Tajemnica fryzury księżnej Diany wyszła na jaw...

Weronika Kostyra 27 czerwca 2022 10:13

Księżna Diana stała się legendą jeszcze za życia. Cały świat pokochał ją jako królową ludzkich serc i do dzisiaj ciepło wspomina. Lady Di była także niekwestionowaną ikoną stylu, naśladowaną przez miliony kobiet. Zawsze idealnie ułożona fryzura dopełniała jej wizerunku. Mimo że nigdy nie zdecydowała się na drastyczną metamorfozę, to gdy porównamy jej zdjęcia, widzimy, że przez lata jej włosy wyglądały inaczej. Największy sekret księżnej zdradził Richard Dalton, osobisty stylista jej fryzur...

Tajemnica fryzur Diany

Richard Dalton pracował z Dianą w latach 1981-1993. Poznał ją, kiedy miał zaledwie 17 lat i został poproszony o bycie jej stylistą. Był nim codziennie przez 12 lat. Fryzjer obcinał też włosy książętom Williamowi i Harry’emu, kiedy byli dziećmi. On i księżna dobrze wiedzieli, że nawet najmniejsza zmiana jej wyglądu wywoła burzę w mediach.

Dlatego razem opracowali wyjście z tej sytuacji – kiedy Diana chciała zmienić swój wizerunek, fryzjer przycinał jej włosy o kilkadziesiąt milimetrów tygodniowo. Zmiana nie była wtedy widoczna natychmiast. Ostatecznie fryzura zmieniała się, ale nie wzbudzała podejrzeń.

Dla Diany kwestia uczesania była bardzo ważna. Własnego fryzjera zabierała nawet na zagraniczne podróże. „Idę w miejsca, gdzie jest mnóstwo osób chce zobaczyć księżną Dianę, a ja nie chcę ich zawieść”, powiedziała kiedyś księżna.

Dalton wspominał także, że szczególnie trudne było czesanie księżnej na wielkie uroczystości, ponieważ nie mógł wtedy używać lakieru do włosów. „Ludzie nie zdają sobie sprawy ze znaczenia tiary. To klejnot koronny, musi być szanowany i chroniony”.  

Zobacz też: Meghan Markle pokrzyżowała plany księżnej Kate? „W oczach księżnej pojawiły się łzy”

1/9
księżna Diana
Copyright @EAST NEWS/CAMERA PRESS/SIPA
1/9

Księżna Diana stała się legendą jeszcze za życia.

2/9
księżna Diana
Copyright @East News
2/9

Jej wizerunek dopełniała zawsze idealnie ułożona blond fryzura.

3/9
Księżna Diana i książę William jako dziecko
Copyright @East News
3/9

Księżna nigdy nie zdecydowała się na drastyczną metamorfozę...

4/9
księżna Diana
Copyright @East News
4/9

... ale kiedy porównujemy zdjęcia, widzimy, że jej fryzura zmieniała się przez lata.

5/9
księżna Diana, książę Karol
Copyright @East News
5/9

Richard Dalton, osobisty stylista fryzur Diany, zdradził teraz jej największy sekret.

6/9
księżna Diana, luty 1990 rok
Copyright @East News
6/9

On i księżna dobrze wiedzieli, że nawet najmniejsza zmiana jej wyglądu wywoła burzę w mediach.

7/9
Księżna Diana, film o księżnej Dianie, książę William i książę Harry wspominają mamę
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
7/9

Dla Diany kwestia uczesania była bardzo ważna.

8/9
Księżna Diana, Diana Spencer
Copyright @Getty Images
8/9

Własnego fryzjera zabierała nawet na zagraniczne podróże.

9/9
Księżna Diana, Diana Spencer
Copyright @Getty Images
9/9

„Idę w miejsca, gdzie jest mnóstwo osób chce zobaczyć księżną Dianę, a ja nie chcę ich zawieść”, powiedziała kiedyś księżna.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…