – miejscu, które będzie dla nas nowe, tak aby żaden z nas nie czuł się u kogoś gościem.

Nowy związek to też poważne decyzje. Czy zamieszkaliście ze sobą?

O: Na początku tak jak mówiłem miałem swoje mieszkanie w Warszawie, jednak i tak prawie cały czas spędzałem u Jacka…

J: A ja mniej więcej po 4 miesiącach stwierdziłem, że zupełnie bez sensu jest wydawanie pieniędzy na mieszkanie, w którym nikt nie mieszka  - oprócz obszernej szafy Oliwera. (śmiech) Zaproponowałem więc zamieszkanie razem. No i w zasadzie nic się nie zmieniło, tylko… miejsca na półkach zabrakło. (śmiech)

O: Dodam jeszcze, że przeprowadzkę do Warszawy planowałem jeszcze przed programem. Można powiedzieć, że nowy związek tylko utwierdził mnie w decyzji o zmianie miejsca zamieszkania.

A jak trudno było Wam utrzymać tajemnicę dotyczącą werdyktu Jacka? Czy mogliście sobie pozwolić na randki w restauracjach czy kinie?

O: Momentami było ciężko. Nie mogliśmy razem pokazywać się publicznie, randki na mieście były niemożliwe. Jakiekolwiek wyjścia były zwykle do najbliższych, wtajemniczonych i zaufanych znajomych. A i tak takich wyjść było może z pięć. Można powiedzieć, że mieliśmy taką swoją półroczną kwarantannę, większość czasu spędzaliśmy w domu. Planowanie podróży też było zupełnie inne, jak na przykład przy okazji urodzin mojej mamy. Musieliśmy wtedy jechać dwoma osobnymi pociągami. Jacek został rozpoznany przez kilka osób w pociągu, więc gdybyśmy jechali razem, pewnie wyszłoby na jaw, że jesteśmy parą.
J: Nie wiem, czy został jeszcze jakiś film czy serial, którego nie widzieliśmy! No i jeśli spacer w lesie można zaliczyć do randki na mieście, to mieliśmy jedną (śmiech).

Prince Charming, Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak wywiad
Fot. TVN - materiał promocyjny

Wspomniałeś Oliwer o urodzinach Twojej mamy. To znaczy, że mieliście już okazję poznać swoich bliskich?

O: Tak, Jacek został zaproszony na urodziny mojej mamy, gdzie poznał prawie całą moją rodzinę i najbliższych przyjaciół. Trochę się stresowałem, bo to jednak duża presja – przedstawić swojej drugiej połówce najbliższe Ci osoby, ale wszyscy od razu się polubili, z czego jestem bardzo zadowolony.
J: Oliwer poznał moich najbliższych przyjaciół – osoby bardzo ważne w moim życiu, które bardzo sobie cenię i które są dla mnie jak rodzina. Brata i jego rodzinę pewnie pozna wkrótce – zbliżają się święta, więc będzie ku temu okazja.

Czego nowego dowiedzieliście się o sobie po programie?

J: Ha! Całą masę rzeczy! Na przykład Oliwer jest strasznym śpiochem, muszę go siłą zwalać z łóżka. Po programie okazało się też, że troszkę kłamał w sprawie swoich umiejętności kulinarnych (śmiech). Okazało się też, że… bardzo łatwo przyszło nam dopasowanie się w codziennych sprawach.

O: Śpiochem jestem, ale tym wywalaniem z łóżka siłą bym nie przesadzał (śmiech). Zdolności kulinarne pozostawiam bez komentarza - jajecznica na śniadanie zawsze jest dobra! Ale jak już o gotowaniu mowa, to właśnie zaskoczeniem było to, że Jacek gotuje i to więcej, niż mówił. Do tego bardzo dobrze. Ale chyba najbardziej nauczyliśmy się właśnie swojej rutyny, przyzwyczajeń i tego, jak nasze życie wygląda na co dzień.

Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak wywiad pierwszy
Fot. TVN/Piotr Filutowski, materiał promocyjny

Związek to też chwile wymagające kompromisów i mądrego wychodzenia z kłótni. Zdążyliście się już poznać też na tej płaszczyźnie?

