Wiemy, które warto obejrzeć!

Rafał Kowalski 3 lutego 2019 10:52

Ameryka zachwyca się udziałem Joanny Kulig w Zimnej wojnie, a polscy fani oczekują na decyzję, czy twórcy filmu zdobędą 3 statuetki Oscara. Aktorka gra jednak w rodzimych produkcjach od 2007 roku, a wśród ponad 20 filmów jest kilka, które naprawdę warto zobaczyć.

Filmy z Joanną Kulig

Niedawno okrzyknięty kinowym przebojem Kler znają wszyscy, ale czy pamiętacie role Asi Kulig w takich produkcjach jak:  Facet (nie)potrzebny od zaraz, Kobieta z piątej dzielnicy czy Sponsoring? Sprawdziliśmy, w jakie role wcielała się gwiazda w przeszłości. Nadrobienie tytułów, w których aktorka miała okazję pokazać swój talent warto nadrobić jeszcze przed ceremonią Oscarów. Macie inne ulubione filmy z Joanną? 

1/7
Joanna Kulig,  Kler
Copyright @Screen YouTube
1/7

W filmie „Kler” Joanna Kulig zagrała gospodynię i kochankę jednego z księży. Rola aktorki choć nie największa to zdecydowanie zapadła widzom w pamięć. Zapewne przyczyniła się do tego między innymi scena, w której Joanna Kulig jest nago. Co ciekawe, wycięto ją ze zwiastunu...

2/7
Joanna Kulig, Sponsoring
Copyright @mat. prasowe
2/7

Już 8 lat minęło od czasu, kiedy Joanna Kulig zagrała w „Sponsoringu" Małgorzaty Szumowskiej. Rola Alicji dała aktorce sporo rozgłosu. Już po niej mówiło się, że gwiazda nie boi się wcielać w kontrowersyjne postaci

3/7
Joanna Kulig, Disco Polo
Copyright @mat. prasowe
3/7

„Disco Polo” to film Macieja Bochniarza z 2015 roku. Joanna Kulig gra tak jedną z wokalistek o imieniu Anka. Prawdopodobnie już nigdy nie zobaczycie aktorki w tak kiczowatych stylizacjach i jarmarcznym repertuarze. Warto!

4/7
Joanna Kulig, Niewinne
Copyright @mat. prasowe
4/7

Ta dwugodzinna produkcja, w której Joanna Kulig gra z Agatą Kuleszą spotkała się z dużym uznaniem publiczności. Oscarowy duet... - to mówi samo za siebie.

5/7
Joanna Kulig, Facet (nie)potrzebny od zaraz
Copyright @Screen YouTube
5/7

 Facet (nie)potrzebny od zaraz” pokazuje, że aktorka świetnie sprawdza się także w komediach romantycznych. Romanse, zdrady i mnóstwo śmiechu. Idealne na weekendowe popołudnie

6/7
Joanna Kulig, Kobieta z piątej dzielnicy
Copyright @mat.prasowe
6/7

 „Kobieta z piątej dzielnicy” to film Pawła Pawlikowskiego. Reżyser dał szansę młodej Kulig zagrania we francusko-brytyjsko-polskiej produkcji i tym samym otworzył jej drzwi do kolejnych propozycji...

7/7
plakat filmu Ida
Copyright @East News
7/7

Śpiewająca Joanna Kulig? Do zobaczenia także w „Idzie". Oscarowa propozycja, nie trzeba przekonywać niczym więcej. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.