O TYM SIĘ MÓWI

Fit Lovers czy Aleksandra Domańska? Poznaj zwycięzców Ameryka Express! 

Co jeszcze działo się w finale?

Olga Figaszewska 28 listopada 2018 22:45

Za nami finał Ameryka Express! Znamy zwycięzców programu! Ostatni odcinek był naprawdę emocjonujący! Tylko jedna z trzech par walczących o główną nagrodę mogła okazać się najlepsza! Czy sprawdziły się typowania internautów? Kto wygrał? Sprawdźcie! 

Finał Ameryka Express: zwycięzcy

Czekały na nich konkurencje, w których musieli sprawdzić swoją cierpliwość, wykazać się sprawnością i sprytem. Do ostatniego etapu dotarły trzy pary: Aleksandra Domańska z bratem, Dawidem, Fit Lovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz oraz Maciej Musiałowskiego z koleżanką Anną Małysą.

Finałowy odcinek Ameryka Express rozpoczął się w jednej z wytwórni soli. „To Pamela jest ewidentną faworytką”, skwitował Mateusz. Za to Aleksandra Domańska była zdziwiona, że znalazła się w finale. „Ja byłam przygotowana na to, że odpadnę w pierwszym odcinku”, powiedziała. By przejść do kolejnych etapów, uczestnicy musieli przynieść do punktu kontrolnego dokładnie 30 kg soli. 

Następnie pary brały udział w grze - sapu. Ich zadaniem było zdobycie 15 tysięcy punktów. W tym celu należało trafiać monetami w figurkę żaby, a niepowodzenie skutkowało wypiciem tradycyjnego, kukurydzianego napoju. Ostatecznie do Agnieszki Woźniak-Starak jako pierwsi dotarli Maciej Musiałowski z koleżanką. I to do nich powędrował złoty amulet o wartości 10 tysięcy złotych. Po tym rozpoczął się właściwy wyścig!

Ale by go rozpocząć, uczestnicy musieli zjeść tradycyjny bulion gotowany na krowiej lub owczej głowie. W nim znajdowało się oko. Zadania do końca nie wypełnili jedynie Pamela i Mateusz. Trzeci punkt kontrolny rozstrzygnął kto powalczy o wygraną! W ścisłym finale znaleźli się Aleksandra Domańska z bratem i Fit Lovers. Przed parami pozostały ostatnie zdania w Cuzco. Uczestnicy musieli znaleźć brakujące fragmenty flagi miasta, dotrzeć do  Świątyni Słońca i zawiesić je na maszcie. Każda z par podążała inną trasą. Do celu jako pierwsi dotarli Aleksandra Domańska z bratem, Dawidem!!! 

Ameryka Express: Aleksandra Domańska wygrała

To już pewne. Aleksandra Domańska wraz z bratem, Dawidem wygrali program Ameryka Express! Internauci domyślali się tego od dawna. Te informacje powracały jak bumerang. Zwłaszcza, że w dniu finałowego odcinka na Wikipedii pojawiły się wyniki show. Kolejność par wraz z miejscami na podium wskazywały już na zwycięstwo Aleksandry Domańskiej i jej brata Dawida. 

„Po emisji tego programu są dwie opcje dla mnie: albo będę skończona w tym kraju, albo będę miała dużo pracy”, mówiła Aleksandra Domańska jeszcze przed emisją pierwszego odcinka.

Serdecznie gratulujemy wygranej!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.