Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News
POŻEGNANIE

Hanna Gucwińska o przyczynie śmierci męża. 89-latka nie może zaplanować pogrzebu

Legendarny dyrektor wrocławskiego zoo odszedł w wieku 89 lat

Konrad Szczęsny 10 grudnia 2021 11:04
Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News

Wiadomość o śmierci Antoniego Gucwińskiego obiegła media w środę 8. grudnia. Legendarny dyrektor wrocławskiego zoo i prowadzący program „Z kamerą wśród zwierząt” zmarł w szpitalu. Informację podał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Jaka była przyczyna zgonu 89-latka? Na ten temat wypowiedziała się jego małżonka. Prawdopodobnie doszło do zakażenia koronawirusem...

Hanna Gucwińska o ostatnich chwilach męża. Zmarł w trakcie jej rozmowy z lekarzem

Jak wynika ze słów małżonki zmarłego, miał on przez kilka dni poważne problemy z oddychaniem. Zapewniał ją jednak, że czuje się dobrze. Gdy sytuacja pogorszyła się i skontaktował się z lekarzem rodzinnym, ten zalecił natychmiastową hospitalizację. Niestety, mimo podjęcia działań przez medyków, Antoni Gucwiński nie przeżył.

„Jestem w wielkim szoku. Nadal do mnie nie dociera, co się stało. Mąż wczoraj trafił do szpitala, bo miał wielkie problemy z oddychaniem. Zabrała go karetka. Dzisiaj już jego stan był ciężki. I kiedy przed chwilą rozmawiałam z lekarzem ze szpitala, to w trakcie rozmowy mąż umarł”, zwierzała się w rozmowie z wroclaw.naszemiasto.pl.

Czytaj także: Poruszające słowa Hanny Gucwińskiej: „Gdy rozmawiałam z lekarzem, mąż umarł”

Antoni Gucwiński nie żyje, EN_00053384_0005
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News

Hanna Gucwińska o przyczynie śmierci męża

Z kolei dziennikarze „Super expressu” zapytali wprost, czy przyczyną śmierć 89-latka było zakażenie koronawirusem.

„Tak, chyba tak. Ale jeszcze nie mam oficjalnej informacji na ten temat. Mąż źle się czuł już od kilku dni. Nie oddychał normalnie. Ale jak pytałam, czy wszystko w porządku, to mnie okłamywał, że czuje się świetnie. Znam go - nie chciał mnie martwić. Ale ja i tak przeczuwałam, że coś jest nie tak. A z dnia na dzień było coraz gorzej z oddychaniem. W niedzielę rozmawiał przez telefon z lekarzem rodzinnym. I ten jak tylko usłyszał głos Antoniego, to od razu kazał mu dzwonić po karetkę pogotowia”, ujawniła Hanna Gucwińska.

I dodała, że póki co nie jest w stanie nawet zaplanować pogrzebu małżonka. Z uwagi na pandemię ciało zmarłego będzie przez długi czas przebywało w chłodni.

„Jeszcze nie. Usłyszałam, że ciało będzie dość długo leżało w chłodni. To chyba z uwagi na pandemię, a Antoni chyba był zarażony koronawirusem... Nie wiem”, stwierdziła.

Ustalanie oficjalnej przyczyny śmierci Antoniego Gucwińskiego wciąż trwa.  

Czytaj także: Ich karierę zniszczył skandal. Tak dziś wygląda życie Hanny i Antoniego Gucwińskich

Antoni Gucwiński, 04.02.2006 rok, 50 LECIE TVP TEATR WIELKI
Fot. KRZYSZTOF HOROSZKIEWICZ/East News

Wideo

Od 35 lat jest szczęśliwym mężem; cieszy się, że synowie nie poszli w jego ślady. Mirosław Baka prywatnie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

SYLWIA GRZESZCZAK: traumatyczne przeżycia w show-biznesie, strach i samotność na długo naznaczyły jej życie. Odrodziła się! EWA KASPRZYK I MAŁGORZATA BERNATOWICZ: matka i córka. Drzemie w nich gen szaleństwa. Jak to wpływa na ich relacje? MICHAŁ FIGURSKI o tym, jak to jest stracić wszystko, obudzić się na szpitalnej sali w nowej rzeczywistości i zaczynać od nowa. ALLAN STARSKI: wybitny polski scenograf, mistrz wyobraźni. Ulubiony scenograf – i przyjaciel – Andrzeja Wajdy na Festiwalu Filmowym w Gdyni odbierze Platynowe Lwy za całokształt twórczości.