Paweł Królikowski
Fot. Bartosz KRUPA/East News
WSPOMNIENIE

Gwiazdy w poruszających słowach żegnają Pawła Królikowskiego...

„Swoim talentem, dobrocią, życzliwością i ciężką pracą uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem”

Olga Figaszewska 27 lutego 2020 21:22
Paweł Królikowski
Fot. Bartosz KRUPA/East News

W czwartek dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Paweł Królikowski nie żyje. Aktor zmarł po trudnej walce z chorobą neurologiczną. Artystę w poruszających słowach żegnają gwiazdy. W sieci pojawił się również przejmujący wpis jego najstarszego syna. Słowa Antoniego Królikowskiego chwytają za serce...

Gwiazdy żegnają Pawła Królikowskiego

Trudno uwierzyć, że nie ma go już wśród nas. To ogromna strata dla polskiego kina. Paweł Królikowski był cenionym aktorem i uwielbianym kolegą. Gwiazdy żegnają go w poruszających słowach. Niektórzy dzielą się z obserwatorami wspólnymi fotografiami i wspomnieniami. Wpisy na swoich kontach społecznościowych zamieścili między innymi: Joanna Liszowska, Krystian Wieczorek, Katarzyna Żak, Rafał Szatan, Kuba Wojewódzki, Mateusz Szymkowiak, Krzysztof Czeczot, Joanna Liszowska i inni, których słowa przytaczamy poniżej...

Na Instagramie pojawił się też wpis jego syna, Antoniego.

Kilka słów napisała w sieci też Agnieszka Woźniak-Starak. „Kiedy 15 lat temu zaczynałam pracę w telewizji najbardziej stresowały mnie wywiady z aktorami.. Paweł był wyjątkiem, przy nim nie dało się stresować. Zawsze życzliwy, zabawny, otwarty. Nigdy o tym nie zapomnę. Dzięki Paweł i mam nadzieję do zobaczenia w jakimś innym, wspaniałym świecie”

„Nie mogę uwierzyć!!! Paweł, tyle było w Tobie radości i życzliwości. Tak lubiłam z Tobą rozmawiać. Podczas Twojej ostatniej wizyty u mnie w domu obiecałeś, że teraz wpadniecie z Małgosią. Nie mogę uwierzyć, przecież miało być lepiej... Małgoniu, Antku, Jasiu, Julko, Marcelinko i Ksawery przytulam Was mocno!”, wpis o tej treści zamieściła Katarzyna Dowbor.

Karol Strasburger ujął we wspomnieniach ostatnie spotkanie z aktorem. „W takich chwilach wielkie #słowa są zbędne, liczy się #pamięć i #wspomnienia - te najpiękniejsze i dobre 👌. Poniżej nasze ostatnie, wspólne #zdjęcie ( z @tomaszgesikowski6) z turnieju🎾 o puchar PREZESA ZASPu 🏆 Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że po raz ostatni uściśniemy sobie dłonie 😢Całej Rodzinie Królikowskich, w szczególności Małgosi i dzieciom, składam najszczersze kondolencje... Żegnaj Paweł”, napisał prowadzący Familiadę na swoim Instagramie”

„Bardzo bardzo żal kiedy odchodzi taka dobra dusza ...Paweł będzie mi brakowało smsów ,które od Ciebie dostawałam kiedy mijałeś zjazd na Dzierżoniów , moje rodzinne miasto jadąc do swojego domu na Dolnym Śląsku .. dobry, ciepły , zawsze uśmiechnięty , pozytywny do bólu ..ech... wyrazy współczucia dla całej Rodziny RIP”, to z kolei słowa Katarzyny Glinki.

Wiele pięknych słów zamieściła w sieci Marzena Rogalska. „Pawełku... każde spotkanie z Tobą w @pytanienasniadanie było wielką radością, nawet w tematach lekkich, na pozór błahych dzięki Tobie dotykaliśmy czegoś ważnego, głębokiego... Plus Twoje genialne poczucie humoru! Twój uśmiech. Ciepło. Pamiętam ile się nachichraliśmy podczas nagrania programu „To był rok” - rozłożyłeś nas wszystkich na łopatki. Wierzę, że gdzieś tam w niebie czy kosmosie będziesz miał zacne towarzystwo. Do zobaczenia”, napisała.

Z kolei Tomasz Kammel dodał: „Gdy przychodził do @pytanienasniadanie, jeszcze przed startem rozmowy, poza kamerą, opowiadał co z moim udzialem ostatnio widział lub słyszał, i co mu się podobało. A na deser dorzucał jeszcze moje cytaty. Żebym wiedział, jak on to co mówi poważnie traktuje. Aktorem był znakomitym, a człowiekiem wybornym. Tyle razy umawialiśmy się na prywatne pogaduchy, ale jak to w tym biznesie bywa, czasu wiecznie jak na lekarstwo.”

