KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Diana oszukiwała media na temat swojej ikonicznej fryzury?

Osobisty fryzjer księżnej zdradza jej tajemnice!

Weronika Kostyra 15 lipca 2018 10:00

Księżna Diana stała się legendą jeszcze za życia. Świat pokochał ją jako „królową ludzkich serc”, ale była też ikoną stylu, którą naśladowały miliony. Jej wizerunek dopełniała zawsze idealnie ułożona blond fryzura. Księżna nigdy nie zdecydowała się na drastyczną metamorfozę, ale kiedy porównujemy zdjęcia, widzimy, że jej fryzura zmieniała się przez lata. Richard Dalton, osobisty stylista fryzur Diany, zdradził teraz jej największy sekret.

Tajemnica fryzur Diany

Richard Dalton pracował z Dianą w latach 1981-1993. Poznał ją, kiedy miał zaledwie 17 lat i został poproszony o bycie jej stylistą. Był nim codziennie przez 12 lat. Fryzjer obcinał też włosy książętom Williamowi i Harry’emu, kiedy byli dziećmi. On i księżna dobrze wiedzieli, że nawet najmniejsza zmiana jej wyglądu wywoła burzę w mediach. Dlatego razem opracowali wyjście z tej sytuacji – kiedy Diana chciała zmienić swój wizerunek, fryzjer przycinał jej włosy o kilkadziesiąt milimetrów tygodniowo. Zmiana nie była wtedy widoczna natychmiast. Ostatecznie fryzura zmieniała się, ale nie wzbudzała podejrzeń. Dla Diany kwestia uczesania była bardzo ważna. Własnego fryzjera zabierała nawet na zagraniczne podróże. „Idę w miejsca, gdzie jest mnóstwo osób chce zobaczyć księżną Dianę, a ja nie chcę ich zawieść”, powiedziała kiedyś księżna.

Dalton wspominał także, że szczególnie trudne było czesanie księżnej na wielkie uroczystości, ponieważ nie mógł wtedy używać lakieru do włosów. „Ludzie nie zdają sobie sprawy ze znaczenia tiary. To klejnot koronny, musi być szanowany i chroniony”. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.