O TYM SIĘ MÓWI

Fit Lovers czy Aleksandra Domańska? Poznaj zwycięzców Ameryka Express! 

Co jeszcze działo się w finale?

Olga Figaszewska 28 listopada 2018 22:45

Za nami finał Ameryka Express! Znamy zwycięzców programu! Ostatni odcinek był naprawdę emocjonujący! Tylko jedna z trzech par walczących o główną nagrodę mogła okazać się najlepsza! Czy sprawdziły się typowania internautów? Kto wygrał? Sprawdźcie! 

Finał Ameryka Express: zwycięzcy

Czekały na nich konkurencje, w których musieli sprawdzić swoją cierpliwość, wykazać się sprawnością i sprytem. Do ostatniego etapu dotarły trzy pary: Aleksandra Domańska z bratem, Dawidem, Fit Lovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz oraz Maciej Musiałowskiego z koleżanką Anną Małysą.

Finałowy odcinek Ameryka Express rozpoczął się w jednej z wytwórni soli. „To Pamela jest ewidentną faworytką”, skwitował Mateusz. Za to Aleksandra Domańska była zdziwiona, że znalazła się w finale. „Ja byłam przygotowana na to, że odpadnę w pierwszym odcinku”, powiedziała. By przejść do kolejnych etapów, uczestnicy musieli przynieść do punktu kontrolnego dokładnie 30 kg soli. 

Następnie pary brały udział w grze - sapu. Ich zadaniem było zdobycie 15 tysięcy punktów. W tym celu należało trafiać monetami w figurkę żaby, a niepowodzenie skutkowało wypiciem tradycyjnego, kukurydzianego napoju. Ostatecznie do Agnieszki Woźniak-Starak jako pierwsi dotarli Maciej Musiałowski z koleżanką. I to do nich powędrował złoty amulet o wartości 10 tysięcy złotych. Po tym rozpoczął się właściwy wyścig!

Ale by go rozpocząć, uczestnicy musieli zjeść tradycyjny bulion gotowany na krowiej lub owczej głowie. W nim znajdowało się oko. Zadania do końca nie wypełnili jedynie Pamela i Mateusz. Trzeci punkt kontrolny rozstrzygnął kto powalczy o wygraną! W ścisłym finale znaleźli się Aleksandra Domańska z bratem i Fit Lovers. Przed parami pozostały ostatnie zdania w Cuzco. Uczestnicy musieli znaleźć brakujące fragmenty flagi miasta, dotrzeć do  Świątyni Słońca i zawiesić je na maszcie. Każda z par podążała inną trasą. Do celu jako pierwsi dotarli Aleksandra Domańska z bratem, Dawidem!!! 

Ameryka Express: Aleksandra Domańska wygrała

To już pewne. Aleksandra Domańska wraz z bratem, Dawidem wygrali program Ameryka Express! Internauci domyślali się tego od dawna. Te informacje powracały jak bumerang. Zwłaszcza, że w dniu finałowego odcinka na Wikipedii pojawiły się wyniki show. Kolejność par wraz z miejscami na podium wskazywały już na zwycięstwo Aleksandry Domańskiej i jej brata Dawida. 

„Po emisji tego programu są dwie opcje dla mnie: albo będę skończona w tym kraju, albo będę miała dużo pracy”, mówiła Aleksandra Domańska jeszcze przed emisją pierwszego odcinka.

Serdecznie gratulujemy wygranej!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.