„Właśnie zeszłam ze sceny a tu taka wiadomość... Nie ma i nie będzie drugiego takiego jak Ty. Widząc choćby tutaj, dla ilu z nas uczyniłeś totalną pustkę... Na zawsze w naszych sercach… Ogromne wyrazy współczucia dla Rodziny”, to z kolei słowa Joanny Koroniewskiej.

„Króliczku ! Nie będzie czarno-białych zdjęć bo nie takim Cię zapamiętam . Poznaliśmy się podczas kręcenia Rancza , śpiewaliśmy razem w duecie w Jak oni śpiewają , potem pracowaliśmy razem na planie Twojej Twarzy i W rytmie serca . To był dla mnie niezwykle inspirujący czas ! Poczucia humoru , dystansu do siebie i świata niejedna osoba mogła Ci pozazdrościć . Będzie mi brakowało wspólnych dyskusji o życiu , żartów ,śmiechu i rozmów o teatrze . Wierze głęboko ze jeszcze kiedyś razem zaśpiewamy i zagramy i choć mówienie i myślenie o Tobie w czasie przeszłym sprawia ból to w głębi serca uśmiecham się szeroko do wspomnień które będę zawsze pielęgnować . Nie powiem żegnaj tylko Do Zobaczenia Króliczku”, to słowa Elżbiety Romanowskiej.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Króliczku ! Nie będzie czarno-białych zdjęć bo nie takim Cię zapamiętam . Poznaliśmy się podczas kręcenia Rancza , śpiewaliśmy razem w duecie w Jak oni śpiewają , potem pracowaliśmy razem na planie Twojej Twarzy i W rytmie serca . To był dla mnie niezwykle inspirujący czas ! Poczucia humoru , dystansu do siebie i świata niejedna osoba mogła Ci pozazdrościć . Będzie mi brakowało wspólnych dyskusji o życiu , żartów ,śmiechu i rozmów o teatrze . Wierze głęboko ze jeszcze kiedyś razem zaśpiewamy i zagramy i choć mówienie i myślenie o Tobie w czasie przeszłym sprawia ból to w głębi serca uśmiecham się szeroko do wspomnień które będę zawsze pielęgnować . Nie powiem żegnaj tylko Do Zobaczenia Króliczku 🖤🐰🖤

Post udostępniony przez Ela Romanowska (@elaromanowska)

,,Dziś rano odszedł od nas Paweł Królikowski. Miałam zaszczyt współpracować z nim przez wiele lat.Paweł był wizjonerem. Miał niesamowitą energię życiową, którą zarażał innych. Miał charyzmę lidera. Myślał o innych. Potrafił być bezkompromisowy. A jednocześnie miał ogromne poczucie humoru. Tak wiele wyzwań było jeszcze przed nim... Choroba nie pozwoliła mu na kontynuowanie tego co planował. Dużo dużo za wcześnie... Serce pęka. Pawle! Do zobaczenia w lepszym świecie", napisała Małgorzata Kożuchowska.

,,strasznie smutno ... smutniej bez Ciebie...", dodała Anna Mucha.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

strasznie smutno ... smutniej bez Ciebie...

Post udostępniony przez Anna Mucha (@taannamucha)

,,KRÓLIKU ......... Wszędzie jesteś dziś na zdjęciach czarno-biały ..... U mnie JESTEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ KOLOROWYM PROMIENNYM SERDECZNYM KOCHANYM PRZYJACIELEM ❤ Mądrym, honorowym, o ciepłym dobrym sercu, pozytywnie szalonym w swym CUDOWNYM SERDECZNYM ŚMIECHU I POCZUCIU HUMORU ... Bezgranicznie KOCHAJĄCYM SWOJĄ RODZINĘ ❤ Taki jesteś w moim sercu! Gdy Cię spotkam kiedyś "w lżejszym świecie" , gdy i ja tam trafię, będziemy nadal śmiać się razem do łez, ściskać serdecznie w ramionach , wzruszać z rzeczy wielkich , a drzeć łacha, z czego się da i z siebie wzajem.... TAKIM CIĘ ZATULAM W SERCU 🖤🖤🖤🖤🖤 KRÓLIKU ........ Małgosiu, Antku, Rodzino Pawła , całym sercem jestem przy Was", napisała poruszająco Katarzyna Skrzynecka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🖤🖤🖤🖤 KRÓLIKU ......... Wszędzie jesteś dziś na zdjęciach czarno-biały ..... U mnie JESTEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ KOLOROWYM PROMIENNYM SERDECZNYM KOCHANYM PRZYJACIELEM ❤ Mądrym, honorowym, o ciepłym dobrym sercu, pozytywnie szalonym w swym CUDOWNYM SERDECZNYM ŚMIECHU I POCZUCIU HUMORU ... Bezgranicznie KOCHAJĄCYM SWOJĄ RODZINĘ ❤ Taki jesteś w moim sercu! Gdy Cię spotkam kiedyś "w lżejszym świecie" , gdy i ja tam trafię, będziemy nadal śmiać się razem do łez, ściskać serdecznie w ramionach , wzruszać z rzeczy wielkich , a drzeć łacha, z czego się da i z siebie wzajem.... TAKIM CIĘ ZATULAM W SERCU 🖤🖤🖤🖤🖤 KRÓLIKU ........ Małgosiu, Antku, Rodzino Pawła , całym sercem jestem przy Was. 🖤 @twojatwarzbrzmiznajomo

