10. Taniec z Gwiazdami: Damian Kordas, Barbara Kurdej-Szatan
Fot. Instagram
ZE ŚWIATA TELEWIZJI

Finał 10. edycji Tańca z Gwiazdami za nami. Już wiemy, kto wygrał!

Damian Kordas czy Barbara Kurdej-Szatan?

Gabriela Czernecka 22 listopada 2019 22:03
10. Taniec z Gwiazdami: Damian Kordas, Barbara Kurdej-Szatan
Fot. Instagram

Finał 10. edycji Tańca z Gwiazdami za nami! Finalistami jubileuszowej edycji zostali Damian Kordas i Barbara Kurdej-Szatan. Za sobą mają tysiące prób i treningów. Przez tyle odcinków przełamywali własne słabości, stawiali czoła surowym ocenom jurorów i z niecierpliwością oczekiwali na werdykt, czy przejdą do kolejnego odcinka. Dziś wszystko stało się jasne. Zwycięzcą 10. edycji Tańca z Gwiazdami zostali Damian Kordas i Janja Lesar.

Finał 10. edycji Tańca z Gwiazdami kto wygrał

10. edycja Tańca z Gwiazdami za nami. W walce o Kryształową Kulę stanęło 11 gwiazd: Basia Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Ola Kot, Akop Szostak, Monika Miller, Damian Kordas, Magda Bereda, Adam Małczyk, Joanna Lazer, Reni Jusis i Sandra Kubicka. Każdy z nich walczył ze swoimi słabościami i lękami, odważnie stawiali czoła surowym ocenom jurorów. Początki nie były łatwe, a wyniki widzów często bardzo zaskakujące. Ostatecznie do finału dotarły dwie pary: Damian Kordas i Janja Lesar oraz Barbara Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke. W finałowym odcinku czekały ich trzy tańce.

Finał  - Taniec z Gwiazdami: Barbara Kurdej-Szatan

W pierwszej części Barbara Kurdej-Szatan i Damian Kordas zatańczyli taniec, w którym najlepiej się czują. Barbara Kurdej-Szatan odtańczyła rumbę. „Charyzmatyczna, wyrazista, obłędna”, tak oceniła Iwona Pavlović ten taniec za pierwszym razem. Jak było teraz? „Twoja poprawność tańca jest oszałamiająca”, powiedziała jurorka. „Najpiękniejsze jest to, ze ponownie jeszcze bardziej uświadomiłam sobie, że trzeba w życiu robić to, co się kocha, bo wtedy jest się szczęśliwym. Taniec nam daje tyle radości”, powiedziała wzruszona Barbara Kurdej-Szatan. 

Finał  - Taniec z Gwiazdami: Damian Kordas

Damian Kordas zatańczył paso doble. Jak sam przyznał, był to pierwszy taniec, który dał mu poczucie pewności. „Duża to przyjemność chłonąć twój taniec, bo widać to zaangażowanie, pasję (...) Jesteś boski”, oceniła jego umiejętności Iwona Pawlović. „Taniec wywrócił moje życie do góry nogami. To była czysta przyjemność i z pewnością będę długo wspomniał tę przygodę”, powiedział poruszony Damian Kordas. Po pierwszym liczeniu głosów niewielka przewaga głosów była po stronie Barbary Kurdej-Szatan i Jacka Jeschke.

W drugiej rundzie Tańca z Gwiazdami Barbarze Kurdej-Szatan i Damianowi Kordasowi towarzyszyły muzyczne gwiazdy - Michał Szpak i Cleo. Barbara Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke zatańczyli taniec współczesny, a wraz z nimi na scenie pojawił się Michał Szpak, który nie tylko zaśpiewał swoją piosenkę, ale przez chwilę mieliśmy okazję podziwiać go w tańcu z Basią. „Świetnie tańczysz tańce standardowe i latynoamerykańskie”, powiedział Michał Malitowski.

Damian Kordas i Janja Lesar zatańczyli cha-chę, a gościem specjalnym była Cleo. To właśnie do jej piosenki para wykonała swój drugi taniec. „Bardzo pięknie to robisz”, powiedział Andrzej Grabowski. „Trochę dalej to do mnie nie dociera, że mogę tańczyć te ostatnie tańce w finale Tańca z Gwiazdami”, wyznał Damian Kordas. W drugim liczeniu głosów niewielka przewaga głosów była tym razem po stronie Damiana Kordasa i Janji Lesar.

Finał Taniec z Gwiazdami - kto wygrał

W trzeciej części pary wykonały taniec w stylu show dance. Barbara Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke zainspirowali się Ogniem i mieczem, a Daniam Kordas i Janja Lesar zatańczyli do utworu Nie opuszczaj mnie. Tuż przed zakończeniem 10. edycji Tańca z Gwiazdami podano, że Ania Karwan będzie jedną z uczestniczek kolejnej, 11. edycji Tańca z Gwiazdami. O losach finalistów Tańca z Gwiazdami zadecydowali widzowie. Nagrodą była Kryształowa Kula plus 100 tysięcy złotych dla zwycięzcy, a 50 tysięcy złotych dla tancerza. Finał Tańca z Gwiazdami wygrali Damian Kordas i Janja Lesar. Gratulujemy!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Przypominamy największe miłości, skandale i konflikty Tańca z gwiazdami 

Oto wszyscy laureaci Tańca z gwiazdami - sprawdź, kto wygrał najwięcej razy  

Taniec z Gwiazdami 10: Damian Kordas i Janja Lesar
Fot. Instagram @tanieczgwiazdami

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Taniec z Gwiazdami (@tanieczgwiazdami)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.