O TYM JEST GŁOŚNO

Byliśmy w nowym domu Wielkiego Brata! Wiemy, jak wygląda jego luksusowe wnętrze

Producenci „Big Brothera” przygotowali mnóstwo niespodzianek...

Rafał Kowalski 17 marca 2019 19:17

Już dziś o godzinie 20:00 pierwszy odcinek kolejnej edycji powracającego na antenę TVN Big Brothera. Nowi prowadzący, nowi uczestnicy i… nowy dom! Nie możemy doczekać się momentu, w którym rozpoczniemy odliczanie 91 dni, po których jeden z 15 uczestników wygra cały program. Skąd wiemy, że warto będzie śledzić show? Kilka dni temu odwiedziliśmy wraz z innymi dziennikarzami willę, w której zostanie zamkniętych grupa śmiałków…

Gdzie jest i jak wygląda dom Wielkiego Brata?

Celem eksperymentu, w którym wzięła udział kilkunastoosobowa grupa dziennikarzy było poczucie na własnej skórze tego, jak wygląda całkowite odizolowanie się od świata zewnętrznego. W domu Wielkiego Brata zostaliśmy zamknięci na niespełna cztery godziny, ale te wystarczyły, by dojść do zaskakujących wniosków. Agnieszka Woźniak-Starak, która powitała nas przed wejściem ostrzegała, że wchodzimy do zupełnie innej rzeczywistości…

Co najbardziej nas zdziwiło? Przede wszystkim odczuwanie czasu. Gdy nie masz przy sobie zegarka, jest ono zupełnie mylne. Większość z nas dzieliła się spostrzeżeniem, że czas płynie w naszych głowach znacznie szybciej, niż jest to w rzeczywistości. Brak wspomnianych zegarków, telewizora, telefonów (!). Cztery godziny bardzo się dłużyły… Mimo że atrakcji nie brakowało!

Produkcja przygotowała dla nas kilka zadań, dzięki którym mogliśmy się zintegrować oraz poznać kolejne pomieszczenia luksusowej willi. Nie możemy za wiele zdradzać, ale jedno trzeba przyznać – dom robi ogromne wrażenie. Jak udało się nam dowiedzieć, w tej samej lokalizacji kręcono Top model czy serial Pułapka. Jednak bez tej konkretnej informacji od produkcji, ciężko byłoby się samemu zorientować. Ciekawostkę tę zdradzały jedynie imponujący pomost i staw znane nam z ekranu, ale całe wnętrze domu, który ma aż 400 metrów kwadratowych, zostało zupełnie przearanżowane. Jak willa znajdująca się około 20 kilometrów pod Warszawą wyglądała przed przemeblowaniem? To możecie zobaczyć w naszej galerii.

Wróćmy do emocji. Czy ciężko zapomnieć o tym, że w domu Wielkiego Brata są kamery? Nam, którzy na co dzień pracujemy przed obiektywami raczej łatwo, ale uczestnikom, którzy wejdą do gry może być trochę trudniej. Trzeba jednak przyznać, że ponad 60 kamer zainstalowanych w willi pięknie wpasowuje się w jej wnętrze i nie ma mowy o tym, by przeszkadzały one w codziennym funkcjonowaniu. Postęp technologiczny (który nastąpił od realizacji pierwszej polskiej edycji programu – minęło już 18 lat!) pozwolił także na to, by przy nagrywaniu zmagań uczestników nie pracował prawie żaden operator! Kamery w prawie 100% same będą wychwytywały to, co dzieje się w domu. Oznacza to, że z kolei powiększy się ekipa w tak zwanej „reżyserce”. Podobno aż 10 osób będzie oglądało zebrane przez system materiały i wybierało z nich najciekawsze fragmenty.

Po zwiedzeniu aż dwóch pięter, które znajdują się w domu, terenu wokół stawu, ogrodu (600 metrów kwadratowych!) z miejscem na wypas zwierząt, nasz dziennikarz Rafał Kowalski, został zaproszony do pokoju zwierzeń. „Muszę przyznać, że wtedy emocje sięgnęły zenitu. Chwilę po zakończeniu drużynowej gry, Wielki Brat zapytał mnie, czy na pewno zachowywałem się fair. Przed kamerami nic się nie ukryje, musiałem więc przyznać się, że to moim pomysłem było utrudnienie zadania przeciwnikom… W pewnym momencie schowałem element, który mógłby pomóc wygrać im rozgrywkę... Reszta rozmowy przebiegła już sympatycznie, jednak niepokój o to, że zostaną wyciągnięte konsekwencje mojego zachowania pozostał do końca gry”, opowiadał nasz reporter.

Kilkugodzinne zmagania dziennikarzy zakończyły nominacje. I choć to tylko zabawa, emocje udzieliły się wszystkim. Jak z osób, które już znamy i lubimy, wybrać te, które powinny odpaść? Pożegnanie na szczęście nie było smutne, bo po ogłoszeniu werdyktu wszyscy razem opuściliśmy willę. Za jej drzwiami przywitał nas Bartek Jędrzejak, który podczas show także będzie pocieszał odpadających uczestników. Po małej próbce jego możliwości jesteśmy pewni, że świetnie sprawdzi się w tej roli.

Największa niespodzianka? To, kto tym razem jest tytułowym Wielkim Bratem. Niestety, tego zdradzić już nie możemy… Wszystkie karty zostaną odkryte o godzinie 20:00 w TVN7 podczas pierwszego odcinka nowego Big Brothera. Obiecujemy, że jest na co czekać. 

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.