KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Diana oszukiwała media na temat swojej ikonicznej fryzury?

Osobisty fryzjer księżnej zdradza jej tajemnice!

Weronika Kostyra 15 lipca 2018 10:00

Księżna Diana stała się legendą jeszcze za życia. Świat pokochał ją jako „królową ludzkich serc”, ale była też ikoną stylu, którą naśladowały miliony. Jej wizerunek dopełniała zawsze idealnie ułożona blond fryzura. Księżna nigdy nie zdecydowała się na drastyczną metamorfozę, ale kiedy porównujemy zdjęcia, widzimy, że jej fryzura zmieniała się przez lata. Richard Dalton, osobisty stylista fryzur Diany, zdradził teraz jej największy sekret.

Tajemnica fryzur Diany

Richard Dalton pracował z Dianą w latach 1981-1993. Poznał ją, kiedy miał zaledwie 17 lat i został poproszony o bycie jej stylistą. Był nim codziennie przez 12 lat. Fryzjer obcinał też włosy książętom Williamowi i Harry’emu, kiedy byli dziećmi. On i księżna dobrze wiedzieli, że nawet najmniejsza zmiana jej wyglądu wywoła burzę w mediach. Dlatego razem opracowali wyjście z tej sytuacji – kiedy Diana chciała zmienić swój wizerunek, fryzjer przycinał jej włosy o kilkadziesiąt milimetrów tygodniowo. Zmiana nie była wtedy widoczna natychmiast. Ostatecznie fryzura zmieniała się, ale nie wzbudzała podejrzeń. Dla Diany kwestia uczesania była bardzo ważna. Własnego fryzjera zabierała nawet na zagraniczne podróże. „Idę w miejsca, gdzie jest mnóstwo osób chce zobaczyć księżną Dianę, a ja nie chcę ich zawieść”, powiedziała kiedyś księżna.

Dalton wspominał także, że szczególnie trudne było czesanie księżnej na wielkie uroczystości, ponieważ nie mógł wtedy używać lakieru do włosów. „Ludzie nie zdają sobie sprawy ze znaczenia tiary. To klejnot koronny, musi być szanowany i chroniony”. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.