Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska
z życia gwiazd

Ewa Bem wraz z mężem wspominają zmarłą córkę. „Wiedzieliśmy, że możemy już tylko zmniejszyć ból”

Przetrwali dzięki miłości

Marcjanna Maryszewska 27 kwietnia 2022 11:29
Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska

Ewa Bem i jej mąż Ryszard Sibilski wspominali swoją córkę w jednym z ostatnich wywiadów. Mówiąc o sile swojej miłości, nie mogli nie wspomnieć o śmierci Pameli, która zmarła na raka mózgu w 2017 roku. To właśnie głębokie uczucie pozwoliło małżonkom ponownie stanąć na nogi po stracie ukochanego dziecka.

Ewa Bem i Ryszard Sibilski o córce Pameli

Wokalistka poznała swojego męża w 1980 roku i od tamtego czasu pozostają nierozłączni. Już wtedy na świecie była mała Pamela, którą Ewa Bem wychowywała samodzielnie po rozstaniu z pierwszym mężem. Na Ryszarda Sibilskiego wpadła w drzwiach Sali Kongresowej. Momentalnie zaiskrzyło, a Bem zaprosiła go na koncert.

Mężczyzna skradł serce nie tylko wokalistki, ale również jej córki. Pamela z miejsca pokochała nowego partnera swojej mamy jak własnego ojca. „Nie wiem, czym skradł serce Pameli, ale myślę, że z Melusią zrobił to samo, co ze mną — uśmiechnął się tymi niebieskimi radosnymi oczami i od razu wylądowała mu na kolanach” - mówiła Ewa Bem w wywiadzie dla „Pani”.

Ryszard Sibilski był doktorantem na afrykanistyce, cztery lata młodszym od gwiazdy. Nim związali się na stałe, Ewa Bem zasugerowała, by Pamela mówiła na niego „Dindi”. „To tytuł pięknej bossa novy Antonia Carlosa Jobima” - tłumaczyła piosenkarka. Mężczyzna z radością wszedł w rolę męża i ojca, naturalnie i bez oporów. Pamela była dla niego jak własna córka. „Pamiętam pierwsze spotkanie z nią. Przytuliła się do mnie i zawładnęła moim sercem” - wspominał. Byli nierozłączną rodziną, córka towarzyszyła im w podróży poślubnej.

Czytaj także: Cezary i Katarzyna Żakowie są dumni z córek. Czym się zajmują ich pociechy?

Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska
Ewa Bem, Viva! 5/2022

Ewa Bem i Ryszard Sibilski wspominają zmarłą córkę

Gdy Pamela zachorowała na anoreksję, Ryszard Sibilski zaciekle walczył o nią oraz jej powrót do zdrowia. „Kiedyś zabrał ją do Londynu, żeby odciągnąć jej uwagę od choroby. Na lotnisku kupił jej pomarańczową kurtkę, bo potrafiła się zgubić” - opowiadała gwiazda. Córka wkrótce zaczęła wracać do zdrowia, a na świecie pojawiła się jej młodsza siostra Gabrysia. „Przez długie lata były nierozłączne. A potem cios prosto w serce. Rak zabrał Pamelkę” - wspominała najtrudniejszy czas swojego życia Ewa Bem. „Przez dwa lata jej choroby i następne cztery funkcjonowałam tylko dzięki lekom. Dindi walczył o to, żebym nie zwariowała.”

Ryszard Sibilski przyznał, że po tragicznej diagnozie całej ich rodzinie zawalił się świat. „Moment, kiedy zrozumieliśmy, że ją tracimy, był druzgocący. Wiedzieliśmy, że możemy już tylko zmniejszyć ból, być z nią do końca” - wyznał w rozmowie. Nie mógł pozbyć się odczucia ogromnej niesprawiedliwości. „Zastanawiałem się, gdzie jest absolut, który pozwala na to, żeby odeszła młoda piękna kobieta.” Pamela Bem miała dwoje małych dzieci. Ojczym był gotów oddać za przyszywaną córkę życie. „Nie zastanawiałbym się ani chwili” - zapewnił w rozmowie.

Śmierć ukochanej Pameli była nieopisaną tragedią w życiu małżonków. Udało im się podnieść wyłącznie dzięki miłości, jaka ich łączy. Ryszard Sibilski cieszy się, że jego żonie udało się odnaleźć sens życia. „Mój mąż jest najbardziej troskliwym mężczyzną, jakiego znam” - dodała Ewa Bem.  

Sprawdź również: Stanisław Sojka i Ewa Żmijewska-Sojka. Już nigdy nie planował wiązać się z kobietą…

Źródło: Kobieta.Onet

Ewa Bem, Viva! 5/2022
Fot. Iza Grzybowska
Ewa Bem, Viva! 5/2022

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…