Post udostępniony przez Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka)

,,Paweł... zbyt szybko... kto nas teraz będzie w robocie zarażał tym radosnym, niepohamowanym śmiechem...? Jakoś się nie chce wierzyć... Szczere kondolencje dla całej Rodziny Pawła. Myślami jestem z Wami", napisała przejmująco Anna Dereszowska.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#pawełkrólikowski #zawczwsnie #rip Fot. Wojciech Surdziel

Post udostępniony przez Anna Dereszowska (@dereszowska)

,,Do zobaczenia, Paweł... ❤️ Takim Cię będę pamiętać... z tym uśmiechem, rozwianym włosem i radością w oczach... ", dodała Magda Steczkowska.

Z kolei Beata Sadowska w mediach społecznościowych dodała niezwykłą fotografię aktora z czworonogiem i przypomniała, że zawsze starał się nieść pomoc potrzebującym.

,,Takiego Cię zapamiętam: uśmiechniętego, kochającego życie, pomagającego naszym braciom mniejszym. Trzymaj się tam, w Kosmosie! Całą rodzinę Pawła przytulam najczulej. R.I.P".

,,Paweł, swoim talentem, dobrocią, życzliwością i ciężką pracą uczyniłeś nasz świat lepszym miejscem. Ale Twoim dziełem jest także wspaniała, kochająca się i pełna twórczej pasji RODZINA. Jestem z Nią myślami i modlitwą. A Ty, Pawle nigdy nie znikniesz z naszego życia. Do zobaczenia, Przyjacielu", napisał Krzysztof Ibisz.

,,Żegnaj Pawle. Zabrakło dzisiaj na zawsze Twojego uśmiechu. To bardzo smutny czas. Dziękuję za wspólne chwile", mówi Katarzyna Zielińska.

Z kolei Ilona Ostrowska zamieściła jeden z smsów od Pawła Królikowksiego.

,,Mój Przyjaciel ,mój Bogumił☺️ Będziesz ze mną do końca życia. Zegnaj Kochany💔 * * *

Za piekne slowa w podzience nie ważąc znów słów tych lekce unosze wzruszony rzese
z ktorej oderwac sie nie chce łza
i twoj w niej portret
...na dobrą wróżbę
i szczescie...... Mila
twoooj
Krooolik (Sms od Pawła 2019)", napisała.

,,Pawełku ... będziemy tak bardzo tęsknić za Tobą ... :((((((((( za Twoją otwartością, serdecznością, dowcipem, uśmiechem ... rozmawiając z Pawłem zawsze miałam wrażenie, że znamy się całe lata. Niezwykły człowiek, dobry, radosny, mądry, z mnóstwem pomysłów i ciekawych opowiadań .. :) i wspaniały ojciec i mąż .... przykład do naśladowania .... do zobaczenia Pawełku gdzieś .. kiedyś ... zsyłaj nam z góry samą radość :) #pawełkrólikowski mój serialowy tato :((( dziękuję za wspólne chwile ... :((((((", napisała Barbara Kurdej-Szatan.

,,Poznać ciebie to była wielka przyjemność. Zawsze brakowało czasu. Już nie zdążę na kawę z tobą. Ale ja wierzę, że nasze energię się spotkają. Kto wie może za jakiś czas w innym zakątku świta rozpoznam cię w czyimś geście , w czyimś oku lub wyczuję twoją energię. Spokojnej podróży Pawle", opublikował poruszający post Michał Piróg.

,,Osobiście znałam ,lubiłam ,ceniłam...ach jaka szkoda...dlaczego góra zabiera tak szybko takich fajnych ludzi...😢 kondolencje dla rodziny ,trzymaj się ", dodała Ania Rusowicz.

,,Żegnaj Królik. To nie tak miało być!!! Mieliśmy pare tematów do dokończenia... Już nie dasz mi się przejechać swoim pickupem, nie dokończysz historii o tym jak robiłeś Truskawkowe Studio, a poza tym komu teraz będę podkradał ciastka z garderoby?? 😥😥 ", mówi Maciej Dowbor.

,,Bardzo bardzo żal kiedy odchodzi taka dobra dusza ...Paweł będzie mi brakowało smsów ,które zawsze od Ciebie dostawałam kiedy mijałeś zjazd na Dzierżoniów , moje rodzinne miasto jadąc do swojego domu na Dolnym Śląsku .. RIP",napisała Katarzyna Glinka.

,,Żegnaj Pawle, to był zaszczyt móc Ciebie znać. Dziękuję za uśmiech, otwarty umysł i dobro, które od Ciebie biło. Ogromne wyrazy współczucia dla Twojej rodziny. 🙏🏻 Bądźcie silni Kochani", dodała Kasia Cichopek.

Dołączamy się do wyrażonej we wpisach gwiazd tęsknoty... 

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.