KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Diana oszukiwała media na temat swojej ikonicznej fryzury?

Osobisty fryzjer księżnej zdradza jej tajemnice!

Weronika Kostyra 15 lipca 2018 10:00

Księżna Diana stała się legendą jeszcze za życia. Świat pokochał ją jako „królową ludzkich serc”, ale była też ikoną stylu, którą naśladowały miliony. Jej wizerunek dopełniała zawsze idealnie ułożona blond fryzura. Księżna nigdy nie zdecydowała się na drastyczną metamorfozę, ale kiedy porównujemy zdjęcia, widzimy, że jej fryzura zmieniała się przez lata. Richard Dalton, osobisty stylista fryzur Diany, zdradził teraz jej największy sekret.

Tajemnica fryzur Diany

Richard Dalton pracował z Dianą w latach 1981-1993. Poznał ją, kiedy miał zaledwie 17 lat i został poproszony o bycie jej stylistą. Był nim codziennie przez 12 lat. Fryzjer obcinał też włosy książętom Williamowi i Harry’emu, kiedy byli dziećmi. On i księżna dobrze wiedzieli, że nawet najmniejsza zmiana jej wyglądu wywoła burzę w mediach. Dlatego razem opracowali wyjście z tej sytuacji – kiedy Diana chciała zmienić swój wizerunek, fryzjer przycinał jej włosy o kilkadziesiąt milimetrów tygodniowo. Zmiana nie była wtedy widoczna natychmiast. Ostatecznie fryzura zmieniała się, ale nie wzbudzała podejrzeń. Dla Diany kwestia uczesania była bardzo ważna. Własnego fryzjera zabierała nawet na zagraniczne podróże. „Idę w miejsca, gdzie jest mnóstwo osób chce zobaczyć księżną Dianę, a ja nie chcę ich zawieść”, powiedziała kiedyś księżna.

Dalton wspominał także, że szczególnie trudne było czesanie księżnej na wielkie uroczystości, ponieważ nie mógł wtedy używać lakieru do włosów. „Ludzie nie zdają sobie sprawy ze znaczenia tiary. To klejnot koronny, musi być szanowany i chroniony”. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.