Księżniczka Charlotte, księżna Kate, książę George, książę William
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Jak będzie miało na imię trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama? To kwestia tradycji!

Weronika Kostyra 25 stycznia 2018 15:00
Księżniczka Charlotte, księżna Kate, książę George, książę William
Fot. East News

 

Odkąd księżna Kate i książę William oficjalnie ogłosili, że spodziewają się trzeciego dziecka, media prześcigają się w domysłach dotyczących płci i imienia „royal baby”. Narodzeniu kolejnego następcy tronu towarzyszą tak duże emocje, że bukmacherzy przyjmują zakłady i cieszą się one ogromną popularnością, to niemal sport narodowy! Jakie możliwości pojawiają się najczęściej?

 

ZOBACZ: Jedna jest znaną aktorką, druga miała zostać żoną księcia Williama. Oto najsłynniejsze europejskie księżniczki!

 

Imię trzeciego dziecka Kate i Williama

Wiadomo, że trzeci potomek księcia Williama i księżnej Kate ma przyjść na świat w kwietniu 2018 roku w szpitalu św. Marii w Paddington. To ten sam szpital, w którym na świat przyszli książę George i księżniczka Charlotte.  Tutaj, synów Williama i Harry’ego, rodziła także księżna Diana. Rodzina królewska do tej pory nie zdradziła płci trzeciego dziecka pary. Pojawiały się nawet doniesienia, że spodziewają się bliźniąt! To dodatkowo podsyca narastające spekulacje na temat imion.

 

Przedstawicielka jednej z agencji bukmacherskich, Jessica Bridge, w rozmowie z „Newshub” zdradziła, że „regułą jest nadawanie tych samych imion co kilka pokoleń, dlatego tak trudno jest spotkać księżniczkę Chardonnay czy księcia Wayne’a. W zakładach na razie prowadzą tradycyjne imiona: Alice (jeśli urodzi się dziewczynka) i Albert (jeśli urodzi się chłopiec)”, powiedziała. Pozostałe imiona, które pojawiają się w zakładach to Victoria, Elizabeth, James, Henry i Philip.

 

Podobno przed narodzeniem księżniczki Charlotte, imię Alice także obstawiano najczęściej. Czy tym razem te nadzieje się potwierdzą? Zarówno imię Alice, jak Albert pojawiały się w rodzinie królewskiej już kilka razy. Matka księcia Filipa oraz jedna z ciotek królowej Elżbiety nosiły imię Alice, z kolei ojciec królowej, król Jerzy VI, naprawdę miał na imię Albert.

 

Istnieje też możliwość, że typowane imię zostanie nadane dziecku jako jedno z kilku. Przypomnijmy, że dzieci brytyjskiej pary królewskiej otrzymują potrójne lub poczwórne imiona. Tak było w przypadku pierwszego dziecka księżnej Kate i księcia Williama. Prawnuczek królowej Elżbiety II nazywa się George Alexander Louis, czyli Jerzy Aleksander Ludwik, z kolei drugie dziecko księżnej Kate nazywa się Charlotte Elizabeth Diana, czyli Karolina Elżbieta Diana. Co ciekawe, książę William ma aż cztery imiona: William (Wilhelm) Arthur Philip Louis, podobnie jak jego brat, Harry (Henry) Charles Albert David oraz ojciec, książę Karol Philip Arthur George. Jak twierdzą bukmacherzy, przy takim zapotrzebowaniu przynajmniej jedno z tych imion na pewno zostanie użyte.

 

Na razie pozostaje nam poczekać na oficjalny komunikat pary królewskiej. Przy narodzinach księcia George'a para podała informację w dniu narodzin dziecka. Podobnie było w przypadku księżniczki Charlotte. Termin porodu jest wyznaczony na kwiecień, jest więc jeszcze wiele czasu na zgadywanie…

 

Zobacz także: Na jaw wyszły szczegóły porodu Kate Middleton! Księżna zdecydowała się na dość kontrowersyjną metodę...

 

Księżna Kate
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.