O: Jeśli chodzi o konflikty to nie było między nami żadnych dużych spięć, raczej normalne sprzeczki związane z poznawaniem się.
J:  Nie zapeszajmy, bo ja zdecydowanie wolę, aby ten stan się utrzymał… kłótnie nie są zdrowe i na pewno nic wartościowego do związku nie wnoszą.

Oliwer, do metamorfoz włosów zdążyłeś nas przyzwyczaić, ale internauci zauważyli, że zmieniła się też Twoja sylwetka. Na ile ćwiczysz dla siebie, a na ile... dla Jacka? :-)

O: Kilka metamorfoz w swoim życiu już przeszedłem. Wcześniej też ćwiczyłem, tylko mniej intensywnie. Od zawsze robiłem to głównie dla siebie, ale oczywiście bycie bardziej atrakcyjnym w oczach Jacka jest dodatkowym plusem. No bo kto nie lubi czuć się atrakcyjnym?
J: Coś tam podnosił raz na miesiąc, haha! A tak całkiem poważnie to jest to świetne, że możemy się nawzajem motywować. To jest w tym wszystkim najlepsze. Jeśli mogę być motywacją czy inspiracją dla swojego partnera to jest to super.

Możecie nareszcie odetchnąć i po finale Prince Charming funkcjonować bez zachowania tajemnicy. Pierwsze, o czym teraz marzycie, to..?

O: Wakacje! Dlatego w pierwszy weekend po finale lecimy trochę odpocząć, już bez ukrywania się.
J: Kierunek Cypr!

CZYTAJ TEŻ: Program „Prince Charming” wzbudza ogromne emocje. Kim jest Jacek Jelonek, tytułowy książę? Dlaczego znany model zdecydował się na udział w reality show?

Jacek Jelonek, Prince Charming wyniki
Fot. TVN/Piotr Filutowski, materiał promocyjny

Jak poznali się Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak?

Przypomnijmy, że księciem pierwszej polskiej edycji Prince Charming został Jacek Jelonek. Produkcja programu znalazła jego profil na Instagramie i wysłała propozycję współpracy. Model miał kilka obaw dotyczących udziału w projekcie, którego w naszym kraju jeszcze nie było, ale ostatecznie zgodził się.

Podobną drogę trafienia do pierwszego gejowskiego show w Polsce przeszedł Oliwer Kubiak, do którego zwrócono się z ofertą udziału w programie. Pochodzący z Trójmiasta 25-latek przeszedł wszystkie etapy castingu i spodobał się na tyle, że znalazł się z finałowej piętnastce, którą podziwialiśmy w programie.

Spodobał się także Jackowi Jelonkowi, który kilka razy zabrał go przed kamerami na randki. Para spędziła między innymi urocze chwile podczas przejażdżki autem czy na romantycznym pikniku. Gorące słońce Hiszpanii i kolorowe drinki sprawiły, że na kilka odcinków przed finałem Oliwer otworzył się przed grupą i samym księciem publicznie przyznając, że to, co czuje do Jacka to miłość.

Odważna deklaracja opłaciła się, bo w finale Oliwer pokonał drugiego z kandydatów do zwycięstwo – Marka. Szczerość, długie patrzenie sobie w oczy i wytworzona chemia były tym, co pozwoliło się Jackowi Jelonkowi i Oliwerowi Kubiakowi zakochać w sobie przed kamerami.

SPRAWDŹ TEŻ: Qczaj i jego partner rozstali się po pięciu latach związku: „Mam za sobą trudne miesiące…”. Trener wyjawił przyczynę tej smutnej decyzji

Chłopakom życzymy wszystkiego, co najlepsze! Mamy nadzieję, że kolejna edycja Prince Charming przed nami. Wszystkich, którzy chcieliby nadrobić pierwszą serię gejowskiego show tłumaczącego, że miłość to miłość, zapraszamy na Player.pl. 

Prince Charming, Jacek Jelonek, Oliwer Kubiak po programie
Fot. TVN - materiał promocyjny

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.