Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News
POŻEGNANIE

Poruszające słowa Hanny Gucwińskiej: „Gdy rozmawiałam z lekarzem, mąż umarł”

Żona Antoniego Gucwińskiego opowiedziała o jego ostatnich chwilach

Olga Figaszewska 9 grudnia 2021 11:51
Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News

W środę dotarła do nas bardzo smutna informacja. Antoni Gucwiński odszedł 8 grudnia. Zootechnik, doktor nauk weterynaryjnych i prowadzący program „Z kamerą wśród zwierząt” miał 89 lat. Żona słynnego dyrektora Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu opowiedziała o jego ostatnich chwilach.

Nie żyje Antoni Gucwiński. Poruszające słowa żony, Hanny Gucwińskiej

Wiadomość o śmierci legendarnego dyrektora zoo we Wrocławiu przekazał prezydent miasta Jacek Sutryk. Antoni Gucwiński pełnił tę funkcję od 1966 do 2006 roku.

„Przykry dzień we Wrocławiu. Zmarł Antoni Gucwiński - wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził wraz żoną, uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować”, pisał.

Czytaj także: Nie żyje Antoni Gucwiński. Słynny dyrektor wrocławskiego zoo miał 89 lat

 

Ostatnie chwile Antoniego Gucwińskiego

Antoni Gucwiński zmarł 8 grudnia w wieku 89 lat. Wraz z żoną, Hanną zyskał ogromną sympatię widzów w całej Polsce jako prowadzący „Z kamerą wśród zwierząt”. Ich związek trwał ponad 60 lat i na każdym kroku udowadniali, że łączy ich wyjątkowe uczucie. Miłość przerwała śmierć Antoniego Gucwińskiego. Hannie Gucwińskiej trudno pogodzić się z odejściem ukochanego. Jego strata spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali.

Pan Antonii trafił do szpitala po tym, jak wystąpiły u niego problemy z oddychaniem. Znajdował się w ciężkim stanie. Potrzebna była pomoc specjalistów. O ostatnich chwilach życia męża, Hanna Gucwińska opowiedziała w rozmowie dla wroclaw.naszemiasto.pl

„Jestem w wielkim szoku. Nadal do mnie nie dociera, co się stało. Mąż wczoraj trafił do szpitala, bo miał wielkie problemy z oddychaniem. Zabrała go karetka. Dzisiaj już jego stan był ciężki. I kiedy przed chwilą rozmawiałam z lekarzem ze szpitala, to w trakcie rozmowy mąż umarł”, zwierzała się.

Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia. 

Zobacz też: Zawsze występowali razem, niczym papużki nierozłączki. Historia związku Hanny i Antoniego Gucwińskich

EN_00907540_0855, Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/East News
EN_01310551_0013, Hanna i Antoni Gucwińscy, Antoni Gucwiński nie żyje
Fot. Tomasz Holod/Polska Press/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.